Nem mondhatni, hogy rögtön egymásnak ugrott a Kaposvári Rákóczi és a Vasas a Merkantil Bank Liga 5. fordulójának nyitó meccsén. A csendes passzolgatást Rajczi fejese törte meg a 10. perc végén, Németh Gábor azonban magabiztosan hárított a fejesét. A következő nagy helyzetig a 30.-ik percig kellett várni, igaz akkor meg is szerezte a vezetést a Rákóczi. Zsdrál ugratta ki nagyszerű ütemben Luka Dominicot, aki egyedül vihette a vendégek kapusára a labdát, majd pedig egy szép bokamozdulattal át is pöccintette az elvetődő portás felett a labdát.

A gól után támadásba lendült a Vasas, de hiába a mezőnyfölény, nem tudtak helyzetbe kerülni az első félidőben, míg Hadaró eleresztett még egy lövést a másik oldalon, ami után 1-0-ás hazai előnnyel vonulhattak az öltőzőbe a csapatok.

A második félidőre már a Rákóczi érkezett harapósabban, és nemsokkal a kezdés után Luka Dominic került helyzetbe, 18-ról eleresztett lövését azonban bravúrral fogta Németh.

A 60. percben 11-eshez jutott a Vasas. Hadaró lépett oda a csereként beállt Ádámnak, a jogosan befújt büntetőt pedig Remili Mohamed lőtte be. Somodinak nem kellett sok, hogy megfogja a labdát.

Sokáig azonban nem örülhettek az angyalföldiek az egyenlítésnek. Két perccel később Kiss Márton kapott egy jó labdát a 16-oson belül, megcsinált egy jó visszacselt, majd pedig a hosszúba bombázta a labdát. 2-1.

A 67. percben pedig végleg eldőlt a mérkőzés. Egy kapu előtti kavarodás után Rajczi Péter elé került a labda, aki két lépésről könyörtelenül kihasználta a helyzetét. 3-1. Rajczi ezzel öt meccs alatt hat gólt szerzett visszatérése óta.

A hátralévő időben, próbálkozott a Vasas, de a kontrákban ott volt a lehetőség a Rákóczi előtt is. Mivel több gól nem esett, főként második félidei játékának köszönhetően, magabiztosan tartotta itthon a három pontot a Kaposvári Rákóczi.

Kaposvári Rákóczi–Vasas 3–1 (1–0)

Kaposvár, Rákóczi-stadion. V: Berke
KAPOSVÁR: Somodi – Hadaró, Vermes, Kiss M., Kovács T. – Dominic (Kozics, 78.), Zsdrál (Albert, 86.), Kovács O., Karacs – Rajczi, Nagy K (Hampuk, 90.) Vezetőedző: Márton Gábor

VASAS: Németh – Görgényi, Grúz, Rodenbücher, Hajdú – Nagy D. (Ádám, a szünetben), Vida, Remili, Nagy T. (Tamás L., 70.) – Ferenczi (Polényi, 70.), Berecz. Vezetőedző: Szanyó Károly

G: Dominic (30.), Kiss M. (63.), Rajczi (67.), ill. Remili (60. – 11-esből)

• 12:10:29

A Kaposvári Rákóczi a Vasas ellen lép pályára az NB II. 5. fordulójában. Szöveges formában mi is beszámolunk a mérkőzésről 15:30-tól!

• 15:10:20

A kezdés előtt még a nap is kisütött a pálya felett! Reméljük a meccs végén az eredménynek is örülhetünk majd.

• 15:12:09

Kaposvári Rákóczi

A Rákóczi kezdőcsapata pedig már meg is van a mai meccsre: Somodi-Hadaró,Kovács O.,Vermes,Karacs - Zsdrál,Kiss M.Dominic,Nagy K.,Kovács T.- Rajczi

• 15:14:42

Vasas FC

Míg a Vasas a Németh, Görgényi, Grúz, Ródenbücher, Hajdú, Vida , Berecz, Nagy T., Ferenczi, Remili, Nagy D. összeállításban fut majd ki a gyepre, egy bő negyed óra múlva.

• 15:25:26

Legutóbb 2012. májusában találkoztunk a fővárosiakkal, akkor 1-0-ra sikerült nyernünk idegenben, Bebeto góljával.

• 15:33:03

A mérkőzést Berke Balázs vezeti. Segítői: Pápai Zoltán és Kovács II Gábor, míg a tartalék sípmester Kovács J. Zoltán lesz.

• 15:34:29

A mérkőzés egy percces gyászszünettel kezdődik, a korábbi válogatott játékos, Sándor Károly halála miatt.

• 15:35:20

A Rákóczi pedig útjára indította a labdát.

• 15:38:25

Egyelőre a küzdelem dominál inkább a mérkőzésen.

• 15:40:27

Vasas FC

Kovács Olivér állítja meg Bereczet szabálytalanul. Jöhet egy szabadrúgás mintegy 18 méterről.

• 15:41:14

Vasas FC

Amiből aztán nem lesz semmi.

• 15:45:36

Itt a mérkőzés első helyzete! Rajczi kapott egy jó beívelést jobbról, amit sikerült is kapura fejelnie, de Németh Gábor most a helyén volt.

• 15:50:06

Sárga lap

Sárga lap már van a mérkőzésen, amit Nagy Tamás kapott a vendégcsapatból.

• 15:52:04

Egyelőre nem kell tövig rágnunk a körmeinket. Sajnos.

• 15:58:56

Tovább folyik a küzdelem a pályán, Hadaró léphetett volna ki egy ígéretes helyzetben, de a partjelző rögtön emelte a zászlaját.

• 16:03:08

A mostani meccsen kívül, lesz még egy sportközvetítésünk ma a KaposPonton: 18 órától a Kaposvári KK - Szeged mérkőzést közvetítjük élőben!

• 16:04:35

De addig is maradjunk a labdarúgásnál. Vezet ugyanis a Rákóczi!!

• 16:05:39

Gól

Luka Dominic kap egy nagyszerű labdát, egyedül vezethette rá Németh Gáborra, aki fölött ügyesen átpöccintette a labdát. 1-0 a 30. percben!

• 16:07:15

Vasas FC

A gól óta próbál veszélyeztetni a Vasas, de egyelőre igencsak pontatlanok. Tartsák meg ezt a jó szokásukat.

• 16:11:14

Vasas FC

Berecz kerülhetett volna helyzetbe a kapunk előtt, de Somodi jó ütemben mozdul ki a kapujából, így övé lett a labda.

• 16:16:15

Hadaró tekert be egy szögletet igen veszélyesen, de a védők mentettek Karacs elöl, a kipattanót pedig ismét Hadaró tette kapura, ez után Némethnek kellett kiöklöznia a lasztit.

• 16:18:08

A Rákóczinak egyébként ez volt a hatodik gólja a szezonban, amiből eddig ötöt Rajczi Péter szerzett, így külön öröm, hogy más is a kapuba tudott találni.

• 16:22:17

Félidő

A játékvezető pedig le is fújja az első félidőt. Nagy küzdelem jellemezte eddig a meccset, a Vasas irányította főként a mérkőzést, azonban a Rákóczinak a semmiből sikerült megszereznie a vezetést. Innen folytatjuk!

• 16:34:03

A második félidőt a Vasas kezdi. Lássuk mire mennek egymással a csapatok.

• 16:35:05

Csere

Az első cserére sem kell már tovább várnunk: Nagy Dániel helyett Ádám Martin a pályán a vendégeknél.

• 16:35:43

A második játékrész első helyzetét Luka Dominic alakítja ki, 18-ról eleresztett lövését bravúrral fogja Németh.

• 16:36:58

Majd pedig Rodenbüchernek kell mentenie az utolsó pillanatban Nagy Krisztián beadása után. Felpörgött a Rákóczi a félidő elején!

• 16:41:07

Kezdi megint átvenni a kezdeményezést a fővárosi gárda. De az előny még mindig nálunk.

• 16:43:28

Sok a pontatlanság mindkét oldalon. Nem is tud helyzetbe kerülni egyik csapat sem.

• 16:46:02

Sárga lap

Luka Dominic kap egy sárgát miután látványosan feldobja magát, ahelyett hogy kapura törne. Érthetetlen.

• 16:46:40

Vasas FC

Tizenegyeshez jut a Vasas!

• 16:47:12

Vasas FC

Ádám Martint rúgja fel a 16-oson belül Hadaró.

• 16:47:22

Sárga lap

Amiért Hadaró kap is egy sárgalapot.

• 16:48:14

Gól

Remili lövésébe Somodi majdnem kiüti, de becsorog a labda. 1-1 a 63. percben.

• 16:50:01

Gól

De ismét itt az előny!

• 16:50:54

Gól

Kiss Márton kapja a labdát a 16-osnál, csinál egy vissza cselt, majd pedig könyörtelenül bevágja a hosszúba! 2-1!

• 16:52:30

Sárga lap

Kovács Olivér kap egy sárgát, miután letarolta Remilit. Jogosnak tűnt.

• 16:55:29

Gól

3-1!!

• 16:56:16

Gól

Rajczi sem akar lemaradni: egy kapu előtti kavarodás után, lecsapott a labdára és könnyedén megszerzi a zöld-fehérek harmadik gólját!

• 16:57:01

Csere

A harmadik bekapott gól után rögtön cserél a Vasas: Ferenczi helyett Polényi érkezik.

• 16:59:29

Vasas FC

Majdnem szépít a Vasas. Remili lőtt be egy labdát a szélről, ami az egyik védő lábáról kis híján a kapuba pörgött, de Somodi az utolsó pillanatban menteni tudott.

• 17:02:23

Csere

Kihasználja harmadik cseréjét a Vasas: Nagy Tamás helyett Tamás érkezik.

• 17:04:33

Vasas FC

Támadgat a Vasas, de igazi helyzetet nem tudnak kialakítani.

• 17:06:00

Szépen adott be az alapvonalról Dominic, Zsdrál kapásból lőtt, de Vida menteni tudott.

• 17:06:40

Csere

Márton Gábor is cserél egyet: az első gólt szerző Luka Dominic hagyja el a pályát, a helyén pedig Kozics Barnabás a továbbiakban.

• 17:13:04

Még 6 perc, de egyelőre nem talál fogást a Vasas a Rákóczin.

• 17:13:22

Vasas FC

Berecz azért eleresztett most egy erős lövést, de mellé megy.

• 17:13:58

Csere

Zsdrál helyett Albert Ádám a pályán.

• 17:15:50

Vasas FC

Vida eresztett el egy életerős lövést, de Somodi magabiztosan védte.

• 17:18:44

Két perc hosszabbítás.

• 17:19:56

Csere

És itt a Rákóczi utolsó cseréje: Nagy Krisztián helyett Hampuk érkezik pár másodperc erejéig.

• 17:22:02

És itt a vége! Nagy meglepetésre 3-1-re megverjük az eddig hibátlan Vasast! Jövőhéten a Balmazújváros otthonában lép pályára Márton Gábor legénysége, reméljük hasonló sikereket érnek el ott is!