Majdnem napra pontosan tíz évvel ezelőtt, 2004. június 2-án nyerte története második bajnoki aranyérmét a Kaposvári KK. A klub vezetése nem feledkezett meg az évfordulóról. Ebből az alkalomból köszöntötték az akkori csapat megjelent tagjait a csarnokban. Az aranyérmes együttesből négyen is érdekeltek voltak ebben a párharcban. A kaposváriaknál Hendlein Roland maradt meg hírmondónak, aki 18 évesen első néhány meccsét játszhatta abban az együttesben. Filipovics Gordan pedig már edzőként segíti a somogyiakat. A másik két jubiláló Dénes Gábor és Trepák Zoltán a soproniak sikeréért tesz meg mindent.

Sajnos, a találkozónak szomorú aktualitást adott, hogy 87. évében méltósággal viselt, hosszú betegség után elhunyt Halmos László. A kaposvári és a somogyi kosárlabdázás egyik meghatározó alakja. A kiváló testnevelő, edző temetése június 3-án, kedden 11 órakor lesz a kaposvári Keleti temetőben. A jelenlévőt egy perces néma csenddel adóztak emlékének.A találkozón nagy meglepetésre nem kezdett Louis Hinnant, aki nem vállalta a mérkőzést.

A meccs első találatát Fodor Márton jegyezte, s 7–0-ra el is léptek a kaposváriak. Nem tartott azonban sokáig a lendület, két perc alatt utolérte ellenfelét a Sopron. Thomas triplája tartotta lőtávolban a vendégeket, sőt Ruják még a negyed vége előtt a vezetést is megszerezte övéinek.

Sokkal motiváltabban kosárlabdáztak a soproniak, akik a lecsorgó labdákat szinte mind begyűjtötték, Thomas pedig rendre eredményes volt a távoli dobásokkal. A kaposváriak képtelen voltak tartani az amerikait, aki extrát nyújtva rendre tovább lendítette a vendégeket. Dénes zsákolása után már tizet számoltak a kaposváriakra. Semmi nem sikerült a hazaiaknak, s ahogy lenni szokott a túloldalon pedig minden bejött. Jancsikin két hármasa után sikerült a különbséget csökkenteni, a szünetben 43–52 állt az eredményjelzőn.

A pihenőt követően megpróbált tovább faragni a hátrányon a Kaposvári KK, de Thomas hatodik tripláját is helyére küldte. Ezt követően percekig állt a játék, mert a reklamáló soproni szurkolók közül többeket is kivezettettek a biztonságiakkal a játékvezetők. Fodor Márton és Puljko révén újabb hármasok születtek, majd Trepákot kellett lecserélni, mert egy lepattanóért vívott harc során felrepedt a fejbőre. Mindkét tábor űzte, hajtotta az övéit, Hendlein előbb egyenlített 61–61-nél, majd a hazaiak legjobbja Fodor Márton a vezetést is megszerezte a kaposváriaknak.

Óriási izgalmakat tartogatott a záró szakasz, amelynek elején Boriszov technikaival kipontozódott. Kimaradtak a soproni távoli kísérletek, a palánk alatt előnyösebb helyzetbe kerülő kaposváriak pedig közeli találatokkal tartották előnyüket. Az utolsó fél perc 87–85-nél kezdődött, majd Ruják egyenlített. Henlein kihagyott két büntetőt, így hosszabbítás következett.

A ráadásban jobban kezdett a Sopron, amely higgadtan értékesítette helyzeteit. Dénes és Ruják triplái után pedig végleg eldőlt, hogy a Soproné a bajnokság bronzérme.

Fekete Ádám: Sajnos, Hinnant nem játszott, de az okokkal nem akarok foglalkozni, mert nem szeretnék erre fogni semmit. Akinek fontos volt ez a meccs, az ezúttal is nagyot küzdött a pályán. A kulcsszituációkban már kijött a fáradtság és ekkor rossz döntéseket hoztunk. Mindenkinek köszönjük a támogatást, a szurkolók, valamint a város támogatása is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a negyedik helyen fejezzük be a bajnokságot.

Sabáli Balázs: Nyertünk, mert hatan voltunk. A jó Isten segített bennünket. A hosszabbításban megmutatták a srácok, hogy helyén van a szívük és az eszük.

Kaposvári KK - Soproni KC 91-104 (23-23, 20-29, 22-12, 22-23, 4-17) – hosszabbítás után

Kaposvári Városi Sportcsarnok ,

V: Földházi T., Török R., Tözsér D. (dr. Gencsev)

Kaposvár: Drahos 8, Fodor M. 19/3, Puljko 21/9, Hendlein 14, Davis 23. Csere: Jancsikin 6/6, Horváth M. -.

Sopron: Thomas 34/21, Ruják 19/6, Boriszov 6, Dénes 14/6, Tóth G. 6. Csere: Trepák 2, Takács 12/6, Bus I. 1. Molnár M. 10.

Kipontozódott: Boriszov (32. perc), ill. Drahos (45. perc).

• 14:35:01

A bronzmeccs második mérkőzése vár Hendleinékre 15 órától!

• 14:51:00

Köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját!

• 14:51:33

Mindenképpen győzni kell ma délután, ha oda szeretnének még érni a harmadik helyre a KKK kosarasai.

• 14:59:07

Ha a Sopron nyer, akkor ők a harmadikok, mi pedig tavalyhoz hasonlóan ismét a negyedik helyen zárjuk a bajnokságot.

• 15:00:59

A mérkőzés előtt a KKK 2004-es bajnokcsapatát köszöntik épp, akik 10 évvel ezelőtt bajnokságot nyertek!!

• 15:05:56

A mérkőzést a Földházi, Török, Tözsér hármas vezeti majd.

• 15:07:35

Kaposvári KK

Drahos - Fodor - Hendlein - Puljko - Davis ötössel kezd a KKK, Hinnant úgy néz ki, hogy megsérült.

• 15:08:38

Soproni KC

Míg a vendégeknél a Tóth - Thomas - Ruják - Dénes - Borisov csapat a pályán.

• 15:09:27

Fodor Márton meg is szerzi a meccs első kosarát, 2-0.

• 15:10:09

Puljko pedig nem vár sokat az első triplára sem, 5-0.

• 15:10:44

És máris 7-0-ra vezetünk, Puljko közelije után.

• 15:12:04

Soproni KC

Tóth Gergely szerzi meg az első soproni kosarakat is egy dobás+büntető kombóval.

• 15:12:47

Dénes faultja után Hendlein vág be két büntetőt magabiztosan.

• 15:13:51

Soproni KC

Borisov is megkezdi a pontgyártást, majd pedig Dénes is jó egy közelire, 9-7.

• 15:14:47

Fodor is dobhatott egy büntetőt egy jó kosár után, ami jó is lett, 12-7.

• 15:15:43

Soproni KC

Borisov folytatja a büntetőpárbajt, ő sem hibázik, 12-9.

• 15:17:34

Soproni KC

Puljko jön egy újabb szép középtávolival, majd pedig Takács is elereszt egy hasonlót.

• 15:18:34

Soproni KC

Ismét Puljko szerez egy szép kosarat, de Thomas hármassal válaszol, 16-14.

• 15:20:06

Soproni KC

Thomas ejt be egy labdát közelről, de rögtön utána jön Puljko egy triplával, Dénes viszont ismét közelebb hozza a soproniakat, 19-18 a villámkosarak után.

• 15:20:58

Soproni KC

Borisov faultja után Drahos büntetőzik jól, de ismét jön Thomas aki megint szépen ejti be a labdát.

• 15:23:15

Soproni KC

Két elrontott helyzet után, Thomas dobhatott két büntetőt, de azok is kimaradtak.

• 15:24:09

Soproni KC

Ruják viszont megszerzi a soproniaknak a vezetést egy kosár+büntetővel, 21-23.

• 15:25:05

Puljko kiegyenlít közben, 23-23.

• 15:25:55

Ezzel vége is az első negyednek, 23-23 az állás és ma is igen nagy a küzdelem a pályán.

• 15:28:17

Soproni KC

Thomas egy triplával kezdi a második negyedet.

• 15:29:34

Soproni KC

Majd jön az újabb hármasa, 23-29-re ellép az SKC.

• 15:30:18

Davis közelijével zárkózunk ismét.

• 15:31:42

Soproni KC

Takács majdnem bevág egy hármast, de pont belépett, majd Dontay Thomas büntetői után 25 - 33-ra elhúz a Sopron.

• 15:33:18

Soproni KC

Hendlein kap egy szép labdát Fodortól, amit el is tesz, de rögtön jön a menetrend szerinti Thomas-tripla. A maroknyi vendégszurkoló vastapssal fogadja a 27-36-os vezetésüket.

• 15:35:37

Dénes zsákolása is jó, de Hendlein büntetője után visszajövünk 28-38-ra.

• 15:37:19

Soproni KC

Thomasszal viszont nem tudunk mit kezdeni, itt az ötödik triplája is, majd kijátszanak minket és Tóth kosarával 28-43-ra vezet már a Sopron.

• 15:37:50

Érthető okokból időt is kért Fekete Ádám.

• 15:39:09

Soproni KC

Jancikin mutat valamit a pályán egy hármassal, de Takács is bevág egyet.

• 15:40:14

Soproni KC

Fodor értékesít egy dupla+büntető párost, de Dénes is kegyetlenül bevág egy hármast. Nagyon megy most a Sopronnak.

• 15:41:56

Soproni KC

Jancikin második triplájával jövünk közelebb, de Tóth jön egy jó bünteőtvel utána, 37-50.

• 15:42:59

2 perccel a negyed vége előtt, Thomas ütött oda Davisnek, az érte járó büntetőket pedig be is vágja a bahamai, 39-50.

• 15:44:03

Ruják közelije után, Davis szed össze nagy nehezen egy labdát és el is teszi azt, 41-52.

• 15:44:53

Jancikin passza után Hendlein eredményes, és visszajövünk 9 pontra.

• 15:47:03

Soproni időkérés után, Hendlein próbál még meg bedobni egy középtávolit, de kimarad.

• 15:48:15

Így a félidőben 43-52-re vezet a Sopron. Nem úszott még el semmi, de ennél jobban kell majd összpontosítani.

• 16:01:41

A főszereplők már ott vannak a pálya szélén, jöhet a folytatás.

• 16:04:10

A második félidő egy Drahos kettessel indul.

• 16:04:55

Soproni KC

Thomas berámolja a hatodik tripláját is...

• 16:05:23

Soproni KC

Borisov kontrája után pedig ismét 12 ponttal vezet a Sopron.

• 16:06:09

Fodor közelről, majd pedig Drahos távolról eredményes, 49-57.

• 16:08:48

Fodor volt jó most egy büntetőre, 50-57.

• 16:10:37

Némi közjáték a pályán, egy soproni szurkolót kellett kivezetni a csarnokból.

• 16:12:44

Ezzel azonban egyelőre meggyűlik a biztonságiak gondja.

• 16:13:57

Soproni KC

Utána viszont Davis, majd pedig Ruják eredményes közelről, 52-59.

• 16:14:48

Soproni KC

A sérült Trepák Zoltán is a pályán, aki be is ejt nagy nehezen egy duplát.

• 16:15:12

Puljko viszont ismét megmutatja, hogy a pályán van, és beköszönt egy hármassal.

• 16:15:55

És ismét itt az újabb Puljko tripla, 58-61.

• 16:17:05

Davis addig küzd a palánk alatt, amíg bedob egy közelit, 60-61. Már csak egy pont a hátrány!!

• 16:21:14

Soproni időkérés után, átvehettük volna a vezetést, de Hendlein csak egy büntetőt dobott be, így 61-61.

• 16:22:44

Fodor Marci kettese után pedig már nálunk az előny!!

• 16:24:11

Bus jó volt egy büntetőre vendég oldalon, de ismét Fodor Marci jön és a duplája után 65-62.

• 16:25:28

Soproni KC

Thomas hosszú csend után két büntetővel jelentkezik, amivel 1 pont előnyünk marad az utolsó negyed előtt!

• 16:28:42

Molnár Márton kosarával visszaveszi a vezetést a Sopron, de Davis kettesével nem tart sokáig az öröm.

• 16:29:06

Borisov ellen közben befújnak egy technikait!

• 16:30:56

Az érte járó büntetőkből Drahos és Puljko is bevág 2-2-t, így 71-66!

• 16:31:35

Ruják utána válaszol egy duplával, majd pedig Davis jó egy kettessel és jöhet egy büntető is.

• 16:31:50

A faultért Tóth Gergely kipontozódott, Davis meg bedobta a büntetőt.

• 16:32:14

Soproni KC

Takács-triplájával viszont már csak három pont a KKK előnye.

• 16:35:20

És megint Davis! 7 pontos előny, -15-ről!

• 16:36:12

Soproni KC

Időt kér a Sopron.

• 16:38:38

Soproni KC

A szünet után Ruják és Hendlein is berámol egy duplát, majd Dénesé is jó, 80-75.

• 16:40:03

Trepák faultja után Hendlein büntetőzött eredményesen, így ismét 7 pont az előnyünk.

• 16:41:12

Soproni KC

Molnár közelije után ismét közeledik a Sopron.

• 16:41:53

Soproni KC

Thomas triplájával pedig már csak két pont a hátránya a vendégeknek!

• 16:42:02

Rögtön időt kér Fekete Ádám.

• 16:43:45

Az időkérés után Davis küzdi be valahogy a labdát, 84-80.

• 16:45:03

Dénes hibája után ráadásul Fodor dobhat kettőt!

• 16:45:28

De csak az egyik jó, 85-80.

• 16:46:53

Soproni KC

Thomas kettőből egy büntetőt bedob, 85-81.

• 16:48:14

Soproni KC

Thomas befut a palánk alá és beejt egy kettest, 85-83.

• 16:48:21

Soproni KC

Egy perc még a meccsből.

• 16:49:36

Molnár faultja után Hendlein dob be két nagyon fontos büntetőt, így 87-83-ra vezetünk.

• 16:50:28

Soproni KC

Molnár közelijével, 87-85 és mivel ellépte Puljko ismét jöhet a Sopron 26 másodperccel a vége előtt...

• 16:51:02

Soproni KC

Időkérés.

• 16:52:10

Soproni KC

87-87! Ruják kapja üresen a palánk alatt, egál ismét.

• 16:52:28

Fekete Ádám kér időt.

• 16:53:25

Még 19 másodperc.

• 16:53:56

Lefaultolják Hendlein Rolit. Két büntető!

• 16:54:13

Az első kimarad...

• 16:54:38

A második is kimarad. Hosszabbítás!

• 16:57:35

Soproni KC

Nem tudták eldönteni a csapatok, jöhet a hosszabbítás, ami egy Molnár duplával kezdődik.

• 16:58:07

Davis távolijával ismét egál.

• 16:59:07

Soproni KC

Takács büntetői után 91-89-re vezet a Sopron.

• 17:00:59

Soproni KC

Dénes 2:30-al a vége előtt, talán a legrosszabbkor bevág egy triplát, 89-94-re vezet a Sopron.

• 17:01:06

Időt kér Fekete Ádám.

• 17:02:33

Puljko két sopronit is megugraszt, jó is a duplája utána, 91-94.

• 17:03:22

Soproni KC

Ruják is bejelentkezik egy triplával, majd pedig Molnár is bedob egy kettest, 91-99.

• 17:03:55

Soproni KC

Ruják jön ismét egy hármassal, 102-91-re vezet a Sopron, eldőlt...

• 17:05:05

Soproni KC

Thomas jön két büntetővel, 91-104.

• 17:06:04

Több kosár nem is esik már a mérkőzésen. 91-104-re hosszabbítás után behúzza a meccset a Sopron KC és ezzel megszerzik a harmadik helyet.

• 17:06:50

A Kaposvári KK tavalyhoz hasonlóan ismét a negyedik helyen végez, amivel a szezon előtt azt hiszem sokan kiegyeztek volna, és azt hiszem így is jár a gratuláció a srácoknak!