Az Alba Fehérvár otthonában zárta a középszakaszt a Kaposvári KK. Fekete Ádám legénysége szinte az egész meccsen szaladhatott az eredmény után, így megérdemelten zsebelte be a győzelmet a hazai csapat.

Ezzel a mérkőzéssel az is eldőlt, hogy mivel a kaposvári gárda a negyedik helyen végzett, az ötödik helyezett Kecskemét vár a kosarasainkra.

Ide kattintva mutatjuk a további menetrendet. Alább pedig a mai meccs történései percről-percre.

• 13:13:14

Jöhet a negyeddöntő első mérkőzése a Kecskeméti TE ellen 18 órától!

• 17:40:09

Köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját! A billentyűzet mögött Ivánkovics István, míg a pályán a Kaposvári KK és a Kecskeméti TE vár önökre az elkövetkezendő csaknem két órában.

• 17:44:58

A csapatok már melegítenek. Még 18 perc a kezdésig.

• 17:58:23

Szépen megtelt ma délután is a csarnok, már a csapatok bemutatásánál tartunk. Nemsokára kezdünk!

• 17:59:49

A mérkőzést a Papp - Kapitány - Tőzsér hármas vezeti majd.

• 18:03:15

Kecskeméti TE

A vendégeknél a Wittmann – Stefanovic - Mészáros - Hegedűs - Karahodzics ötös kezd.

• 18:03:43

Kaposvári KK

Míg nálunk a Puljko - Hendlein - Hinnant - Fodor - Davis ötös.

• 18:04:54

Mi kezdtük a mérkőzést, de rögtön két ziccert is elrontott mindkét csapat.

• 18:05:26

Puljko ejtésével viszont megszerezzük a mérkőzés első kosarát.

• 18:06:11

Majd pedig Mészáros egalizál.

• 18:07:54

Puljko közben ismét eredményes, amit Karahodzic kiegyenlít, de utána Hendlein Roli marad tisztán és zsákolhat egy szépet, 6-4.

• 18:08:24

Sokáig azonban most sem örülhetünk a vezetésnek, hiszen Pongó közelről bedobja.

• 18:08:50

Hinnantet fogják meg szabálytalanul, a két büntetőből viszont csak az egyik jó.

• 18:11:28

Majd pedig Puljko küzd nagyot a palánk alatt, de az utolsó másodpercben lefaultolják. A kecskemétiek ezt nehezményezik, jöhet a videó bíró!

• 18:13:55

A közjáték után megítélték a két büntetőt Puljkónak, de csak az egyik jó, 8-6.

• 18:14:57

Egymás után két támadást is elrontanak a vendégek.

• 18:15:15

Hendlein viszont nem hibázik két lépésről, 10-6.

• 18:16:33

Hegedűs most egy triplát hagy ki vendég oldalon.

• 18:17:40

Wittmann töri meg a kecskeméti pontcsendet. Addig forgolódik míg jó nem lesz a középtávolija, 10-8.

• 18:18:13

Majd pedig Davis dobhatott két büntetőt és ő végre be is vágta mindkettőt, 12-8.

• 18:19:56

Most viszont két támadásunkat is vissza fújják a játékvezetők. Jöhet a KTE.

• 18:20:39

Mészáros viszont ezt is elrontja, de a fordulásból Puljko megszerzi a mérkőzés első tripláját!

• 18:22:02

Hendleinnél látnak szabálytalanságot a bírók, a megítélt büntetőket pedig Wittmann be is dobta.

• 18:22:15

Ezzel az első negyed végén 15-11-re vezetünk!

• 18:24:59

A második negyed egy elrontott Djeraszimovics próbálkozással indul.

• 18:25:59

Majd pedig Davist gyötrik meg a palánk alatt, az érte járó büntetőket pedig be is vágja, 17-11.

• 18:26:44

Az újabb gyenge kecskeméti próbálkozás után, Hinnant ereszt egy hármast, 20-11!!

• 18:28:34

Wittmann megszerzi az első kecskeméti kosarat a második negyedben, miután egy labdaszerzést követően egyedül törhetett a kosárra, 20-13.

• 18:29:35

Wittmann folytatja. Most jól állt bele a hármasba és jó is lett, 20-16.

• 18:30:27

Hendlein harmadik faultja után ismét a KTE jöhetett, amit Karahodzics használt ki egy közeli kosárral.

• 18:30:50

Puljko azonban a legjobbkor válaszol egy triplával!

• 18:32:44

Egy elrontott kecskeméti hármas után, Drahos szedte össze a labdát és gyönyörűen passzolt Fodorhoz aki mégszebb mozdulattal ejtette be a labdát, 25-18.

• 18:34:15

Drahost közben csúnyán a földbe döngölik, az érte járó büntetőket viszont annál szebben dobta be, 27-18.

• 18:34:55

Hegedűs tört be a palánk alá és egy szép mozdulattal szerzi meg a 20. kecskeméti pontokat.

• 18:36:04

Wittmann hármasával ismét zárkózik a KTE, 27-23.

• 18:36:58

Hinnant viszont most is jól használja ki a lehetőségét, amire Pongó válaszol rögtön, 29-25.

• 18:37:25

És most időt kér Stojan Ivkovic.

• 18:38:48

Utána Fodor Marci rögtön el is süllyeszt egy triplát, 32-25.

• 18:39:38

Egy kavarodás után Karahodzics kapja meg Kovács Somától a labdát, aki nem is hibázza el.

• 18:40:28

Majd egy elhibázott kaposvári támadás után ismét Karahodzics jöhetett, ezúttal két büntetővel. Be is dobta őket, 32-29.

• 18:40:40

Újabb időkérés.

• 18:42:37

Ami után Puljko köszön be kis híján egy hármassal.

• 18:44:56

Az újabb időkérés után Karahodzics még bedob egy közelit, ezzel alakul ki a 32-31-es eredmény a félidőben.

• 18:45:39

Jól kezdte a mérkőzést a KKK, pontosabban is játszottak, de a végére feljavult a Kecskemét játéka, így nagy küzdelem vár még ránk a folytatásban.

• 18:56:38

És mindjárt jöhet is a folytatás.

• 18:58:33

Na lássuk!

• 18:58:53

Mintha mi sem történt volna az első félidőben, egy pontos kaposvári előnyről folytatjuk.

• 18:59:20

Amit Karahodzics rögtön el is tüntet, 32-33.

• 19:00:19

Hendlein utána viszont egy szép közelivel veszi vissza a vezetést.

• 19:00:44

Djeraszimovics ejtése után 34-35.

• 19:02:34

Ismét Djeraszimovics küzdi be a labdát, 34-37. Jót tett a kecskemétieknek a szünet.

• 19:03:06

A túloldalon viszont Hendlein Rolit állítják meg szabálytalanul, aki magabiztosan vágja be a büntetőit, 36-37.

• 19:04:09

Puljko gyönyörűen dobja be az újabb hármasát a sarokból, 39-37.

• 19:05:03

Davis szabálytalansága után Djeraszimovics büntetőzhetett, amit ki is használ.

• 19:06:28

A túloldaon Fodor Marci is dobhatott kettőt, amiből csak az egyik ment be, 40-39.

• 19:07:20

Ismét fault a palánk alatt: Karahodzicsot Hinnant állítja meg, de ő is csak az egyiket dobja be.

• 19:07:49

A válasz pedig nem marad el: Puljko újra a sarokból vág be egy triplát, 43-40.

• 19:08:57

Fodor Marci is megirigyelte a hárompontos Puljkótól, be is vág gyorsan egyet, 46-40.

• 19:09:14

Időt is kér gyorsan a Kecskemét.

• 19:10:43

Az időkérés után Karahodzsics eredményes rögtön egy közeli kosárral.

• 19:12:14

Majd pedig egy eladott labda után ismét Karahodzics teszi el a labdát. Ráadásul az ellentámadás igencsak rosszul sül el és Wittmann kosarával ismét egál a meccs.

• 19:13:11

Puljko viszont ismét ott van a legjobb helyen és még a triplája is jó!

• 19:14:06

Puljkónak ez már az ötödik triplája volt.

• 19:14:43

Hegedűs is beszáll a tripla párbajba, 49-49.

• 19:15:56

Itt a hatodik! Puljko kegyetlenül bevágja most is, 52-49.

• 19:16:18

Majd pedig Wittmann középtávolijával jön fel ismét egy pontra a KTE.

• 19:16:55

Amivel vége is a harmadik negyednek. 52-51 nekünk, de pokolian nehéz lesz az utolsó negyed is.

• 19:20:17

Az utolsó negyednek aztán egy faulttal vágunk neki, Djeraszimovicsot kapjuk el a palánk alatt.

• 19:23:04

Majd visszakerült hozzánk a labda és egy Puljko ejtést követően 55-53-ra visszavesszük a vezetést.

• 19:23:25

Wittmann viszont a legrosszabbkor dob be egy hármast, 55-56.

• 19:24:09

Majd ismét Puljko eredményes, most közelről, 57-56.

• 19:24:56

Puljko!! A hármasok után most mezőnyben alakít nagyot. Egymás után harmadszor eredményes a palánk alatt, 59-56.

• 19:25:31

Hegedűs viszont triplával válaszol, 59-59.

• 19:26:18

Horváth Marci is feliratkozik a ponszerzők közé egy nagyon szép ejtéssel, 61-59.

• 19:26:49

Utána sajnos befújnak nála egy faultot, amiből Mészáros dobhat.

• 19:27:15

De egyik sem megy be!

• 19:29:07

Két elrontott támadás után, Davist döntik föl a palánk alatt.

• 19:29:36

A büntetői után pedig már 63-59-re vezetünk.

• 19:30:25

Wittmann továbbra sem hagyja magát és bedob egy középtávolit, 63-61.

• 19:31:09

Majd pedig nagy küzdelem után Fodor Marci teszi el a labdát. 65-61 2:28-al a vége előtt.

• 19:31:50

Megint Wittmann. Ezúttal egy hármast vág be, 65-64.

• 19:32:48

Hendlein viszont rögtön válaszol egy közelivel, majd pedig Bennett Davis szedi össze a kecskemétiek labdáját.

• 19:33:03

Időt kér Fekete Ádám.

• 19:35:15

Az időkérés után pedig Hendleinnek ütöttek oda egyet, aki be is vágta mindkét büntetőjét, 69-64.

• 19:35:23

Most a vendégek kérnek időt.

• 19:36:44

A szünet után Hegedűs állt bele egy triplába de ezúttal hiába.

• 19:37:13

Majd pedig Davist fogják meg a félpályánál, az érte járó büntetőket pedig higgadtan értékesítette, 70-64.

• 19:37:30

Pongó gyorsan válaszol is egy szép ejtéssel.

• 19:38:10

Majd pedig egy eladott labda után Wittmann vág be egy hármast. 71-69 34 másodperccel a vége előtt.

• 19:38:25

Rögtön időt is kér a KKK.

• 19:39:02

Nincs mese, pontot kell szereznünk ebből a támadásból.

• 19:39:48

Puljkónál fújnak szabálytalanságot, jöhet a Kecskemét. 26 másodperc még.

• 19:40:49

Wittmann játszotta végig a támadóidőt, beleállt a hármasba, de Davis elbizonytalanított így kipattant a palánkról a próbálkozása.

• 19:41:49

Óriási küzdelem után 71-69-re behúzza a meccset a KKK. Folytatás szombaton a hírös városban, ahol szintén nem lesz egyszerű dolgunk.