A Kaposvár-Pécs derbi mindig több volt egy átlagos kilencben percnél, a Rákóczi jelenlegi helyzetében azonban szó szerint a lét volt a tét.

Az MTI így fogalmaz: a sereghajtó Kaposvár elszenvedte idénybeli 16. vereségét a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának szombati játéknapján - ezúttal a Pécs nyert a somogyi megyeszékhelyen -, s ezzel már csak matematikai esélye maradt arra, hogy a hátralévő három kör alatt kiharcolja a bennmaradást.

Gól nélküli első félidőt követően a pécsiek előbb Kővári révén szereztek vezetést, majd Bank kiállítását követő büntetőből növelték az előnyt.

A második percben Wittrédi 18 méterről megpróbálta átemelni Antal Botond fölött a labdát, aki azonban bravúrral mentett szögletre mentett. A tizedik percben Florean tört be a tizenhatos belülre, szépen elhúzta a labdát Mohl mellett, majd a rövid sarkot vette célba, de csak az oldalhálót találta el. A 16. percben Kővári gurított a Rákóczi  kapujába, de szerencsére lesről. A mieink  részéről Firtulescu és Bőle próbálkozott lövéssel, de nem találták el a kaput. A 39. percben egy pécsi szöglet után Mohl ugratta ki Nagyot, aki az alapvonal közelében a kapujából kimozduló Antal mellett középre ívelt, az érkező Pölöskey viszont két méterről az üres kapu fölé bólintott. Két perccel később egy visszagurított labda találta ziccerben a középen érkező Kővárit, aki kapásból a kapu mellé lőtt. Az egyre jobban zuhogó esőben a játékosok sokat csúszkáltak, és egyre több volt a pontatlan átadás.

Szünet után Mohl tíz méterről a rövid felső sarkot vette célba, Antal azonban bravúros reflexmozdulattal szögletre mentett. Az 57. percben egy szögletet követően Mulemo lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Négy perccel később Márkvárt három védő között ugratta ki Kővárit, aki átvette a labdát, majd hat méterről a hálóba gurított (0-1).

A 75. percben Kink húsz méterről lőtt, de centikkel célt tévesztett. Két perccel később Bank buktatta a ziccerbe kerülő Városit a tizenhatoson belül, Iványi játékvezető kiállította csapatkapitányunkat és büntetőt ítélt. A 11-est Mohl Dávid értékesítette (0-2).

Vereségünkkel immáron kilencpontos hátrányba kerültünk a még bentmaradó helyhez képest. Három fordulóval a bajnokság vége előtt ez már csak minimális matematikai esély...

Kaposvári Rákóczi FC – Pécsi MFC-Matias 0-2 (0-0)

Kaposvár, 1200 néző. V.: Iványi

Rákóczi FC: Antal B. – Okuka, Bank, Lebbihi, Mulemo – Coroian (Murai, 68.), Balázs B. – Florean, Firtulescu (I. Diallo, a szünetben), Bőle, – Kink (Böjte P., 78.). Edző: Selymes Tibor

PMFC: Gőcze – Nagy J., Romics, Balogh B., Mohl – Horváth A., Pölöskey (Városi, 68.) – Kővári (Rácz, 82.), Wittrédi (Fröhlich, 78.), Márkvárt – Szatmári. Edző: Lőrincz Emil, Márton Gábor

Gólszerzők: Kővári (61.), Mohl (77., 11-esből)

Sárga lap: Coroian (21.), Balázs B. (30.), (Bőle (70.), Böjte (86.), Mulemo (89.), Lebbihi (92.), illetve Balogh (30.), Mohl (56.)

Kiállítva: Bank (76.)

Alább a mérkőzés történései percről-percre:

• 13:21:51

Kell a pont!

• 15:53:12

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 15:57:36

Cserhalmi Krisztián vagyok, és én fogom közvetíteni Önöknek a Kaposvári Rákóczi - PMFC mérkőzést a cukorgyári gödörből.

• 16:01:25

Nem csak amiatt fontos ez a mai találkozó, mert a pécsiek ellen minden találkozó presztízs csata, hanem mert ez az OTP Bank Liga 27. fordulója, a bentmaradást jelentő 14. helyen lévő Paks pedig egyre másra gyűjti előttünk a fontos pontokat.

• 16:02:48

A vendégek a következő tizeneggyel kezdenek ellenünk:
    Gőcze (kapus), Nagy, Balogh, Romic, Mohl, Horváth, Szatmári, Kővári, Wittérdi, Márkvárt, Pölöskei.

• 16:04:28

A hazaiaknál pedig Antal (kapus), Mulemo, Kink, Bank, Bőle, Okuka, Balázs, Firtulescu, Coroian, Florean és Badis kapott helyet a kezdőben.

• 16:05:52

És ebben a pillanatban Iványi Zoltán játékvezető sípszavára 90 perces útjára is indul a labda.

• 16:16:14

Az első negyedórában nem történt semmi említésre méltó esemény a játékot tekintve, helyzetet kialakítani egyik csapat sem tudott.

• 16:19:09

Azt viszont meg kell említsem, hogy a labda legtöbbet a mi térfelünkön tartózkodik, jobbára a pécsiek akarata érvényesül.

• 16:20:31

Pölöskei esett el a hazaiak tizenhatosán belül a 14. percben a kaposvári védők gyűrűjében, de a játékvezető nem látott szabájtalanságot az esetnél.

• 16:21:24

Két perccel később Kővári Róbert gurít Antal kapujába, de már sípszó után, az aszisztens ugyanis lest jelzett.

• 16:26:05

A kezdeti nehézségek után aztán már mi is helyzezet tudunk kialakítani. Egy szöglet után . Firtulescu lőtt rá egy kipattanó labdát, de lövése jó öt méterrel célt tévesztett.

• 16:27:05

Sárga lap

A 22. percben Coroian kapott sárgát.

• 16:30:43

Sárga lap

Mulemo szabálytalansága után a 23. percben pécsiek jöhettek szabadrúgással ígéretes helyről, de Kővári lövésszerű lapos beadásába senki nem ért bele.

• 16:36:15

Sárga lap

Nagy felháborodást váltott kia a játékvezető ítélete a  a kaposvári nézők körében. A 30. percben. Balázs Benjamin kapott lapot színészkedésért, mellyel a Rákóczi szurkolók nem értettek egyet.

• 16:37:12

Sárga lap

Aztán Balogh Béla is kapott egy lapot a pécsiektől, ennél az esetnél már nem reklamált a hazai publikum.

• 16:39:01

Sárga lap

Az eső egyre inkább rázendít, a játékosok sokat csúszkálnak, és a pontatlan átadás is egyre több.

• 16:54:57

Szíves elnézésüket kérjük Kedves olvasóink, de a mérkőzés utolsó negyedórájában technikai gondjaink akadtak, emiatt szünetelt a közvetítésünk.

• 16:55:25

A mérkőzés egyébként a félidejében jár, az állás pedig 0-0.

• 17:05:37

Kezdetét vette a második félidő.

• 17:06:46

A Rákóczi a félidőben cserélt egyet, Firtulescu helyett Diallo állt be.

• 17:10:04

Az első helyzetet a nyolcadik percben jegyezhetjük fel a második félidőben, Kővári került helyzetbe a pécsieknél, de lövését Antal bravúrosan szögletre tolta.

• 17:14:56

A baranyaiaknál van többet a labda a második félidő első perceiben. Szépen járatják azt, keresve a fogást a Rákóczink. Érthető is ez, hiszen nekik nem kell sietniük, illetve feleslegesen kockáztatniuk.

• 17:15:55

Sárga lap

A vendégeknél Mohl Dávid kapott sárgát közben. Mindez a második félidő 12. percében történt.

• 17:19:35

15. perc a második félidőben, egy  kaposvári átlövés Coroiantól a kapu fölé száll. Ma eddig ennél nagyobb helyzetig nem jutottunk.

• 17:21:24

Gól

Vezet a PMFC. A 17. percben egy remek kiugratást követően a tizenhatoson belüre betörő Kővári Róbert szerzi meg a vezetést a baranyaiaknak. 0-1.

• 17:28:33

A gól után továbbra is higgadtan játszik a Pécs, egy-egy labdaszerzés utáni megindulásunkat is meg tudják állítani, mielőtt még bajt tudnánk okozni a kapujuk előtt.

• 17:29:52

Sárga lap

Mindkét oldalra kiosztott egy-egy sárgát a játékvezető eközben. Előbb a Pécsi Kővárirnak, majd Bőle Lukácsnak.

• 17:31:23

Sárga lap

30. perc a második félidőben. Tarmi Kink húzott a jobb szélről középre a labdával, pár tolás után kapura is tűzte úgy 20 méterről, de lövése centikkel célt tévesztett.

• 17:36:48

Percekkel később még nagyobb bajba került a Rákóczi. Bank István szabálytalankodott a tizenhatoson belül, ami neki piroslapot, a pécsieknek pedig egy tizenegyest eredményezett.

• 17:38:48

A tizenegyest Mohl Dávid pedig gólra is váltja, ezzel 2-0 a PMFC-nek.

• 17:45:40

Az emberhátrányba játszó Rákóczinak egyre nehezebba dolga. Küzdenek a fiúk becsülettel, de a pécsiek a kétgólos előny tudatában eldugják a labdát.

• 17:46:40

Egy perc lesz a hosszabbítás.

• 17:48:31

A Rákóczi a meccs végére sajnos egyre inkább összeroppant. Sajnos a meccs képe alapján őszintének kell lennünk, a Pécs ma megérdemelten áll győzelemre.