A feladat adott volt. Mindkét - a meccs előtt még azonos győzelem, vereség mutatóval álló - együttes számára csak a győzelem volt igazán elfogadható eredmény a legjobb négy közé jutás szempontjából. A hazaiaknak ráadásul legalább öt ponttal kellett győzni ahhoz, hogy az esetleges összevetésben is jobbak legyenek az alföldieknél. Mindez annak tükrében, hogy egyik csapat számára sem ígérkezik sétagaloppnak a záró forduló, ahol a kaposváriak Székesfehérváron, míg a kecskemétiek Sopronban lépnek pályára.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 72–62 (19–15, 20–12, 10–17, 23–18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Kapitány G., Balog Gy., Boros T.

Kaposvári KK: Hinnant (9), Fodor M. (8), Puljko (23/12), Hendlein (16) Davis (9). Csere: Kovács S. (4), Jancsikin (2), Drahos (-), Horváth M. (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Kecskeméti TE Duna Aszfalt: Wittmann (15/9), Pongó Máté (1), Hegedűs (3), Djeraszimovics (12), Karahodzsics (7). Csere: Bencze Z. (4), Mészáros (8), Sztefanovics (6), Kuntics (6). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Goran Miljkovics.

Wittmann találatával rajtoltak a vendégek, de a jobban lepattanózó kaposváriak nem hagyták, hogy meglépjen az ellenfél. Az ötödik percben Hinnant szerzett bravúrral három pontot csapatának, a reklamáló Ivkovics elleni technikai után pedig Puljko növelte a hazai előnyt. Davis duplája után már szólt a kórus a lelátóról: tíz, tíz, tíz, ám a negyed végéig csökkentette a különbséget a Kecskemét.

Puljko három (!) triplával nyitott a második negyedben, ám a hazaiak időlegesen elvesztették a három fault miatt kényszerpihenőre küldött Hendleint. Amikor Fodor Márton ziccere után ismét tíz pont fölé nőtt a különbség Ivkovics azonnal időt kért, de a kaposváriak továbbra is tartották a különbséget.

A pihenőt követően próbált agresszívebb védekezésre váltani a Kecskemét, s ez hozott is nekik néhány szerzett labdát. Fokozatosan csökkentette hátrányát a vendégcsapat, Kuntics büntetője után már 43–38 állt az eredményjelzőn. Hendlein zsákolása törte meg a hosszú percekig tartó kaposvári pontszünetet, ám a 29. percben a negyedik fault miatt megint le kellett ülni a kaposvári erőcsatárnak.

A záró szakasz óriási izgalmakat tartogatott, lévén teljesen nyílttá tette a meccset a Kecskemét. A legordítóbb ziccereket is kihagyták a hazaiak, így saját dolgukat tették még nehezebbé. A 32. percben a térdét fájlaló Bencze vált ki a játékból, Hendlein büntetőivel pedig ismét öt pont fölé kúszott a különbség. Egy 8–2-es rohanás alatt végre saját játékát játszhatta a Kaposvár, amely védekezésben is sokat javult. A vendégek rengeteg távoli dobást rontottak, Fodor Márton ziccere után pedig újabb kecskeméti időkérés következett 62–50-nél. Wittmann két bravúros triplája hozta vissza a vendégek reményeit, ám a hátra lévő fél percben Hinnant büntetői nem csak a győzelmet, de az öt pont feletti különbséget is bebiztosították a kaposváriaknak.

Fekete Ádám: – Sokkal nehezebb meccs volt ez, mint a Sopron elleni. Kőkemény, férfias, test-test elleni küzdelem volt. A harmadik negyedet kivéve kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. Voltak jó döntéseink, amelyek a kulcsszituációkban továbblendítettek bennünket. Gratulálok a Kecskemétnek, mert ebben a szerkezetben is kiválóan küzdöttek és nagyon megnehezítették a dolgunkat. Ugyanakkor nagy elismerés illeti játékosaimat, akik a közönség hathatós támogatásával fáradtan is hatalmasat küzdve végül kiharcolták az újabb győzelmet.

Sztojan Ivkovics: – Gigászi csata volt, mindkét csapat minden energiáját mozgósította. Mindkét mérkőző fél nagyon akarta a győzelmet és ezért mindent meg is tett. Nagyon jól érzetem magam, s bár két emberünk hiányzott, Bencze Zoltán pedig megsérült, úgy mentünk előre, mint egy traktor a Forma-1-es autók közt. Továbbra sem adjuk fel és ebben a szellemben játszunk a következő, ránk váró időszakban.

• 11:32:40

• 17:17:56

Köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját. A billentyűzet mögött Ivánkovics István, még 43 perc a kezdésig.

• 17:19:10

Addig is nézzék meg a szerdai, Szolnok elleni idegenbeli mérkőzés összefoglalóját: Visszavágott a Szolnok a KKK-nak

• 17:35:44

Közben mindkét csapat elkezdte már a bemelegítést:

• 17:43:17

Érdemes a kosárlabda szerelmeseinek a meccs után belenézni a Kapos Televízió adásába, ugyanis ma debütál legújabb műsorunk Visszajátszás címmel, melynek középpontjában a helyi kosárlabdaélet áll majd. Bővebben ide kattintva olvashattok róla!

• 17:55:36

Lassan kezdünk, jöhet is a csapatok bemutatása.

• 17:58:28

Egy jó 20 fős szurkolói csoport érkezett Kecskemétről is. Egyelőre nagyon lelkesek, reméljük a végén inkább mi örülünk.

• 17:59:26

Kecskeméti TE

A vendégek kezdőjében: Pomgó - Hegedűs - Sztefanovics - Karahodzics.

• 18:01:00

Kaposvári KK

Míg nálunk a Davis - Hendlein - Fodor - Hinnant - Puljko ötös kezd.

• 18:01:22

Na lássuk!

• 18:02:25

Wittmann Krisztián meg is szerzi a mérkőzés első kosarát a vendégeknek.

• 18:03:04

Puljkóval viszont szabálytalankodtak fordulás után, aki ki is használta a két büntetőjét.

• 18:03:47

Hegedűs triplája viszont nem jó a másik oldalon

• 18:04:11

Hendlein Roli is megszerzi az első pontjait egy szép közeli kosárral

• 18:05:02

Most viszont Karahodzic dobhatott kettőt, de egyik se lett jó.

• 18:06:41

Most Hendleinnel voltak szabálytalanok, a vendégek és az ő büntetői után 6-2 ide.

• 18:08:06

Wittmann vágott be egy triplát, amire Hendlein rögtön válaszolt, 8-5.

• 18:10:09

Egy elrontott kecskeméti ziccer után, Hinnant tört be a palánk alá és nagyszerűen ejtette be a labdát. Ráadásul mivel meglökték jöhetett egy büntető is, így ezek után 11-5-re vezetünk!

• 18:11:59

Mészáros kosara után még a vendégek reklamáltak, amiért kaptak is egy csapat technikait. Az ezért járó két büntetőt Puljko magabiztosan vágta be, és még Davis is szerzett egy duplát, 15-7.

• 18:14:07

Egyelőre nagyon pontatlanok a vendégek támadásban, reméljük megtartják ezt a jó szokásukat.

• 18:15:37

Puljkónál viszont befújnak egy igen érdekes faultot, szerintem tisztán hozta el a labdát, de jöhetett két büntetővel a KTE. Mindkettő jó, 15-9.

• 18:16:10

Kovács Soma kihagyott az előbb egy tsizta helyzetet, most viszont javít. Az ő kosara után 17-9.

• 18:16:42

Kuntic állt bele egy hármasba, de az csak a nézőket veszélyeztette igazán.

• 18:17:04

Davis szerez közben egy igen okos kosarat, 19-9.

• 18:17:36

A fordulásból meg Derasimovic tuszkolja be a labdát a gyűrűbe.

• 18:19:30

Hegedűs igyekezett zsákolni egyet, de a labdája nagyon csúnyán kipattant. Utána viszont Jancikin volt szabálytalan Benczével, akinek a büntetőivel 19-12 az állás.

• 18:20:15

Bencze ismét. Háttal a palánknak eldobta a labdát, jó is lett a közelije.

• 18:22:35

Ezzel vége is az első negyednek. 19-15-re vezetünk, csak így tovább fiúk.

• 18:22:56

Jöhet is a folytatás.

• 18:23:28

Megvan az első Puljko tripla is rögtön. Jöhet a többi is.

• 18:24:27

Azért nem unatkoztunk a szünetben mi se:

• 18:24:58

Puljko viszont nem áll le: itt van zsinórban a második triplája is! 25-15.

• 18:25:51

Hendlein Roland harmadik személyi hibája után, Hegedűs dobhatott, de csak az egyik ment be.

• 18:26:30

Puljko egyelőre hallgat rám. Itt van egymás után a harmadik hármasa is!! Hihetetlen ez az ember.

• 18:28:10

Derasimovic viszont most üresen marad a másik oldalon szépen el is teszi a labdát.

• 18:28:44

Kovács Soma is megpróbált egy triplát, de neki sajnos nem jött össze.

• 18:29:05

Amire jön is a válasz a túloldalon, Stefanovic kettesével.

• 18:29:44

Időt kér Fekete Ádám.

• 18:32:09

Mészáros közelijével zárkózik közelebb a Kecskemét, 28-22.

• 18:32:26

Puljkót viszont ezt kicsit sem érdekli és itt a negyedik hármasa is!!

• 18:33:02

Majd újabb elrontott kecskeméti támadás után Fodor Marci szalad végig a pályán és rutinosan megoldja. 33-22!!!

• 18:33:12

Most a Kecskemét kér időt.

• 18:34:17

Még 4:29 a negyedből.

• 18:35:48

Az időkérés után ismét rontott támadásban egyet a KTE, amit Davis egy szép közelivel meg is büntetett.

• 18:36:13

Ráadásul oda is ütöttek neki, így az ezért járó büntető után, 36-22-re vezetünk.

• 18:37:25

Wittmann kozmetikázik kicsit az eredményen egy középtávolival.

• 18:38:47

Most mi rontunk támadásban, amit Derasimovic ki is használ egy közelivel, 36-26.

• 18:39:30

Horváth Mártont viszont szabálytalanul állítják meg, az ezért járó két büntetőből csak az egyik jó, de marad nálunk a labda.

• 18:39:46

De Hinnant középtávolija utána viszont nem jó.

• 18:40:46

Karahodzic is dobhatott kettőt 55 másodperccel a vége előtt, de nála is csak az egyik jó.

• 18:42:04

Itt az újabb Kovács Soma kosár. Ezúttal Hinnant labdáját tette el szépen a kosár alatt, 39-27

• 18:43:16

A Kecskemét újabb tiszta ziccert hibázott el a félidő vége előtt, amire Kovács Soma válaszolhatott volna, de előbb szabálytalanul állították meg, majd az ezért járó büntetők közül egyik sem lett jó.

• 18:44:02

Így a félidőben 39-27-re vezetünk a Kecskemét ellen. A vendégek rendkívül pontatlanok támadásban, míg mi egyelőre szépen kihasználjuk a lehetőségeinket.

• 18:52:51

Természetesen most is itt vannak a kenguru lányok, akik nem hagynak minket elálmosodni a félidőben :)

• 18:57:01

Na, de térjünk vissza a mai este főszereplőire, hiszen ismét pályán a csapatok.

• 18:58:37

Ami rögtön egy Puljko duplával kezdődik.

• 18:59:14

Karahodzic is beköszön gyorsan, 41-29.

• 18:59:58

Fodor Marci okosan ugrasztja el maga elöl a kecskeméti falat, majd dob egy szép középtávolit.

• 19:00:41

Pongó triplával próbálkozott a másik oldalon, de azzal nem sokra ment, majd Hegedűs azért csak szerzett egy palánk alatti pontot.

• 19:03:11

A másik oldalon most Hendlein Roli adott el egy labdát, amiből nagy nehezen kiharcolt egy faultot Pongó.

• 19:04:10

A büntetőiből viszont csak az egyik lett jó, 43-34.

• 19:05:29

Majd ismét mi adunk el egy labdát, Stefanovic vezethette végig a labdát, Davis odaütött neki, így a kosár után a büntető is bement.

• 19:06:03

Rögtön utána Hinnant és Hendlein nem értik meg egymást, de szerencsére ebből most nem lett nagyobb baj.

• 19:07:58

Abból már igen, hogy Hinnant újabb helyzetet puskázott el, így az ellentámadásból Kuntic dobhatott volna, de szabálytalanul állítottuk meg. De csak az egyik büntetője jó.

• 19:08:26

Már csak 43-38-ra vezetünk.

• 19:09:08

Hendlein marad üresen a palánk alatt és szépen be is zsákolja a labdát.

• 19:09:39

Majd rögtön utána Derasimovic szerez egy könnyű kosarat.

• 19:10:10

Egy elrontott Jancikin tripla után Kuntic robog végig és felhozza három pontra a Kecskemétet.

• 19:10:24

Időt is kér rögtön Fekete Ádám.

• 19:11:57

Drahos gyönyörűen adja fel a labdát Davisnek, aki nagyszerűen zsákolja azt be, 47-42.

• 19:13:03

Kuntic faultja után Jancikin büntetőzött eredményesen, így ismét kezdünk elhúzni.

• 19:14:16

Majd pedig Derasimovic hibája után jöhettünk ismét támadásban, de ezúttal Hendleinnél láttak ütést a bírók.

• 19:15:56

Wittmann dobta el még estében a labdát, de az lepattant a palánkról, majd Drahostól az ellentámadás után elvették a labdát, így ismét Wittmann próbálkozhatott, de ez most jó is lett neki, 49-44.

• 19:17:50

Egy kis közjáték után, Fodor Márton dobott rá még egy triplát, de az sajnos kipattant, így három negyed után 49-44-re még mindig vezet a KKK!

• 19:19:36

Jöhet az utolsó negyed

• 19:21:39

Fodor Marci ellen befújnak egy faultot a palánk alatt, amit Stefanivoc ki is használthatott volna, de csak az egyik büntetője jó.

• 19:22:26

Majd pedig Davis hagyott ki egy ziccert, ami után Kuntic dobott egy homályt.

• 19:24:33

Hendlein emberrel együtt sem tudott most kosarat dobni, ami után jöhet ismét a KTE.

• 19:25:25

Stefanovic maradt teljesen üresen, de így sem tudott hármast dobni. 12 próbálkozásból csak egy hármas lett jó a vendégeknél.

• 19:26:11

Hendlein ellen most végre befújnak egy szabálytalanságot, a büntetői pedig most is nagyon magabiztosak voltak, 51-45.

• 19:27:07

És most sem jó Kuntic triplája, Hendlein viszont egy szép pöccintéssel válaszol a másik oldalon.

• 19:28:09

Karahodzic közelije viszont faultal együtt jó. A büntetője viszont kipattan, 53-47.

• 19:28:28

Hinnant rögtön válaszol is egy szép középtávolival, 55-47.

• 19:29:20

Hinnant teszi fel a labdát Hendlein Rolinak, aki nem hagyja ki a ziccert. Nagyon szép támadás volt.

• 19:29:48

Időt is kér Stojan Ivkovic, a vendégek mestere.

• 19:32:14

Az időkérés után Puljkónak üt oda egyet Hegedűs, a két büntetőből azonban csak a második jó.

• 19:33:39

Mészáros most könnyedén szerzett kosarat a palánkunk alatt, amire a túloldalon Puljko válaszolt egy szép középtávolival.

• 19:35:24

Három perccel a vége előtt Karahodzic harcolt ki két büntetőt, amiből szintén csak az egyik jó.

• 19:37:04

Egy újabb látványos Hendlein - Fodor összjáték után, utóbbi eredményes, így már 62-50-re vezetünk, 2:18-al a vége előtt.

• 19:37:23

Ismét időt kérnek a kecskemétiek.

• 19:38:41

Derasimoviccsal nem bántunk ezúttal kesztyűs kézzel, amire két jó büntetővel válaszolt.

• 19:39:47

A túloldalon aztán ugyanaz a helyzet, nálunk majd Fodor Marci dobhat kettőt a hazai időkérés után.

• 19:40:50

Na lássuk azt a két büntetőt.

• 19:41:18

Egyik sem lett jó, de nálunk maradt a labda.

• 19:41:28

1:20 még a meccsből.

• 19:42:15

Hendlein okosan zsákolt egyet amire Wittmann válaszolt egy hármassal.

• 19:42:56

Egy újabb közjáték után ismét időt kér a KTE.

• 19:44:21

Kijött egész pályás letámadásra a KTE, Puljkót le is faultolták, büntető.

• 19:44:45

Be is dobja mindkettőt a horvát légiós, 66-55.

• 19:45:40

Kuntic még befut a palánk alá és szerez egy kosarat, amire rögtön jön a válasz Fodor Marcitól, 68-57.

• 19:46:50

Wittmann utána vág még egy triplát, kicsit későn jött meg hozzá a kedve.

• 19:47:46

Most Hinnantet állították meg szabálytalanul, aki be is vágta mindkét büntetőjét.

• 19:48:33

Majd egy kihagyott kecskeméti helyzet után ugyanaz a szituáció játszódik le, Hinnant dobhat ismét.

• 19:49:07

Ezek is jók, 72-60, 8 másodperccel a vége előtt.

• 19:49:48

Mészáros még szerez egy közeli kosarat amivel kialakul a 72-62-es végeredmény.

• 19:50:12

Végig kézben tartották a mérkőzést a fiúk, így nagy lépést tettek a negyedik hely felé.