A somogyiak dolgát megnehezítette, hogy 35 esztendős csapatkapitányuk, Geiger András lábsérülése miatt nem léphetett pályára. A fővárosiak bátor, magabiztos játékkal szereztek két szettes előnyt, a folytatásban aztán átvette az irányítást a Fino. A kaposváriak Dávid Csanád, Juhász Péter és Németh Ferenc vezérletével egyenlítettek, az ötödik játszmában pedig végig vezetve kiharcolták a győzelmet.

Férfi röplabda bajnoki elődöntő, 2. mérkőzés

BME-MA FC – Fino Kaposvár SE 2-3 (22, 16, -15, -22, -10)

Budapest, BME Sportközpont, 200 néző. V.: Mezőffy, Újházi.

MAFC: Vocskó 1, TAMASI 16, MOLNÁR I. 15, SAW 19, Kunnert 11, Szabó B. 6. Csere: Tari és Tihanyi (liberok), Buzás, Soós I. 3, Tóth T. 1. Vezetőedző: Novák László.

Kaposvár: Csányi 2, Bokor G. 9, Magyar B. 6, DÁVID C. 18, JUHÁSZ P. 16, NÉMETH F. 21. Csere: Dömötör és Deák (liberok), Bozóki 8, Tóth I., Vajda 1. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 14:16, 21:19, 24:22. II. játszma: 8:5, 16:9, 21:13, 24:16. III. játszma: 2:8, 9:16, 14:21, 15:24. IV. játszma: 6:8, 15:16, 19:21, 22:24. V. játszma: 3:5, 7:10, 9:12, 10:14.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Fino javára.

Novák László: Magas színvonalú mérkőzést vívtunk a bajnoki címvédővel. A kaposváriak centerjátéka a harmadik játszmától sokat javult, a végén pedig kijött ellenfelünk nagyobb tudása.

Demeter György: Küzdelmes találkozón felőrültük a lelkesen, jól játszó MAFC-ot. Függetleníteni tudtuk magunkat egy-két magáról megfeledkezett szurkoló viselkedésétől.