Összefoglaló

Az idegenbeli 6 pontos vereség után a visszavágás fűtötte a hazai csapatot ennek megfelelően ponterősen kezdett az Ágfalvi csapat. Mester és Déri pontjaival hamar 10 pontos vezetést szerzett a Tigris KK. A vendégek gyors időkérése sem tudta megtörni a lendületesen játszó kaposvári csapatot.

A második negyedben pontatlanná vált a hazaiak támadójátéka és a sok eladott labda miatt faragott hátrányából a dombóvári csapat. A félidőben 35:27-re vezetett a Tigris KK.

A 3. negyedben a Tigris KK kiváló emberfogásos védekezésével hamar 20 pont lett a különbség. A dombóvári csapat mindössze 6 pontot szerzett ebben a játékrészben. A kaposvári csapat nem ismert elveszett labdát, uralták a lepattanókért folyó harcot.

A záró negyedben is tudta tartani megszerzett előnyét  a hazai csapat és Déri ponterős játékával megérdemelt 80-58 arányú győzelmet aratott.

Jók: Déri (a mezőny legjobbja), Várallyay A, Kun K,
A kaposváriak legközelebb idegenben a mezőny egyik favoritjával a soproni Tigrisekkel játszanak.

Tigris KK - Dombóvári Kosársuli 80:58 (23:12, 12:15, 22:6, 23:25)
JV: Koncsek Balázs, Földvári Tamás

Tigris KK: Kiss 2, Kun 7/3, Mester 8/6, Déri 23, Mihalics 12 Csere: Várallyay A 14/3, Csabai 11, Dross 3/3

Edző: Ágfalvi Mihály

Dombóvár: Banai 5/3, Varallyay G -, Pölöske 13, Farkas 5, Szilágyi 20/3, Csere: Kőnig 4, Tóth 4, Szili 2, Fodor 2, Németh 3, Tamás -,

Edző: Szőke Balázs