Oláh Jánosnak hamar ki kellett hívni lányait, a békéscsabaiak ugyanis pillanatok alatt jelentős előnyt harcoltak ki. A somogyiak tisztában voltak a realitásokkal, ezért is értékeltek minden egyes szép megmozdulást. A szett derekán mintha kicsit elkényelmesedtek volna a hazaiak, több sem kellett a kaposváriaknak, akik nem egyszer kényszerítették hosszú labdamenetekre a házigazdákat. Megpróbáltak a csabaiak után eredni, ám Soósék gyorsan összekapták magukat és alig több mint húsz perc játék után eldöntötték a játékrész sorsát.

A térfélcsere után 6:1-re húzott el a Diamant. Erősen döcögött a hazai szekér, a csabaiak szenvedtek, a kaposváriak lendületesen, jól röplabdáztak. Azért ha szépen lassan is, de kezdett kilábalni a hosszú hullámvölgyből a BRSE, egy pontra megközelítették vendégeiket, majd 16-nál egyenlítettek. A vezetést azonban nem tudták átvenni, a somogyiak kitűnően védekeztek. Hogy végül mégis a Csabáé lett a szett, az a higgadtabb befejezéseknek, s egy kis kaposvári megingásnak volt betudható.

Mintha egy másik mérkőzés kezdődött volna a harmadik szettel, ismét az elsőben látott Békéscsabát láthattuk. 10:3-ra, majd 12:4-re is vezetett a BRSE, amely ekkor már nem ismert kíméletet. Ekkor már Akimovát és Szombathelyit is pihentethette Kormos Mihály szakmai igazgató. A hátralévő időben már a fiatalokkal felfrissített Békéscsabától a korábban megszokott magabiztos játékot láthattuk.

Kormos Mihály: ― Bennünk volt még a legutóbbi mérkőzésünk, fizikálisan és mentálisan is. Az utolsó szettben már egy felszabadult játékot mutattunk, s a győzelemből mindenki kivette a részét.

Oláh János: ― Tudtuk, hogy hol a helyünk, de azért jó a sport, hogy megpróbáljuk megnehezíteni az ellenfél dolgát. Volt értelme eljönni, mert játszottunk egy jó szettet. Ebből lehet építkezni.

Linamar-Békéscsabai RSE―1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (16, 24, 13)
NB I-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 350 néző. V.: Jámbor, Suba.

Békéscsaba: AKIMOVA 5, Ilyés 4, Pap D. 5, SOÓS N. 16, Szombathelyi Sz. 10, LEIDGEB 13. Cs.: Molcsányi R. (liberó), Szpin, Kanizsai 3, Gerendeli 1, Nagy V., Korniss. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Kaposvár: Tobak 2, RÁK 16, Récsei 3, Szívós 3, Pintér 5, Harmath 4. Cs.: Csitári (liberó), Stirt. Vezetőedző: Oláh János.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:1, 11:3, 14:6, 16:10, 19:11, 24:14. 2. szett: 0:2, 1:6, 3:6, 3:8, 5:8, 6:11, 9:12, 11:13, 13:14, 16:16, 16:18, 18:21, 20:21, 22:22, 23:24. 3. szett: 3:1, 6:2, 10:3, 16:5, 22:6.

(forrás: beol.hu)