diamant

Már az első játszmában kiderült, hogy melyik az erősebb együttes; más kérdés, hogy az elmúlt hete hullámzó somogyi teljesítményt látva, ez még nem volt garancia a sikerre. Lányaink a szokásos remek rajtot produkálták közönségük előtt, az első szettben nem adtak esélyt a bakonyiaknak. Rák Rebeka ütötte az első négy pontot, majd Harmath Zsófia jeleskedett többször is a háló előtt. A második technikai szünetben már 16:6 volt az eredmény, és a folytatás is izgalommentes volt. Szívós Ildikó játszmalabdához juttatta csapatát, Rák Rebeka pedig kialakította az örömteli végeredményt (25:14, 1-0).

A térfélcsere után megint belezuhant a hazai együttes abba a gödörbe, amit magának ásott. A gördülékeny folytatás helyett sok hiba jellemezte a játékot, a lelkes vendégek pedig egészen a hajráig tartották a lépést ellenfelükkel. A Diamant a lehető legjobbkor pörgött fel: 22:22 után Stirt Tímea nyitott ászt, aztán Harmath és Szívós megmozdulásával el is dőlt a szett sorsa (25:22, 2-0).

A harmadik játékrész elején is lendületben maradt a kaposvári csapat, de sokat mondó, hogy a Veszprém 8:4-es hátrányból is át tudta venni a vezetést. A vendégek minden somogyi hibát ponttal büntettek, így megint nagyot kellett küzdeni a győzelemért. 14:16-ról indult a szett utolsó harmada, és a Diamant előbb egyenlített, majd három ponttal ellépett. A VESC 23:20-ról is fordítani tudott, így csak a ráadásban dőlt el a játszma sorsa. Végül a kaposváriak örülhettek: Harmath Zsófia ász-nyitása pontot tett a mérkőzés végére (27:25, 3-0).

Oláh János tanítványai hozták a kötelezőt, és december 22-én, a Szombathely otthonában is a három pont megszerzése a céljuk.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Veszprémi ESC 3-0 (14, 22, 25)
Kaposvár, 150 néző. V.: Csikós, Nagy L.

Diamant: Tobak 2, Rák 23, Stirt 3, Szívós I. 8, Pintér Zs. 9, Harmath 13. Csere: Csitári (libero). Vezetőedző: Oláh János.

Veszprém: Pintér E. 1, Dordzsceren 6, Jezerniczki 8, Környei 12, Molnár B. 5, Pós. Csere: Földesi (libero). Vezetőedző: Holdinger Szilárd.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 13:5, 16:6, 18:7, 22:12, 24:12, 24:14. II. játszma: 1:0, 1:4, 6:8, 8:9, 13:9, 13:14, 18:17, 18:19, 21:22, 24:22. III. játszma: 4:1, 8:4, 11:7, 11:10, 12:11, 12:14, 14:16, 16:18, 18:19, 21:19, 23:20, 23:24, 24:25, 26:25.