Immár a Sótonyi László Sportcsarnokban rendezték meg a legutóbbi forduló egyik rangadóját, a Csurgó-Balatonfüred összecsapást. A hazaiak kapufával kezdtek, a vendégek első három támadása viszont góllal ért véget, így a CSKK rögtön az elején hátrányba került. A Balatonfüred már 9-5-re vezetett, amikor valamelyest felpörgött a házigazda, és gyorsan egyenlített. Ezután fej-fej mellett haladt a két együttes, és a fürediek térhettek pihenőre egygólos előnnyel.

A második harminc percre egy teljesen más csurgói csapat jött ki az öltözőből: a fiúk mind védekezésben, mind pedig támadásban lényegesen jobban teljesítettek a folytatásban. Tizenegy perccel a vége előtt már 23:19 volt a mérkőzés állása, amjd el is dőlt a két pont sorsa. A CSKK végül 29:24 arányban bizonyult jobbnak.

A vendégek edzője különleges élménnyel gazdagodott: édesapjáról nevezték el a csurgói sportcsarnokot.

A csurgóiakra az idén még két mérkőzés vár a PLER-Budapest ellen: előbb a kupában, majd a bajnokságban.

Címkék: Sótonyi, Balatonfüred, csarnok, Csurgó, kézilabda, sport