fino

A Fino kapitánya, Geiger András talpsérülése miatt nem vállalhatta a játékot, Csányi Dániel foglalta el a helyét a pályán. Dávid Csanád és Bokor Gábor látványos sáncával kezdődött meg a pontgyártás, majd három ponttal ellépett az Amstetten. Az első technikai szünetben 5:8 állt a táblán, majd fokozatosan játékba lendült a Fino. Bokor blokkjával vettük át a vezetést, majd újabb remek megmozdulások következtek a pályán. Csányi Dániel nyitott ászt, és 17:17 után állva hagyta ellenfelét a házigazda. A lendület kitartott a szett végéig: Németh Ferenc játszmalabdához juttatta csapatát, Dávid Csanád pedig kiharcolta a győzelmet (25:20, 1-0).

A térfélcsere után eleinte felváltva estek a pontok, aztán Csányi két foghatatlan szervájával és két nagyszerű labdamenet végén, sikerrel befejezett támadással lódult meg a Fino. 16:11 után már nem volt gond: a kaposváriak nagy kedvvel és szépen röplabdáztak, és Dávid Csanád vezérletével eljutottak az újabb részsikerig (25:20, 2-0).

A harmadik játékrészben is a somogyiak irányították a játékot: fokozatosan növelték előnyüket, és közben több, tapsot érdemlő labdamenetben is gyönyörködhettek a nézők. Magyar Bálint kitűnő labdákkal szolgálta ki társait,  Juhász és Dávid minden helyzetben bátran támadta a másik oldalt, és a hajrában sem torpant meg a társaság. Ez a játszma végig egyértelmű volt, a remek napot kifogó Fino mindössze 14 pontot engedélyezett a végére leeresztő osztrák gárdának (25:14, 3-0)

Nagyon kellett ez a győzelem, és a fiúk tettek is érte a pályán, hogy megillesse őket a közönség tapsa.

Férfi röplabda Közép-európai Liga, 7. forduló

Fino Kaposvár – VCA Amstetten Hypo NÖ 3-0 (20, 20, 14)
Kaposvár, 250 néző. V.: Bardic, Muha (osztrákok)

Fino: Csányi 6, Bokor G. 7, Magyar B. 1, Dávid Cs. 16, Juhász P. 12, Németh F. 15. Csere: Dömötör és Deák (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Amstetten: Vracaric 2, Murauer 3, Nagy J. 7, Bartunek 2, Kellum 12, Zipper 7. Csere: Schnetzer (libero), Eglseer, Ichouski 3. Vezetőedző: Martin Kop.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:0, 1:3, 5:8, 7:9, 10:9, 10:12, 14:16, 17:17, 18:18, 23:18, 24:19, 24:20. II. játszma: 0:2, 2:2, 3:3, 5:3, 8:7, 13:9, 16:11, 19:12, 21:14, 21:16, 22:18, 23:19, 24:20. III. játszma: 2:0, 5:3, 5:5, 7:5, 9:6, 12:8, 15:9, 18:10, 18:11, 21:11, 23:12, 24:13, 24:14.