Az MTK Budapest SE elleni hazai rangadóval kezdte meg az alapszakasz második körét a Diamant együttese. A korábbi válogatott játékosokat és tehetséges fiatalokat felvonultató fővárosiak kispadján az a Rácz László ült, aki a kilencvenes évek első felében a kaposvári féri csapat egyik meghatározó tagja volt.

Az első játszmát frissebben, pontosabban kezdték a vendégek, a hazaiak pedig csak futottak az eredmény után. Ezt időnként sikerrel tették: többször is sikerült két-három pontos hátrányt ledolgozni és egyenlíteni. Harmath Zsófia több szép blokkal tette le a névjegyét, Pintér Zsanett és Rák Rebeka pedig a szélről célzott sikerrel. 18:18 után aztán négy ponttal ellépett az MTK, az utolsó pontot pedig Bleicher Nóra ütötte be (21:25, 0-1).

Stirt Tímea pontjai vezették be a második szettet, 5:1-nél pedig már kénytelen volt időt kérni Rácz László. A vendégek nem estek kétségbe, nagy ütőik jóvoltából ledolgozták a hátrányt, aztán sokáig fej-fej mellett haladt a két együttes. Szép megoldásokat és bosszantó hibákat egyaránt láthattunk mindkét oldalon. Szívós Ildikó remek blokkja után elmaradt a folytatás, Rácz Márta nyitásai egy időre padlóra küldték csapatunkat. 18:23-ról aztán mégis sikerült egyenlíteni: kétszer villant Rák Rebeka, Harmath Zsófia pedig nyitott egy ászt. 23:23 után Rédei Liána ütése és szervája azonban megpecsételte a somogyiak sorsát (23:25, 0-2).

A harmadik játékrész elején hitehagyottnak tűnt a kaposvári társaság, Tobak Esztert Ihász Dóra váltotta a feladó posztján, ám ez sem segített a csapaton. Az MTK már 9:17-re vezetett, amikor összekapta magát a kaposvári együttes, de már nem sikerült megfordítani az eredményt. A 80 perces küzdelem végére Dégi Barbara ütése tett pontot (18:25, 0-3).

A Diamant az alapszakasz első körében bravúros, 3-2-es győzelmet aratott az MTK otthonában, hazai pályán viszont sajnos elmaradt az újabb meglepetés. Lányainknak ezután már hozniuk kell a kötelező mérkőzéseket ahhoz, hogy biztos legyen a nyolc közé jutás.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – MTK Budapest SE 0-3 (-21, -23, -18)

Kaposvár, 150 néző. V.: Adler, Vári.

Diamant: Tobak 1, Rák 12, Stirt 10, Szívós I. 3, Pintér Zs. 4, Harmath 10. Csere: Csitári (libero), Ihász. Vezetőedző: Oláh János.

MTK: Bleicher N. 11, Nagy F. 2, Dégi 14, Rácz M. 11, Kiss V. 3, Rédei 7. Csere: Tímár (libero), Kolada. Vezetőedző: Rácz László.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:1, 1:4, 4:8, 7:8, 8:11, 11:11, 15:15, 15:20, 18:20, 19:23, 21:23, 21:24. II. játszma: 3:0, 5:1, 5:6, 8:6, 9:9, 14:14, 14:16, 16:18, 16:21, 18:21, 18:23, 23:23, 23:24.  III. játszma: 2:1, 2:3, 3:7, 4:8, 6:8, 6:12, 9:17, 13:17, 13:19, 14:20, 15:22, 16:23, 16:24, 18:24.