A 10 napos fesztiválon 87-szer szállt fel a helikopter, amelyből összesen 2214-szer ugrottak ki a versenyzők. A legjobb magyar versenyző Verebes Gábor lett, aki Csúsztató kategóriában nyert, illetve Nemes Péter, aki Meztelen Csúsztatóban győzedelmeskedett.

Kattintson a galériáért!Kattintson a galériáért!Kattintson a galériáért!Kattintson a galériáért!Kattintson a galériáért!Kattintson a galériáért!Kattintson a galériáért!
Kattintson a galériáért!
A galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

A VII. Wingsuit Boogie, a Szárnyasruha Nemzetközi Fesztivál és Magyar Bajnokságon, 20 ország több mint 80 versenyzője a Siófok-Kiliti repülőtéren 4000 méter magasból ugrott ki egy MI-8-as helikopterből, hogy 200 km/órás sebességgel „csússzon” a levegőben a lenyűgöző panorámát nyújtó Balaton felett.

Kattintson a galéiáért!Kattintson a galéiáért!Kattintson a galéiáért!Kattintson a galéiáért!Kattintson a galéiáért!Kattintson a galéiáért!Kattintson a galéiáért!
Kattintson a galéiáért!

A Naked Tracking (meztelen csúsztató), a Tracking (csúsztató), valamint Wingsuit (szárnyas repülőruha), azaz a három megszokott kategória mellett idén egy új, látványos számmal, a Wingsuit Rodeoval is bővült a versenyprogram. Ennek érdekessége, hogy két ugró repült együtt, méghozzá úgy, hogy csak az egyikük viselte a speciális szárnyas ruhát, míg a másik a hátán ült.

A világ legnagyobb ejtőernyős wingsuit megmérettetésére érkeztek Angliából, Amerikából, Kanadából és Mexikóból. A legjobb magyar versenyző Verebes Gábor (Csúsztató kategória győztes) és Nemes Péter (Meztelen Csúsztató győztes, Csúsztató 3.helyezett) lett.