Nem történt meglepetés a női röplabda NB I. hétvégi fordulójában: a dobogós helyen tanyázó Békéscsaba 3-0-ra nyert a vendég kaposváriak ellen. Az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese tartalékosan állt fel: a derékbántalmakkal küzdő csapatkapitány, Kondor tímea el sem utazott a Viharsarokba.

A Békéscsaba feledtetni szerette volna a vasárnapi TF elleni kisiklást, illetve fél szemmel már BSE elleni szerdai Magyar Kupa negyeddöntőre figyeltek a viharsarki lányok. Ennek megfelelően határozottan kezdtek a hazaiak és a nyitásfogadás, valamint a feladás is jobban ment, mint egy héttel ezelőtt. Ez megnyugtató előnyt eredményezett, a fiatal és lelkes somogyiak csak korrigálni az eredményen, a szettet magabiztosan hozta Kormos Mihály együttese.
A második szett eleje kiegyenlített küzdelmet hozott. A viharsarkiaknál ekkor egy két hiba is belefért, de a csapat a következő labdamenetben már javított is és szépen fokozatosan hizlalta előnyét. Majd a játékrész közepén elkezdtek zárkózni a vendégek, de a lendületesen játszó Soós és Pallag páros ellen nem volt ellenszerük, így rövid időn belül megnyugtatóbbá vált a helyzet és rövidesen megszületett a 25. pont is.
Nem adták fel a somogyiak, 3:0-ra,és 6:3-ra is vezetettek a 3. játékrészben, de a hazai alakulat zsinórban megszerzett öt ponttal rövidesen fordított. A csabaiaktól nem láttunk olyan könnyed, jó játékot, mint az első szettben, de fölényben játszottak és behúzták a találkozót.

Kormos Mihály: — Sokat dolgoztunk a héten, ezért fásultak, fáradtak voltunk. Készülünk gőzerővel a Magyar Kupa mérkőzésre.
Pálfy Marianna: — Örülök, hogy ilyen szinten helytálltunk egy jó csapat ellen. Gratulálok a Békéscsabának!

Budapest Bank-Békéscsabai RSE—1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (11, 19, 20)
Békéscsaba, 500 néző. V.: Csikós, Mezei.
Békéscsaba: PALLAG (11), Czina (7), SOÓS (15), Szombathelyi Sz. (16), Leidgeb (1), GERENDELI (4). Cs.: Molcsányi R. (liberó), Szpin, Pap D. (1). Szakmai igazgató: Kormos Mihály.
Kaposvár: Harmath, Szarka, PINTÉR, Récsei, HORVÁTH Zs., Szívós. Cs.: Fáth (liberó), Csitári, Duduka, Horváth K., Scharuff. Vezetőedző: Pálfy Marianna.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:0, 4:2,11:2, 13:7, 14:9, 16:10, 24:11. 2. szett: 1:2, 3:2, 4:4, 8:4, 12:6, 13:11, 17:13, 21:17, 24:19. 3. szett: 0:3, 2:3, 3:6, 8:6, 10:7, 10:9, 13:9, 14:13, 16:16, 19:16, 22:18, 24:20.