Ünnepélyes pillanatok vezették be az óesztendő utolsó kaposvári röplabdamérkőzését. A találkozó előtt a Kaposvári Röplabda Akadémia elnök-asszonya, Horváth Éva köszöntötte a leány szakosztály edzőit, akik sokat tesznek azért, hogy legyen jövője is a sportágnak a somogyi megyeszékhelyen. Ezt követően a Diamant vezetőedzője, Pálfy Marianna és Horváth Zsófia csapatkapitány egy bekeretezett, dedikált csapatképpel lepte meg Horváth Évát.

A nyolc közé jutás szempontjából fontos mérkőzést hiába kezdte két gyors ponttal a Diamant, öttel válaszolt a Nyári Sándor vezette Palota, és rögtön lépéselőnybe került.  A kaposváriak a folytatásban többször is bizonytalankodtak, szinte minden támadásukat kivédekezte a vendéggárda, így a szett derekán már nyolc pont volt a hátrányuk. A végén még sikerült felzárkózni, de a vereséget nem kerülhette el a társaság (18:25, 0-1).

A két jól mezőnyöző társaság közül a térfélcsere után is a fővárosiaknak ment jobban a játék. A somogyiak átlag alatti teljesítményt nyújtottak, a vendégek pedig Szikszai Viktória és Kovács Eszter vezérletével egymás után szerezték pontjaikat. Az első technikai szünetben 3:8 volt az állás, majd jött a fordulat: a hazaiak megnyugodtak, és Szívós Ildikó pontjával egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A vendégek mestere két cserével rázta fel csapatát, és néhány perc múlva már újra a Palota kezében volt az irányítást. Kovács pontosan ütött, és a társak is jól játszottak. A Diamant 19:23-ról,  Horváth Zsófia ravaszt pontjaival próbált hajrázni, de a végén Chován Ágnes szettlabdához juttatta csapatát, Szikszai pedig beütötte az utolsó pontot (22:25, 0-2).

Miközben a helyi junior csapat tagjai szorgalmasan osztogatták a nézőknek a szaloncukrot, keserűen szemlélhettük, hogy a Diamant-lányok a rossz nyitásokkal sorra ajándékozzák a pontokat az ellenfélnek. Harmath Zsófia blokkjainak köszönhetően így is egyenlő volt az állás, de továbbra is hiányzott az a plusz, amivel a házigazda magához ragadhatta volna a kezdeményezést. Horváth Zsófia foghatatlan szervája kényszerítette időkérésre Nyári Sándort (11:9), majd, a találkozó folyamán először, három ponttal is vezetett a hazai együttes.  A két center, Récsei Ágnes és Harmath Zsófia végre játékba melegedett, és élt a kínálkozó lehetőségekkel. A Diamant – Papp Dóra sárga lapja után - 20:18-as vezetés birtokában fordult rá a hajrára, de még ez sem volt elég ahhoz, hogy megragadja a kezdeményezést. A Palota Nagy Kitty nyitásaival fordított, és 21:23-ra vezetett, amikor Pálfy Marianna másodszor is magához hívja tanítványait. A vendégek már nem hibáztak: Szikszai begyűjtötte a 24. pontot, Pap Dóra pedig pontot tett a 75 perces küzdelem végére (21:25, 0-3).
A kaposváriak ezen a találkozón nem tudták megismételni korábbi remek teljesítményüket, a végig  kiegyensúlyozottan, jól teljesítő Palota megérdemelten szerezte meg a három bajnoki pontot.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Palota RSC  0-3 (-18, -22, -21)
Kaposvár, 200 néző. V.: Donkó, Hóbor.
Kaposvár: Horváth Zs.  5, Pintér Zs. 8, Récsei 7, Kondor 8, Szívós I. 5, Harmath Zs. 14. Csere: Csitári (libero), Fekete M., Duduka. Vezetőedző: Pálfy Marianna.
Palota: Szűcs A.  2, Papp D. 11, Szikszai 10, Soós E. 6, Kovács E. 15, Keppel 3. Csere: Nyaka (libero), Chován 3, Nagy K. 5. Vezetőedző: Nyári Sándor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 2:5, 5:8, 8:13, 9:16, 12:17, 12:19, 14:22, 16:24, 18:24.  II. játszma: 0:3, 2:3, 3:6, 3:8, 10:8, 10:10, 14:14, 14:16, 16:19, 17:22, 19:22, 19:23, 21:23, 21:24, 22:24. III. játszma: 2:2, 2:4, 5:5, 9:9, 12:9, 12:13, 16:14, 17:15, 17:18, 20:18, 21:19, 21:24.