A magyar bajnok kaposváriak játéka az első játszma magabiztos megnyerése után visszaesett, így fordított a szlovák Humenné. A negyedik és az ötödik szett újra a hazaiaké volt, akik 15:13 arányban megnyerték a rövidített játékrészt.

A kaposvári szurkolók pontosan hat hetet vártak arra, hogy újra láthassák kedvenceiket a pályán. November elején a Pozsony vendégszerepelt a somogyi megyeszékhelyen, másfél hónap elteltével pedig újabb szlovák együttes lépett pályára a városi sportcsarnokban. A Fino azzal a céllel lépett pályára, hogy visszavágjon a Humennének az idegenben elszenvedett vereségért.

A Fino Food Kft., a Fino Kaposvár Férfi Röplabda Egyesület és a Fino Kaposvár Szurkolói Baráti Kör idén is megrendezte a Fino Röplabda Karácsonyt, és ezúttal a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ diákjainak ajánlották fel az ajándékokat. Az adományokat a csapat játékosai adták át a gyerekeknek.  A kezdés előtt köszöntötték az év edzőjének választott Demeter Györgyöt, az év utánpótlás-játékosát, Gergye Rolandot és az MRSZ szakmai kollégiumának különdíjasát, Geiger Andrást.

A találkozó  csaknem 30 perces késéssel kezdődött, mert nem érkezett meg időben a horvát vezetőbíró. Nem zavarta meg a kényszerű várakozás a mieinket: a fiúk hamar játékba melegedtek, és pillanatok alatt elhúztak három ponttal. Az első technikai szünetben már 8:4 volt az állás, és a folytatásban is a Fino irányított. A szlovákok többször is felzárkóztak egy pontra, de a hazaiak nem ijedtek meg, hanem mindig újítani tudtak. A szett derekán a csapatkapitány, Geiger András lépett elő főszereplővé, aki előbb nyitott egy ászt, majd egy remek támadás végén beütötte a labdát, harmadjára pedig egy hosszú és látványos labdamenet végére tett pontot egy parádés ejtéssel. A Fino Dávid Csanád pontjával jutott játszmalabdához, Gergye Roland pedig bebiztosította a megérdemelt sikert (25:22, 1-0).

Az első szetthez képest meglepően alakult a folytatás. A térfélcsere után rögtön magához ragadta az irányítást a Humenne, és fokozatosan növelte előnyét. A kaposváriak láthatóan elbizonytalanodtak, ellenfelük pedig élt a tálcán felkínált lehetőséggel. A játszma második felében már tíz ponttal jártak előrébb a szlovákok, Demeter edző pedig a fél csapatot lecserélte. A pályára lépők közül Lesznyik Károly, Bozóki Bence és ifjabb Laszczik Iván is szerzett pontot, de a súlyos vereséget nem sikerült elkerülni. A vendégek Javorcik ütésével húzták be a játszmát (17:25, 1-1).

A harmadik játékrészben is a Humenne játszott jól, a hazaiak időnként csak küzdöttek, szenvedtek a pályán. A somogyiak erejéből csak arra futotta, hogy kétszer is felzárkózzanak egy pontra (12:13 és 17:18), ezt követően azonban a vendégek a hibátlanul röplabdázó Javorcik vezetésével újra ráerősítettek, és nem adtak esélyt. A játszma Joscak pontjával ért véget (19:25, 1-2).

A negyedik játszmában az elején még a vendégek jártak előrébb, az első technikai szünet után azonban elkapta a fonalat a Fino, és Geiger András nagyszerű blokkja jelezte, hogy valóban beindult a társaság. A közönség hangja is megjött, és hosszú idő után végre a vezetést is sikerült átvenni. 16:15-ről indult a szett harmadik harmada, és a fiúk rátettek még egy lapáttal. Gergye szerzett fontos pontot, 19:16-nál pedig időt kért a szlovákok edzője. A Fino ezután már engedte ki a kezéből a győzelmet: Gergye blokkja után 22:17 állt a táblán, és a végkifejletig is hamar eljutottak a csapatok. Sarnecki a hálóba ütötte a labdát, így egyenlített a házigazda (25:19, 2-2)

Jobban kezdte az ötödik szettet a Fino, majd felváltva estek a pontok. A szlovákok is összeszedték a maradék erejüket, és 8:7-es vezetésüknél cseréltek térfelet a küzdő felek.  Gergye többször is egyenlített, de a Humenné mindig egy pici lépéselőnybe került. Javorcik foghatatlan nyitása után aztán 11:13-ra alakult az állás, Demeter mester pedig rögtön időt kért. Javorcik szervát rontott, Geiger pedig nagyot blokkolt, így feléledtek a hazai győzelmi remények. Szép labdamenet végén Gergye meccslabdához juttatta csapatát, a következő támadást pedig Geiger fejezte be sikerrel, így kezdődhetett az örömtánc... (15:13, 3-2)

Emlékezetes mérkőzést nyert meg ezen az estén a magyar bajnok, és az együttes, amellett, hogy két ponttal gazdagodott, önmagát is legyőzte, és végre felülkerekedett egy ötszettes, gigászi csata végén.

Nézze meg a vezetőedző, és a csapatkapitány értékelését!

Fino Kaposvár SE – VK Chemes Humenn e 3-2 (22, -17, -19, 19, 13)

Kaposvár, 3 50 néző. V.: Bardic, Muha (horvátok)

Kaposvár:  Magyar B., Geiger 22, Kovács Z. 14, Dávid Cs. 5, Gergye 20, Juhász P. 6. Csere: Dömötör és Deák (libero), Lesznyik 7, ifj. Laszczik 2. Bozóki 1. Vezetőedző: Demeter György.

Humenné:  Lizala 9, Mizerak 8, Mlynarcik 3, Javorcik 24, Joscak 12, Sotak 2. Csere: Krys (libero), Leskanic 10, Hrinak 1, Pavelka, Sarnecki. Vezetőedző: Richard Vlkolinsky.

A mérkőzés alakulása. I. játszma:  3:0, 6:2, 9:5, 9:8, 13:12, 15:12, 16:15, 19:16, 22:17, 24:20, 24:22. II. játszma: 0:1, 3:2, 3:5, 5:7, 6:9, 9:13, 10:16, 11:18, 11:21, 13:21, 15:22, 16:24, 17:24. III. játszma:  1:3, 3:5, 4:8, 5:10, 8:13, 12:13, 13:16, 17:18, 17:22, 19:24. IV. játszma: 1:0, 4:3, 4:6, 5:8, 7:10, 9:10, 10:11, 12:11, 14:12, 15:13, 15:15, 16:15, 20:16, 22:17, 23:18, 24:19. V. játszma: 2:0, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6, 7:8, 10:11, 11:11, 11:13, 14:13.

Címkék: élőben, élőképes, közvetítés, mérkőzés, röplabda, sport