A negyedik helyen álló kaposváriak és a forduló előtt hatodik miskolciak összecsapása szoros, izgalmas meccset ígért, és a szurkolók nem is csalódtak. Récsei Ágnes kezdte a pontgyártást, aztán a vendégek is letették a névjegyüket, az első technikai szünet után pedig átvette az irányítást a Diamant. A hazaiak Kondor Tímea okos pontjaival szakadtak el ellenfelüktől, és a szett hajrájáig két-három egységgel jártak előrébb, mint az MVSC. 22:19 után elég volt néhány könnyelmű megmozdulás, és a játékba lendülő borsodiak máris fordítani tudtak. A ráadás döntötte el a játszma sorsát, és hiába nyitott egy szép ászt Szívós Ildikó, a Miskolc a negyedik szettlabdát értékesítette Sitkey révén (27:29, 0-1).

Az első játékrészhez hasonlóan Récsei szerezte az első pontot a térfélcsere után is, és eleinte úgy tűnt, a hazaiakat nem viselte meg, hogy kiengedték a kezükből a nyitó szettet. A Diamant már 7:3-ra vezetett, amikor jött az újabb megtorpanás, és a Miskolc ezekben a pillanatokban szinte tetszés szerint érte el pontjait. Szarka Vivien foghatatlan szervájával egyenlített a házigazda, majd újra a vendégek kerültek lépéselőnybe. Kondor remek ejtésével vette át újra a vezetést a Diamant. A  csereként beállt Duduka Ingrid előbb ütött, majd blokkolt, és máris 20:17 állt a táblán. A somogyiak nem követték el azt a hibát, amit félórával korábban, és ezúttal bebiztosították részsikerüket: a csapat 24:20-nál szettlabdához jutott, Szívós pedig megszerezte az utolsó pontot (25:21, 1-1).

Jobban összpontosított a harmadik játszma elején a Miskolc, és amire a kaposváriak eszméltek, már négypontos hátrányba kerültek. Kovács Edina könnyedén szerezte pontjait, a másik oldalon pedig Kondor Tímea tett sokat azért, hogy felzárkózzon a Diamant. Szabó Barbara ász-nyitásával aztán négy pontra nőtt a borsodiak előnye, és a folytatásban is a Miskolc diktálta a tempót. 10:15 után kezdtek éledezni a somogyi remények, Harmath Zsófia nagyszerű blokkja után pedig már elérhető közelségbe került az egyenlítés is. Nem is kellett sokat várni a fordulatra: Harmath 16:16-ra alakította az állást, Kondor hatásos szervája után pedig már a Diamant vezetett. 21:20 után azonban már nem tudott több pontot szerezni a társaság... (21:25, 1-2).

A térfélcsere után mindkét csapat megpróbált újra lendületet venni, és a szoros kezdés után a Diamant tudott négy ponttal elhúzni. A Horváth Zsófia, Harmath Zsófia páros hatékonyan dolgozott középen, a társak pedig a mezőnyben teljesítettek jól. A lányok időnként parádés mentéseket produkáltak, Harmath nagy blokkja után pedig jogosan szólt a taps a nézőtérről. A második technikai szünetben 16-12-re vezetett a Diamant, és a folytatásban is jól működött a hazai gépezet. A lendület 20:13-ig vitte előre a kaposváriakat, akik  ezúttal a végén sem engedtek ki. Duduka szettlabdához juttatta csapatát, és az utolsó pontot is bátran beütötte (25:19, 2-2).

A játszma hajrájában megsérült a Diamant csapatkapitánya, Horváth Zsófia, de sikerült „összedrótozni” a bokáját így a rövidített játékrészben visszatért a pályára.  Három gyors ponttal nyitott a Diamant, Harmath blokkja után pedig már 6:2 volt az állás. 8:4-nél cseréltek térfelet a csapatok, és a kaposvári lányok példaértékűen küzdtek egymásért a pályán. 10:4-nél már másodszor kért időt a Miskolc, ezután pedig Szívós nyitott ászt... A hazaiak nem fékeztek, sorozatban gyártották a pontokat, és egyszerűen nem adtak esélyt ellenfelüknek. Pálfy Marianna tanítványai mindössze nyolc pontot engedélyeztek a Miskolcnak, és kezdődhetett az örömtánc... (15:8, 3-2)

MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Albrecht MVSC 3-2 (-27, 21, - 21, 19, 8)

Kaposvár,  200 néző. V.: Hóbor, Halász.

Kaposvár: Horváth Zs., Pintér Zs., Récsei, Kondor T., Szívós I., Harmath. Csere: Csitári (libero),  Szarka V., Duduka. Vezetőedző: Pálfy Marianna.

Miskolc: Csarkó, Sitkey, Rédei, Kovács E., Szajkó, Szabó B. Csere: Nagy  Zs. (libero), Kiss V., Radomszki, Pető. Vezetőedző: Toma Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma:  1:0, 2:5, 4:5, 4:7, 8:8, 13:10, 16:14,  19:16, 22:19, 22:21, 23:21, 23:24, 24:25, 26:25, 26:27, 27:28. II. játszma: 2:0, 5:2, 7:3, 8:4, 8:7, 9:8, 9:11, 11:11, 13:14, 15:14, 15:16, 17:16, 20:17, 24:20, 24:21. III. játszma: 0:2, 1:4, 2:6, 3:7, 5:8, 6:10, 7:13, 9:13, 10:15, 13:15, 15:16, 18:16, 18:19, 20:19, 21:20, 21:24. IV. játszma: 1:0, 4:1, 4:4, 5:5, 9:5, 12:9, 15:11, 17:12, 20:13, 20:16, 22:16, 22:17, 24:17. 24:19, V  játszma: 3:0, 4:1, 6:2, 8:4, 11:4, 12:5, 13:6, 14:8.

Címkék: 1. MCM-Diamant, élőben, Kaposvári, Miskolc, sport, egyetem, röplabda