A fővárosiak az első és a második szettet megnyerték, ezután azonban a nagyszerű napot kifogó kaposváriak vették át az irányítást, és előbb szépítettek, majd jó úton haladtak az egyenlítés felé. A hajrában azonban felülkerekedett a vendéggárda.

Sokan voltak kíváncsiak a bajnoki címvédő Vasas kaposvári vendégjátékára, de az érdeklődés a Diamant eddigi, várakozáson felüli teljesítményének szólt. Hat forduló után mindössze egy pont választotta el egymástól a két együttest a tabellán.

Az első percek visszafogottsága után időt kért Pálfy Marianna vezetőedző, és a csapat gyorsan megkezdte a felzárkózást. Récsei Ágnes szép pontja után 8:12 állt a táblán, ezt követően Harmath Zsófia több nyitással is meglepte a háló túloldalán állókat, és máris egy pontra zárkózott a Diamant. A folytatásban is egymást érték a látványos labdamenetek, de a fővárosiak mindig előrébb jártak, elsősorban a nagybajomi származású Miklai Zsanett bombáinak köszönhetően. A hazaiak Harmath bravúros ejtése után még felkapaszkodtak két pontra (16:18), a hajrá azonban már a vendégeké volt. Az utolsó pontot Vacsi Evelin ütötte be. (18:25, 0-1).

A térfélcsere után Récsei szerezte az első pontot, majd átvette a vezetést a Vasas. A vendégek az első technikai szünetben öt, a másodikban pedig hét ponttal jártak előrébb, de a kaposváriaknak ezúttal is több szép villanásuk volt. Récsei szorgalmasan termelte a pontokat, Harmath pedig újabb blokkal mattolta az ellenfelet. Vasas-percek következtek ezután, és a Diamant csak 9:18 után jutott újra szóhoz (és ponthoz) Kondor Tímea jóvoltából. Szívós Ildikó egy pontos ütéssel és egy szerencsés ász-nyitással faragott a hátrányból, a budapestiek pedig továbbra is Miklai erős ütéseire építettek. A játszma ismét Vacsi pontjával ért véget. (14:25, 0-2).

Négy vendégponttal indult a harmadik játékrész, nem sokkal később, Pintér Zsanett jó nyitása után már 5:4-re vezetett a Diamant. A hazaiak elkapták a fonalat, a fővárosiak pedig elbizonytalanodtak, így az első technikai szünetben két ponttal a somogyiak jártak előrébb. Harmath blokkjával és Szívós bombájával jutottak még előrébb a Pálfy-tanítványok, 10:6-nál pedig Jókay edző rendelte magához lányait. Harmath újabb foghatatlan szerváival hat pontra nőtt a két csapat közti különbség, és ekkor úgy tűnt, a lendület egészen a szettgyőzelemig repíti majd a kaposváriakat. Horváth Zsófia sem akart lemaradni a társak mögött, ő is nyitott két ászt, és már 19:10 állt az eredményjelző táblán.

Pintér is pontokkal segítette csapatát, majd Kondor következett, aki egy pontos támadás végén szettlabdához juttatta csapatát! Egy kis megingás után a 25. pontot is kiharcolta a Diamant: Harmath ejtése jelentette a végállomást. A kaposváriak szettet raboltak a bajnoktól. (25:19, 1-2).

A negyedik szett első része szorosan alakult, Pintér Zsanett egy nagyszerű ejtéssel jelezte, hogy a lányok nem szeretnének megállni, hiszen evés közben megjött az étvágy. A túloldalon újra erőre kapott Miklai és Vacsi, Horváth Zsófia foghatatlan szervája viszont ismét meglepte a háló túloldalán állókat. A Diamant újra átvette a vezetést, Szívós sánca után pedig már kettő volt az előny. A somogyiak bátran nyitottak, nem ismertek elveszett labdát, és hittek abban, hogy közel kerülhetnek egy nagy bravúrhoz. Harmath sokadik ász-nyitása adott erőt a játszma harmadik harmadához, 18:16 után azonban egymás után nyolc fővárosi pont következett a sorban, amivel egészen a meccslabdáig jutott az óbudai társaság. Tálas Zsuzsanna nyitásai kihúzták a bajból a bajnokot, és végül Miklai ütése után megszületett a vendégsiker. (20:25, 1-3).

Teljesítménye alapján pontot érdemelt volna a kaposvári együttes, de a mutatott játék mindenképpen biztató lehet a nehéznek ígérkező folytatásra.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 1-3 (-18, -14, 19, -20)

Kaposvár, 200 néző. V.: Csikós, Nagy L.

Kaposvár: Horváth Zs. 4, Pintér Zs. 11, Récsei 6, Kondor T. 12, Szívós I. 6, Harmath Zs. 15 Csere: Csitári (libero), Horváth K., Duduka. Vezetőedző: Pálfy Marianna.

Vasas: Tálas 5, Vacsi 8, Stefanik 5, Szabó A. 9, Gubicza 12, Miklai 21. Csere: Lévai és Tóth (libero), Fábián, Takács B., Borsos 3. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:5, 3:6, 3:10, 7:12, 11:12, 11:16, 16:18, 16:20, 18:22, 18:24. II. játszma: 1:0, 1:2, 2:4, 3:8, 5:12, 8:12, 9:13, 9:18, 11:20, 13:20, 13:23, 14:24.  III. játszma: 0:4, 5:4, 7:5, 9:6, 11:6, 12:7, 15:9, 19:10, 21:12, 21:15, 24:16, 24:19. IV. játszma: 3:1, 4:2, 4:6, 6:8, 9:8, 13:11, 14:12, 14:15, 17:15, 18:16, 18:24, 20:24.

Címkék: 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem, Vasas Óbuda, vereség, női, röplabda, sport