Ráadásul súlyos sérülést szenvedett az együttes egyik legjobbja, a válogatott kerettag Katzirz Dávid.

A piros mezes csurgóiak a Cegléd elleni hazai siker és a veszprémi papírforma-vereség után Vácon folytatták bajnoki szereplésüket. Az újonc Pest megyeiek otthonában jól kezdett a somogyi együttes, és gyorsan két gólos előnyre tett szert. Ezt követően viszont alaposan megakadt a gépezet: a vendégek percekig nem találtak be a váci kapuba. A házigazda pontosan támadott, és 7:4-es állásnál máris Bakó Botondnak kellett időt kérnie. Ez elérte célját, és a CSKK rövid időn belül egyenlíteni tudott. Az első félidő után 14-14 volt az állás.

A térfélcsere után a hazaiak akarata érvényesült a pályán. A Vác három góllal elhúzott, a Csurgó Kedzo találataival próbált ragadni ellenfelére. Katzirz Dávid ekkor súlyos vállsérülést szenvedett, és az első diagnózis szerint legalább három hónapos kihagyás vár rá. A somogyiak ezután még összekapták magukat, és átvették a vezetést: öt perccel a vége előtt 24-25 állt a táblán. A fiúk azonban ezután már nem tudták bevenni a házigazda kapuját. A Vác a végén kétszer is villant, így előnybe került, a CSKK pedig egy időn túli szabaddobással menthetett volna pontot.

A CSKK szerdán, a Pécs elleni mérkőzésen javíthat. A találkozót Nagyatádon vívja meg a két együttes.