A címvédő hazai pályán 3-1-re verte a Vegyész RC Kazincbarcikát, és ezzel 3-0-ra megnyerte a párharcot. A döntőben a Kecskemét lesz az ellenfél, az első mérkőzést április 15-én játsszák a városi sportcsarnokban.

Két egészen izgalmas találkozó után nyugodtabb meccsben és magabiztos győzelemben reménykedtek a Fino hívei a bajnoki elődöntő vasárnap esti harmadik felvonása előtt. A Kazincbarcika ezúttal nem ijesztett rá a címvédőre az első szettben: a lelkes vendégek az első technikai szünetben ugyan még két ponttal vezettek, a folytatásban azonban csak tisztes távolból követték ellenfelüket. A somogyiak magabiztosabbnak tűntek, mint az előző találkozókon, és 24:20-nál szettlabdához jutottak, majd Gergye Roland beütötte az utolsó pontot (25:22).

A siker nem nyugtatta meg a hazaiakat, a borsodiak pedig ismét csak jelesre vizsgáztak küzdeni tudásból. A Vegyész gyorsan megszerezte az első pontot, és mint később kiderült, már nem is engedte ki a kezéből a vezetést... A vendégek eleinte még csak két-három ponttal jártak előrébb, Lónárt és a csereként beállt Lehóczky G. ász-nyitásaival aztán teljesen kizökkentették a somogyi nyitásfogadókat, és már 12:19 is állt a táblán. A Fino játékosai ekkor kaptak észbe, és Bagics szerváival megkezdték a felzárkózást, majd Nagy blokkjával 19:21-re jöttek fel, Gergye pedig egyenlített. Felváltva estek ezután a pontok, és csak a ráadás döntött. A Finonak négy játszmalabda sem volt elég a győzelemhez, ehelyett Kovács Z. nyitott egy ászt, Schulcz pedig elrontott egy támadást, és egyenlített a határtalan lelkesedéssel küzdő Barcika (27:29).

A harmadik játékrész a másodikhoz képest szinte unalomba fulladt, végig az történt a pályán, amit a Fino akart. A kaposváriak a játszma derekán már öt ponttal vezettek, és a Gergye, Bagics, Schulcz trió szorgalmasan termelte a pontokat. Ebbe a szettbe még egy reklamálásért kapott sárga lap is belefért, és ezúttal nem maradt el a biztos somogyi siker (25:18.)

Szép jelenetek vezették be a negyedik szettet: Kovács két foghatatlan nyitása után 4:2-re a Vegyész vezetett, Gergye parádés blokkja után viszont már a házigazdánál volt az előny. A Fino ezek után már nem hagyta, hogy ellenfele ismét borsot törjön az orra alá, és ezúttal féltve őrizte a megszerzett előnyét. Gergye Roland 20. pontja egyben a bajnoki elődöntő végét jelentette: a somogyiak nagy küzdelem végén jutottak be a fináléba, ahol a Kecskemét lesz majd az ellenfelük - úgy, mint az elmúlt években mindig...

Fino Kaposvár - Vegyész RC Kazincbarcika 3-1 (22, -27, 18, 18)

Kaposvár, 200 néző. V.: Mezőffy, Adler.

Kaposvár: Kaszap 6, Bagics 14, Csoma 5, Schulcz 18, Gergye 20, Nagy J. Csere: Dömötör és Deák (libero), Szabó A. Vezetőedző: Kántor Sándor, edző Horváth Dániel.

Kazincbarcika: Toronyai 2, Kovács Z. 13, Gulyás 7, Lónárt 16, Dudás 3, Juhász 8. Csere: Szántai (libero), Lehóczky G. 10, Lehóczki L., Orosz, Csizmadia 1. Vezetőedző: Dudás András.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:2, 6:8, 9:9, 16:13, 19:15, 23:19, 24:20, 24:22. II. játszma: 0:1, 1:4, 2:5, 6:8, 9:11, 10:13, 11:16, 11:18,  12:19, 15:20, 19:21, 22:22, 23:23, 24:23, 27:26, 27:28. III. játszma: 2:1, 5:4, 8:6, 12:7, 14:12, 17:13, 19:14, 24:17, 24:18. IV. játszma: 2:1, 2:4, 5:4, 8:5, 10:5, 10:8, 14:8, 16:10, 21:14, 23:15, 24:16, 24:18.

Nézze meg Kántor Sándor vezetőedző értékelését a mérkőzésről!

Címkék: Vegyész RC Kazincbarcika, Kaszap, Gergye Roland, döntő, Fino, bajnokság, röplabda, sport