A rutinos, válogatott játékosokkal felálló, amerikai feladóval megerősített Békéscsaba otthonában bravúr lett volna a szettnyerés is, és a somogyi lányok már az első játszmában ízelítőt kaptak az Extraliga és az NB I. közti különbségből. A hazaiak már az elején elbizonytalanították ellenfelüket a felugrásos nyitásokkal, és a támadások befejezése is jól ment nekik. A szett derekán már tíz pont volt a két csapat közti különbség, és a végén sem változott a helyzet. A 25:9-es végeredményt a 44 esztendős Fésüs Erzsébet ütése alakította ki.

A térfélcsere után sokat változott a helyzet: a BITT játékosai jobban összpontosítottak, belemelegedtek a játékba, és csak két-három pont  volt a hátrányuk. A somogyiak már a játszma első részében túlszárnyalták az első szettben elért pontjaik számát, egy hosszú és látványos labdamenet végén pedig Szombathelyi Szandra 16:14-re hozta fel csapatát. Többre azonban nem futotta: a hazaiak újból erőre kaptak, és állva hagyták a kaposváriakat. A BRSE zsinórban nyolc pontot szerzett, Jezerniczki pedig beütötte az utolsó pontot (25:15)

A harmadik játékrészben 2:1-ig volt szoros az eredmény, ezt követően a „szokásos” forgatókönyv szerint alakult a játék. A hazaiak keményen és pontosan támadtak, a kaposváriak pedig csak  elvétve mutathatták meg, mit is tudnak valójában. Ezen az estén osztálynyi különbség volt a két együttes között.

A visszavágót vasárnap 16 órától játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban.

Békéscsabai RSE – BITT Kaposvári Női RC  3:0 (9, 15, 18)

Békéscsaba, 200 néző. V.: Nagy L., Csikós.

Békéscsaba: Molcsányi  6, Jezerniczki 8, Soós N. 12, Fésüs 9, Pallagi 18, Sherman 6. Csere: Bucsi (libero), Bozóné. Vezetőedző: Nagy Attila.

BITT: Pálfy, Balajcza  6, Szombathelyi Sz. 8, Pintér Zs. 2, Rák 4, Horváth P. 4. Csere: Horváth Zs. és Kondor G. (libero), Győrbíró 1, Rulek. Vezetőedző: Halász Márta.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:1, 5:1,  7:3, 13:3, 16:5, 19:6, 21:8, 24:9. II. játszma: 3:0, 6:3, 10:7, 12:9, 15:12, 16:14, 24:14, 24:15. III. játszma: 2:1, 8:2, 12:6, 14:7, 16:8, 19:11, 23:13, 24:15, 24:18.

Címkék: feljutás, Békéscsaba, extraliga, női, BITT, röplabda, sport