67-es 190819-191020 hirdetés
2019.08.20 - Kedd
Állami ünnep, István, Vajk

Belgiumban javíthatnak a kaposvári röplabdások 2010. December 13. - Hétfő 16:48 | Címkék: Challenge, Belgium, KAPOSVÁR, FINO, Sport, Kántor Sándor, Röplabda

Nincs könnyű helyzetben, de nem feltartott kézzel lép pályára Belgiumban a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata. A somogyiaknak a Challenge Kupa harmadik körének visszavágóján, a hazai 3-2-es vereség után mindenképpen nyerniük kell a Menen ellen, hogy aranyszett döntsön a továbbjutásról.

Emlékezetes mérkőzést vívott egymással a múlt szerdán a két együttes: a belgák csaknem két és fél órás ütközet végén kerekedtek felül 3:2 arányban. A somogyiakat nem csak a vereség bosszantotta, hanem az is, ahogy kikapott a társaság.

- Amit nem tudok még mindig felfogni: a szettek elején miért vagyunk görcsösek, miért nem tudunk egy nyert szett után felszabadultan felmenni a pályára. Ez lehetne erényünk is, de sajnos nem sikerült - mondta a vezetőedző Kántor Sándor.

A szabályok értelmében, ha a kedd esti visszavágón bármilyen arányban nyer a Fino, akkor egy újabb játszma, az úgynevezett aranyszett dönt a továbbjutásról.

- Egy 3-2-es mérkőzés csak a szerencsén múlik, ugyanúgy elsülhet a mi részünkről is - mondta Dömötör Lajos.

A kaposvári együttes tagjai bizakodnak, és a hírek szerint még a vezetőedző, Kántor Sándor is pályára lép majd Belgiumban. Ha a Fino továbbjut, a nyolc közé jutásért várhatóan egy török ellenféllel küzdhet majd meg. Ha a belgák nyernek, akkor a magyar bajnok elbúcsúzik a nemzetközi kupaporondtól.