Az újonc Kastela otthonában nem kezdte jól a mérkőzést a vendég együttes, az első technikai időnél már 8-4-re vezetett a horvát csapat. A következő pontokat azonban a Kaszap, Bagics, Hoboth, Schulcz, Nagy, Csoma, Dömötör, összeállításban pályára lépő magyar bajnok szerezte, és ezzel a második pihenőnél már vezetett. A szett végén Schulcz termelte a pontokat, Bagics hatalmas ászával pedig ért véget a játékrész.

A második szettet sem kezdte jobban a magyar csapat, az előző mérkőzésen látott stabil nyitásfogadás sajnos csak az emlékekben élt. 10-6-ra sőt, 16-11-re is vezetett már a jól nyitó hazai együttes. A Kántor, Horváth edzőpáros időkéréssel, illetve Szabó Alpár pályára küldésével próbált változtatni a játék képén. 18-nál érték utol ellenfelüket Kaszapék, és ezután már nem is engedték ki a kezükből a szettet.

A harmadik felvonásban szinte végig vezetve sikerült bebiztosítani a győzelmet, és végül a vártnál simábban – hiszen ugyanezen a pályán az előző fordulóban 3-1 arányú vereséget szenvedett a Bécs – nyert a Kaposvár. Kaszap Tamás remekül mozgatta a társakat, Bagics ezúttal nemcsak a nyitásfogadásban, hanem támadásban is kiválót nyújtott. Schulcz, csakúgy mint az első találkozón, a legeredményesebb pontszerző volt.

Hoboth Ákos pontos támadásaival többször is nehéz szituáción segítette át társait, Dömötör Lajos a pontos nyitásfogadás mellett mezőnyben is sok labdát fogott, Szabó Alpár nyitásaival és blokkjaival hálálta meg az edzői bizalmat.

Sok idő nem jut a pihenésre a szép tengerparti helyen, hiszen vasárnap este már a szlovén Anhovo lesz az ellenfél.

Kastela – Kaposvári Röplabda SE 0-3 (-18,-22,-23)

Kastela, 400 néző

Kaposvári Röplabda SE: Kaszap (2), Hoboth (13), Bagics (15), Schulcz (19), Nagy J.(2), Csoma (4), csere: Dömötör (libero), Szabó A.(5), edző: Kántor Sándor, Horváth Dániel

Az eredmény alakulása. 1. szett: 5-0, 8-4, 8-8, 14-15, 14-18, 18-25. 2. szett: 3-0, 8-4, 10-6, 12-7, 16-11, 18-18, 22-25. 3. szett: 0-2, 8-7, 12-13, 13-16, 23-25