Halász Márta tanítványai remek mérkőzésen, magabiztosan, 3:0 arányban nyertek az újonc Szolnok ellen a pontvadászat 3. fordulójában.

A Szolnok az egykori sokszoros válogatott Nyári Virággal megerősödve érkezett a somogyi megyeszékhelyre, de a BITT célja ettől függetlenül nem változott: a lányok szerették volna megszerezni második győzelmüket. Halász Márta együtteséből Szombathelyi és Rulek sérülés, Horváth Zs. és Kondor G. pedig betegség miatt hiányzott.

A találkozó első perceiben felváltva estek a pontok, majd a hazaiak 12:12 után megléptek öt egységgel. Balajcza Barbara remek nyitásai megfogták a vendégeket, akik ezután már csak futottak az eredmény után. A végén már egyértelműen a BITT irányított, és biztosan meg is nyerte az első szettet (25:18).

A térfélcsere után már az elején igyekezett elszakadni ellenfelétől a házigazda, és a pontos támadások meg is hozták az eredményt. 12:6 után ugyan valamelyest megtorpant a társaság, de Balajcza és Pintér pontjai újra önbizalmat adtak az ezen a délutánon is szépen mezőnyöző csapatnak. Horváth Petra ász-nyitásával már 20:14 volt az állás, Harmath Zsófia szettlabdához juttatta együttesét, Rák Rebeka pedig kialakította a végeredményt (25:16).

A harmadik játékrészben Nyári Virág pontjaival tartotta a lépést a kaposváriakkal a Szolnok, és a jól küzdő vendéggárda többször még a vezetést is átvette. A BITT 17:19 után fújt riadót egy időkéréssel, és Pintér Zsanett gyorsan egyenlített. Ezután megint a vendégek következtek, de a somogyiak a hárompontos hátrányt is ledolgozták (23:23). Harmath és Pálfy blokkja után máris meccslabdához jutott a csapat, Rák Rebeka pedig pontot tett a 65 perces csata végére.

BITT Kaposvár - Szolnok 3:0 (18, 16, 23)

Kaposvár, 200 néző. V.: Prukner T., Horváth M.

Kaposvár: Pálfy, Balajcza15, Horváth P. 11, Pintér Zs. 10, Harmath 9, Rák 11. Csere: Ihász. Vezetőedző: Halász Márta.

Szolnok: Illésné 3, Karakas 9, Kómár 4, Szegediné, Nyári V. 15, Kun 4. Csere: Pammer (libero), Rigó 4, Gulyás. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 4:1, 4:4, 7:7, 8:7, 8:9, 10:9, 12:12, 17:12, 17:14, 22:15, 24:17, 24:18. II. játszma: 8:4, 12:6, 15:13, 18:13, 22:14, 24:16. III. játszma: 3:1, 7:7, 8:7, 9:10, 15:16, 17:19, 19:19, 20:23, 24:23.