A somogyi együttes tartalékos kerettel indult el a hosszú útra a bravúr reményében. Szombathelyi és Rulek sérülése, Horváth Zsófia pedig betegsége miatt nem tarthatott a többiekkel.

A csoportrangadón az első szettben szinte végig a hazaiak vezettek, a BITT a legjobbkor, a hajrában fordította a maga javára az eredményt. A térfélcsere után is hasonló forgatókönyv szerint alakult a játék, de a végén ezúttal a borsodiak örülhettek. A harmadik játékrész egyértelmű volt, a negyedik viszont ismét csak nagy küzdelmet hozott. Balajczáék végig odafigyeltek, így kiharcolták az ötödik játszmát. A rövidített játékrészre sajnos elfogyott a lendület: 0-1-ről 8-1-ig menetelt az MVSC, amivel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A kaposváriak ugyan alulmaradtak, de a mutatott játékkal nem lehetnek elégedetlenek.

Folytatás vasárnap 16 órától, a kaposvári városi sportcsarnokban, az újonc Szolnok ellen.

Albrecht-Miskolci VSC-MISI - BITT Kaposvár 3:2 (-23, 24, 14, -24, 6)

Miskolc, 50 néző. V.: Nagy L., Csikós.

Miskolc: Rédei, Leidgeb, Szabó B., Szajkó, Kovács E., Mosonyi. Csere: Nagy Zs. (liberó), Kiss V., Oláh, Csarkó, Sitkey. Edző: Toma Sándor.

Kaposvár: Pálfy, Balajcza, Harmath, Horváth P., Rák, Pintér. Csere: Ihász, Császár, Kondor G. Vezetőedző: Halász Márta.

Toma Sándor: Örülök a fontos győzelemnek. Egy jól mezőnyöző Kaposvár ellen játszottunk, és egy Kovács Edinával jobbak voltunk.

Halász Márta: 2-1-es hazai vezetésnél azt mondtam a lányoknak, hogy bízom bennük, és lesz ötödik szett… Sokat kivett belőlünk az egyenlítés, és a záró szettre már nem maradt annyi erőnk, hogy behozzuk a hátrányunkat. Kifejezetten jó mérkőzést játszottunk; ha a második játszmát megnyertük volna, azt hiszem, a 3-1-es győzelem is összejött volna.

ordulatos, nagy csata végén szenvedett vereséget a BITT Kaposvár együttese a női röplabda NB I. pénteki rangadóján. A somogyiak a mezőny egyik legerősebb csapata, a Miskolc ellen léptek pályára, és 3:2 arányban maradtak alul.

Halász Márta:  2-1-es hazai vezetésnél azt mondtam a lányoknak, hogy bízom bennük, és lesz ötödik szett… Sokat kivett belőlünk az egyenlítés, és a záró szettre már nem maradt annyi erőnk, hogy behozzuk a hátrányunkat. Kifejezetten jó mérkőzést játszottunk; ha a második játszmát megnyertük volna, azt hiszem, a 3-1-es győzelem is összejött volna.