Legjobb magyarként egyéniben az ötödik helyet szerezte meg Gyenesei Leila a debreceni öttusa Európa-bajnokságon. Az Építők AC Kaposvár és az Alba Volán Bericap kettős igazolású sportolónője a magyar csapat tagjaként viszont felállhatott a dobogóra: szépen csillogó ezüstéremmel zárta a viadalt.

A kaposvári sportolónő a vívásban elmaradt a várakozástól: 16 asszót nyert, tizenkilencet viszont elvesztett, így 784 pontot szerzett, ami a 20. helyhez volt elég. Az úszás már sokkal jobban sikerült: Leila 2:09.59 másodperces egyéni rekorddal 1248 pontot gyűjtött, amivel az ötödik helyre lépett előre. A csapattársak is nagyszerűen teljesítettek, így a magyar együttes az első helyről várta a folytatást. A hirtelen jött heves zivatar után a lovaglást félbe kellett szakítani, de aztán némi csúszással folytatódhatott a küzdelem a cívisvárosban. Gyenesei egy akadályt vert le a lovával, így 1180 ponttal gazdagodott, és a hatodik helyről várta a záró számot, a lövészettel kombinált futást. Csapatban a magyarok az első helyen álltak, de mindössze egy másodperccel előzték meg a briteket.

A utolsó szám is izgalmasan alakult: a francia címvédő, Amélie Cazé megnyugtató előny birtokában rajtolt, de végül nagy csatát követően őrizte csak meg első helyét a német Lena Schöneborn előtt. Gyenesei Leila ezúttal is kitett magáért, és legjobb magyarként az előkelő ötödik helyen futott be a célba. A Gyenesei Leila, Tóth Adrienn, Kovács Sarolta összeállítású fiatal magyar válogatott tagjai ezüstéremmel zárták a csapatversenyt.

- Ez életem eddigi legjobb felnőtt egyéni Európa-bajnoki eredménye, így örülök az ötödik helyezésnek – mondta a célban a 24 esztendős Gyenesei Leila. – Titkon bíztam benne, hogy a dobogós helyezés is sikerülhet, de úgy gondolom, hogy erre még lesz lehetőségem az előttünk álló években. Babonából nem hoztam le a melegítőmet: ne nyomasszon a teher, hogy esetleg a dobogóra kell állnom, de azért természetesen utánam hozzák majd, ha a csapat-eredmény összesítése után szükség lesz rá…

Vasárnap a férfidöntő következik a sorban, hétfőn és kedden pedig a váltók versenyével zárul a hazai rendezésű kontinens-vetélkedő.

Eredmények: női egyéni verseny, Európa-bajnok: Amélie Cazé (francia) 5400 pont 2. Lena Schöneborn (német) 5392 3. Donata Rimsaite (litván) 5352 ...5. GYENESEI LEILA 5260 (vívás: 16 győzelem/19 vereség/784 pont, úszás: 2:09.59 perc/1248 pont, lovaglás: 1180 pont, lövészet-futás: 12:18.83 perc/2048 pont) ...7. TÓTH ADRIENN 5228 (21/14/904, 2:20.60/1116, 1180, 12:23.73/2028) ...18. KOVÁCS SAROLTA 5068 (14/21/736, 2:10.98/1232, 1148, 12:42.14/1952) ...31. PATAKI VIKTÓRIA 4816 (14/21/736, 2:18.07/1144, 1200, 13:36.76/1736).

Női csapatverseny, Európa-bajnok: Németország (Lena Schöneborn, Eva Trautmann, Annika Schleu) 15.624 pont 2. MAGYARORSZÁG (GYENESEI LEILA, TÓTH ADRIENN, KOVÁCS SAROLTA) 15.556 3. Nagy Britannia (Mhairi Spence, Katy Livingston, Heather Fell) 15.464.