A kecskemétieknek egyik alapemberük, Tóth II. Gábor vállsérülése okozott komoly fejtörést: a játékos nem is léphetett pályára a finálé negyedik összecsapásán. A somogyiakat feladójuk, Koch Róbert orrvérzése aggasztotta – a rutinos karmester viszont vállalta a játékot.

Ahogy azt várni lehetett, a kaposváriak már a találkozó első pillanatától nagyon odafigyeltek, és meg akarták mutatni kitartó szurkolóiknak, hogy csak kisiklás volt a szombati hazai vereség.

A Diamant végig kézben tartotta az irányítást a nyitó játszmában. A Kalo-Méh mindössze egy alkalommal, 9:8-nál vezetett, de igazából egy percig sem fenyegette veszély a somogyi sikert. Rapi rossz nyitásával jutott szettlabdához a címvédő, Skorics pedig kialakította a végeredményt. (23:25).

A térfélcsere után csak egy csapat volt a pályán, lényegében macska-egér harcot láthattunk, izgalmas bajnoki döntő helyett. A kaposváriaknak minden bejött, a hazaiak pedig hitehagyottan, sok hibával játszottak, és még a cserék sem segítettek rajtuk. A második szettben 16:5-re vezetett a Diamant, és még ezt a különbséget is sikerült tovább növelni. Németh ezúttal is ponterős volt, és ezúttal a többiek is felnőttek a feladathoz. A somogyiak nem csak a széleken, hanem középen is eredményesen támadtak. 7:21 után még gyűjtött pár pontot a Kalo-Méh, de a súlyos vereséget nem kerülhette el. (11:25)

A harmadik szett a kecskemétiek utolsó esélye volt, és ennek megfelelően kezdtek. Az első technikai szünetre három ponttal elléptek, és amikor rapi blokkolta Skoricsot, már 11:6 állt a táblán. Kívülről nehéz volt megítélni, hogy a kaposváriak engedtek ki, vagy az alföldiek lendültek játékba, mindenesetre nagyot változott a helyzet a második játszmához képest. A Diamant együttesében Kántor fújt riadót egy pontos ütéssel és egy parádés blokkal, és a vendégek máris ott loholtak ellenfelük nyakán (12:10). Az egyenlítés azonban nem jött össze, ehelyett újból elhúzott a Kalo-Méh. A vendégek sem hagyták magukat, Kántor azonban hiába harcolta ki a 17:17-es állást, újból előnybe került a hazai csapat, és annyira lendületbe jött, hogy több pontot már ne is engedélyezett a széteső kaposváriaknak. A végén előbb Németh a hálóba ütötte a labdát, Bagics pedig vízfakasztó bombával zárta rövidre a küzdelmet. (25:18).

A negyedik játékrész szoros küzdelmet hozott, a közönség pedig több parádés labdamenetet is láthatott. A somogyiak jobban odafigyeltek, mint az előző szettben, de amikor vezetést szereztek vagy éppen elhúztak két-három ponttal, mindig feljött a Kecskemét. Bagics pontjával 17:16-ra vezetett a hazai együttes, de a csereként beállt Schulcz eredményes megmozdulásai újra a vendégeket hozták kedvezőbb helyzetbe. A hajrában felváltva vezettek a csapatok, majd a Diamant kétszer is meccslabdához jutott, Schulcz István blokkja pedig végleg eldöntötte az aranycsatát. A Diamant 26:24-re nyerte a szettet, 3:1 arányban a mérkőzést, és 3-1-re a párharcot.

Kaposvár férfi röplabdacsapata 12. magyar bajnoki címét ünnepelhette. Szép volt, fiúk, és köszönjük!

Kalo-Méh Kecskemét - Diamant Kaposvár 1:3 (-23, -11, 18, -24)

Kecskemét, 600 néző. V.. Adler, Ujházi.

Kecskemét: Tóth I G., Bagics, Dorcsák, Rapi, Csala, Somodi. Csere: Szabó T. (liberó), Melicher, Kása, Farkas P. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.

Kaposvár: Koch, Skorics, Nagy J., Németh F., Kántor, Kovács Z. Csere: Dömötör (libero), Bánhegyi, Schulcz. Vezetőedző: Zarka Péter.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 0:1, 2:5, 6:6, 8:8, 9:8, 9:11, 12:14, 14:17, 18:19, 20:22, 22:24, 23:24. II. játszma: 0:3, 1:3, 1:8, 3:10, 3:15, 5:16, 7:21, 9:21, 10:23, 11:24. III. játszma: 3:1, 3:3, 6:4, 8:5, 11:6, 12:10, 14:10, 16:11, 16:13, 17:15, 17:17, 21:18, 24:18. IV. játszma: 1:1, 4:2, 4:5, 5:6, 7:8, 10:11, 11:13, 11:14, 13:14, 15:15, 17:17, 20:20, 23:23, 23:24, 24:25.