A kaposváriak a pontvadászat utolsó szakaszában hazai pályán nem hibáztak, idegenben viszont Miskolcon és Veszprémben is kikaptak, így Egerben mindenképpen nyerni szerettek volna. Az idényvégi hangulatban lejátszott találkozón az első és a második szett sokáig szoros csatát hozott, de a végjátékban mindkét alkalommal a BITT kerekedett felül, előbb 25:23, majd 25:22 arányban. A harmadik játékrész már egyértelmű volt: biztosan nyertek Kondorék, így elkönyvelhették a 3-0-ás sikert. A BITT a 2009/2010-es évadban hatodszor győzte le az egrieket...
A kaposváriak végső helyezése a vasárnapi Miskolc – Veszprém mérkőzés eredményétől függ.

GMR Group Agria RC Eger – BITT Kaposvár 0:3 (-23, -22, -14)
Eger, 50 néző. V.: Mezei, Vári.
BITT: Ihász, Rák, Horváth P., Czmerk, Kondor G., Kondor T. Csere: Kiss A. (libero), Horváth Zs. Vezetőedző: Mészáros Péter.