Demeter György

A magyar szakembernek edzőként ez a 11. aranyérme!

A Fenerbahce jól kezdte a döntő harmadik meccsét (6:8). Az első technikai szünet után a Ziraat Bankasi egyenlített (10:10). A második mérkőzésen remeklő lett Gundars Celitans, valamint a francia Frantz Granvorka is eredményes volt a hazaiaknál, de az isztambuliak részéről az amerikai olimpiai bajnok Gabriel Gardner, illetve a horvát Tomislav Coskovic is elemében volt. A Fener jobban védekezett, így a második technikainál ismét vezetett (12:16), és előnyét taktikus, figyelmes játékkal megőrizve megnyerte a szettet (20:25, 0:1).

Sokkal jobban játszott a második rész elején a Fener, mint korábban (4:1, 8:3). A hatékony támadójáték mellé kiváló nyitások és blokkok társultak így Demeter György edző csapata a második kötelező pihenőnél már jelentős előnyben volt (10:16). A Bajnokok Ligája-aranyérmes szlovák Lukas Divis nagyszerűen szervált, s mezőnyben is többször hibázásra kényszerítette a vendégcsapat az ankaraiakat, ennek következtében jelentős különbség alakult ki a játszma végére (13:25, 0:2).

Demeter György éremgyűjteménye a 13. bajnoki arannyal bővül, amelyből ez a 11., amelyet edzőként szerzett!
Játékosként: 1983 (Kecskemét), 1992 (Kaposvár)
Edzőként: 1993, 1994, 1997, 1999, 2000, 2001 (mind Kaposvár), 2004, 2005 (mindkettő Erdemirspor Eregli, török), 2006 (Vegyész RC-Kazincbarcika), 2008, 2010 (mindkettő Fenerbahce, török)

Török bajnokság, döntő, férfiak, 3. mérkőzés
Ziraat Bankasi–Fenerbahce 1:3 (–20, –13, 24, –19)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Fenerbahce javára.