Ahogy az elmúlt esztendőkben megszokhattuk, a kaposvári szurkolókat nem hozta lázba az alsóházi rájátszás kezdete. A 9-14. helyekért zajló mérkőzéssorozat első találkozóján az a Nyíregyháza volt a vendég, amely legutóbb 97–67-re verte a kaposváriakat a Bujtosi Szabadidőközpontban. Ez volt az egyik kulcsmeccs, amin többek között az is múlott, hogy a somogyiak nem tudták beverekedni magukat a legjobb nyolc csapatot felvonultató felsőházi rájátszásba.

Nagy kedvvel és bátran kosárlabdázva kezdett a Kaposvár, különösen Orosz volt elemében, aki mind a palánk alól, mind pedig a hárompontos vonal mögül gyűrűbe talált. A hazaiak centere 15 pontot jegyzett tíz perc alatt. A fölényesen nyert első játékrészt követően, kevésbé hatékonyan támadott a somogyi alakulat, így némiképp felzárkózhattak Sitkuék. A 15. percben előbb Kováts Róbert tanári módon szerelte Leklit, az ellenakcióból pedig Vojvoda ért el három pontot. A nagyszünet után Orosz ismét távolról volt eredményes, ráadásul Kiss Kornél és Hendlein többször is csatlakozott hozzá. Egyre jobban fáradt a végjátékban a Kaposvár, de a pontrekordot elérő Kiss Kornél vezette együttes végül kiharcolta a bravúrosnak mondható győzelmet.

Fekete Ádám: – A magyar játékosaink ismét bebizonyították, hogy ha megkapják a lehetőséget élni tudnak vele. Győzelmünkhöz kellettek az extra teljesítmények és Orosz jó játéka is. Erre a folytatásban is nagy szükségünk lesz.

Ferenczi Tamás: – Az alsóházi meccsre nehezen pörgött fel a csapat. A Az első negyedben szerzett előnyével végig jól gazdálkodott a Kaposvár.

Kaposvári KK–Marso-Vagép Nyíregyházi KK 82–77 (27–12, 12–20, 21–21, 22–24)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Páli, Márton L. Gelencsér.

Kaposvári KK: Kiss K. (30/12), Vojvoda (13), Kováts R. (6), Hendlein (9/6), Orosz (20/12). Csere: Kovács D. (2), Márkus (2), Bíró (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Marso-Vagép Nyíregyházi KK: Gennie (16/6), Mohácsi (6/3), Henderson (20/3), Lekli (10), Sitku (19). Csere: Siska (-), Szarvas (6/6), Nagy K. (-). Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 10–5, 8. perc: 23–10, 12. perc: 27–15, 18. perc: 36–28, 23. perc: 47–38, 27. perc: 56–46, 33. perc: 64–57, 37. perc: 70–61. Kipontozódott: Orosz (a 40. percben), Kováts R. (a 40. percben), illetve Henderson (a 40. percben). Jók: Orosz, Kiss K., Kováts R., illetve Henderson, Sitku.