Elképesztő elszántsággal, lelkesedéssel és odaadással kezdett a magyar válogatott, és ez az eredményen is meglátszott (4:3). A belgák ugyanazt a fantasztikus, gyors űrröplabdát játszották, amit a korábbi meccseken, és hamar fordítottak (4:6). Az első technikai szünet (7:8) után folytatta jó játékát együttesünk, amely a korábbi találkozókhoz képest sokkal jobban fogadott nyitást. A támadásokkal sem volt gond, bár néha a belga blokkolók kíméletlenül lecsaptak a hazai bombaütésekre (14:13). Nagyon együtt volt a csapat, fantasztikusan meneteltek a srácok! Határtalanul lelkesek voltak, minden pontnak nagyon örültek, ugyanakkor higgadtan, pontosan röplabdáztak, és a második technikainál már hárommal vezettek (16:13).

Szerencsére a folytatásban sem tört meg a magyarok gyönyörű lendülete, a belga edzőnek hamarosan időt kellett kérnie (19:14)! Minden rendben volt: blokkok, nyitások, fogadások, támadások, egyedül a mezőnyözéssel akadt probléma. A rövid szünet után két belga pont következett, ezért Kelemen István is időt kért (19:16). Belgium válogatottja elkapta a fonalat, és hirtelen felzárkózott (19:18). Dávid Csanád helyett Gergye Roland lépett pályára, de ő már a görögök ellen sem játszott jól, az első támadását ezúttal is simán leblokkolták, Kelemen mester másodszor is időt kért (20:20). Kitűnő ütések után megint a magyarok vezettek (23:21), de a belgák egy bombaütéssel, egy jó blokkal egyenlítettek (23:23). A legvégén Baróti Árpád támadását a vonalbíró bent látta, az ukrán első játékvezető viszont kint, így Belgium remek hajrával megfordította és megnyerte az első szettet (23:25, 0:1).

A második rész Kelemen István sárga lapjával kezdődött. Szó szerint ugyanaz történt az első szett végén és a második elején, mint a rotterdami Európa-bajnokság magyar-orosz mérkőzésén, azzal a különbséggel, hogy ott egy angol játékvezető volt az ítéletvégrehajtó, itt pedig egy ukrán. Az is egy sorsdöntő, a továbbjutást befolyásoló meccs volt, és ez is. És a következmények is hasonlóak voltak, a magyarok teljesen érthetően összezuhantak (2:9). A belgák a biztos háttér tudatában megnyugodtak, és gyorsan elhúztak, ezzel tulajdonképpen véget ért a meccs érdemi része (9:25, 0:2).

A szomorú és megdöbbentő előzményekhez képest meglepően jól kezdte a harmadik felvonást a magyar válogatott (8:6)! Újra ugyanaz a tűz lángolt a mieink szemében, ami az első szettben, és ezúttal sem maradtak el a ragyogó megoldások! A hárompontos előny (9:6) gyorsan elfogyott (9:9), de aztán jött megint a magyar parádé (13:9)! Jó volt látni a mieink újabb elképesztő feltámadását, s remek játékát, de a boldogság mellé félelem is társult, hiszen az első szettben sajnos világosan kiderült, hogy ezen az estén hiába minden előny... A lelátói hangulat továbbra is fantasztikus volt, a szurkolók a második technikai szünetben hullámoztak! Ilyet is ritkán látni magyar röplabdameccsen! A hazai csapat lendülete nem tört meg (16:12), egyik jó megoldás követte a másikat!

A hajrához közeledve is remekül haladtak a magyarok (19:15), bár a belga támadások hatástalanítása nehéz feladatnak bizonyult számukra. A magyar akció szerencsére parádésan működtek (20:16). Igen ám, de Belgium legjobbjai nem akartak túlórázni, ezért alaposan belehúztak a végjátékba, és elkezdtek zárkózni (20:18), Kelemen Istvánnak időt kellett kérnie! Gyorsan olvad a magyar előny, amely hamar el is fogyott (20:20). A legvégén már vezettek is a belgák (22:23), és amikor Babanyecz Roland kezéről kipattant a labda, véget ért a találkozó (23:25, 0:3). A lefújás után zúgott a lelátóról szép volt fiúk! Szívszorító pillanatok voltak...

Nagyon-nagyon-nagyon fájdalmas verség ez, hiszen nem csak a magyar válogatott játékosai tehetnek arról, hogy így alakult...

A mieinknek ezzel matematikai esélyük sincs már a továbbjutásra, így a jelenlegi magyar juniorválogatott pályafutása utolsó meccsét játssza vasárnap 19 óra 30 perctől az ifjúsági világbajnok Szerbia ellen!