Ahogy a románok és a csehek, úgy a görögök ellen is rosszul kezdett a magyar csapat. Együttesünk nem tudta ráerőltetni akaratát ellenfelére, részben azért, mert Görögország meglehetősen pontosan fogadta a nyitásokat. A mieink blokkban és mezőnyben sem védekeztek hatékonyan, ezért állandósult a két-hárompontos különbség a rivális javára (17:20). A sikertelenség morálisan is megfogta a magyarokat, széteső csapatunknak esélye sem volt a felzárkózásra (18:22).

A második periódusban gyorsan ellépett Magyarország, Giorgos Karavidopoulos edző hamar időt kért (5:1). Végre megfogták a görögöket a mieink, nem teketóriáztak, pontos, erőteljes, taktikus ütésekkel szerezték pontjaikat. Nagyon kellettek a jó nyitások, mert Görögország a nulla szervákat továbbra is remekül fogadta. A második technikai szünet után veszélyesen csökkenni kezdett a hazaiak előnye (17:11). A mieink lendülete némileg megtört, megint állóháborúvá vált a játék, amiben a görögök jobbak (18:14). Ezután teljesen összezuhant, érthetetlenül megtorpant a magyar válogatott, Görögország felpörgött, átvette az irányítást, és gyorsan csökkentette hátrányát (19:17). Mindkét csapat hibázott bőven, s ezek között felelőtlen megoldások is akadtak. Elképesztően blokkoltak a görögök, akik a hajrában egyenlítettek (21:21). A magyarok próbálkoztak ejtésekkel is, de azokat kivétel nélkül felszedték. A görög feladóátló, Nikolaos Palentzas nagyon hektikusan játszott, sokat rontott. A mieink újra vezettek (23:21), de a rivális ismét egyenlített (23:23). Gergye Roland játszmalabdához juttatta csapatát, Palentzas egyenlített, aztán Csányi Dániel bombázta ki a labdát a blokkról (25:24). Anastasios Aspiotis nem hibázott, ezúttal Palentzas sem, így Görögország is játszmalabdához jutott (25:26). Baróti Árpád egyenlített, aztán a következő labdamenetet megint Palentzas ütése zárta le. Csányi Dániel következett támadásból, aztán ásznyitással (28:27)! Dimitrios Charalampidis duplázott (egy centerpont, egy blokk), aztán Palentzas ejtésére nem ért oda egyetlen magyar sem, így hatalmas csata után a görögök nyerték a második részt (28:30, 0:2). A magyarok csak maguknak köszönhetik, hogy elbukták a sorsdöntő fontosságú játékrészt, hiszen jelentős vezetésnél a második technikai szünet után szétzuhantak.

Elléptek a magyarok a harmadik szett elején (3:0), de gyorsan fordított Görögország (5:6). Baróti Árpádot le kellett cserélni, érkezett helyette Lesznyik Károly. Küzdöttek a mieink, az első technikainál megint vezettek (8:7). Kettővel vezetett Magyarország, de megint fordított a rivális (9:10). Baróti visszatért, de mindenki tanácstalan volt, a nyitásfogadás akadozott, a kényszermegoldások semmit sem értek (10:16). Újra összeomlott a magyar válogatott, a cserék sem segítettek. Nagy nehezen rendezték a soraikat a hazaiak, az ellenfél edzője időt kért (14:19), de nem volt mitől tartania, csapata magabiztosan őrizte vezetését, tetszés szerint érte el pontjait, és 3:0-ra megnyerte a meccset (21:25).

Mint tudjuk, a sportban nem létezik lehetetlen, tehát nem jelenthető ki egyértelműen, hogy ezzel a vereséggel Magyarország elbúcsúzott a továbbjutás lehetőségétől, de figyelembe véve a hátralévő ellenfelek - Belgium, Szerbia -, valamint együttesünk formáját, annyi bizonyos, hogy hatalmas csoda kellene az első, a második vagy a harmadik hely megszerzéséhez.

Junior Európa-bajnoki selejtező, férfiak, D-csoport, Dunaújváros

3. forduló

Magyarország-Görögország 0:3 (-19, -28, -21)
300 néző. Játékvezetők: Kolos (bosnyák), Maciejewski (lengyel)
Magyarország: Kaszap, Dorcsák, Csányi, Gergye, Baróti, Babanyecz. Csere: Deák (liberó), Pápai, Szabó B., Dávid Cs., Bitó. Edző: Kelemen István, Tomanóczy Tibor
Görögország: Drogkaris, Palentzas, Koumentakis, Aspiotis, Charalampidis, Gatsis. Csere: Daridis (liberó), Kokkinakis, Mavrovouniotis. Edző: Giorgos Karavidopoulos

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:8, 12:14, 16:19, 18:23. 2. játszma: 8:4, 14:6, 19:17, 21:21, 23:21, 23:23, 28:27. 3. játszma: 8:7, 10:14, 14:19, 19:23