Az emlékezetes találkozón az 1. MCM-Diamant Kaposvár tehetséges fiataljai is szerepet kaptak.

Kelemen István szövetségi kapitány csak egy helyen változtatta meg kezdőcsapatát az egy nappal korábbihoz képest, Lesznyik Károly helyett a románok ellen csereként beállva remeklő Baróti Árpád lépett pályára Csehország ellen.

Jól kezdtek a csehek, azonnal vezetést szereztek, és irányították a játékot. Ott loholtak a nyomukban a mieink, de nem tudták magukhoz ragadni a kezdeményezést. Ellenfelünk végig előrébb járt a pontgyűjtésben, és a hazaiak rendezetlen szervafogadását remekül kihasználva könnyedén nyerte meg az első szettet (18:25, 0:1).

Ezután összeszedték magukat a magyarok, és a második játszma elején irányították a játékot. A második technikai után is folytatódott Magyarország jó sorozata, az erőteljes játék, a bátor kockázatvállalás jutalma volt a magabiztos vezetés (19:13). A magyarok nyugodtan, higgadtan, tervszerűen röplabdázva megnyerték a szettet (25:16, 1:1).

Jól indultak a mieink a harmadik etapban is! Gergye Roland ászt nyitott, Baróti Árpád és Csányi Dániel szép megoldásokat mutatott be támadásban, voltak látványos mentések, de természetesen cseh pontok is. Az ellenfél a meccs első percétől kezdve nagyon hatékonyan támadott centerből, Matejka remeklése miatt pedig a szélről érkező bombák is életveszélyesek voltak. Nem tudott ellépni a játszma közepén Magyarország, mert megint jött néhány bizonytalankodás, amelyet a csehek ragyogóan kihasználtak. Lassan, de biztosan lépegetett csapatunk, s amikor figyelmesen, higgadtan, határozottan röplabdázott, akkor riválisa fölé kerekedett. Ebben az időszakban Baróti Árpádra maximálisan lehetett számítani, kíméletlenül bebombázta a nehéz labdákat is (21:17). A társait sem kellett félteni, így ismét ötpontos különbség alakult ki a két együttes között (22:17). Az utolsó pont Babanyecz Roland csodálatos blokkja révén született, így összesítésben már Magyarország vezetett (25:19, 2:1).

A csehek jól rajtoltak a negyedik részben, a magyarokat pedig megint hátráltatták a pontatlanságok (2:5). Kelemen István gyorsan időt kért, mert az előző szakaszhoz képest megint darabosabb, döcögősebb volt együttese. Ismét előjöttek a nyitásfogadási hibák, potyogtak a cseh ászszervák. Jan Hadrava kiváló játéka (nyitás, mezőny, ütés) nagyon hamar eldöntötte a szett sorsát (2:8). Dávid Csanád és Pápai Péter pályára kerülése ideiglenesen lendített a magyarok játékán és lelkesedésén is, de a különbség nem csökkent. Aztán az összeomlás egy újabb hullámban ismét rátört a mieinkre, Kelemen Istvánnak megint időkéréshez kellett folyamodnia (6:13), aztán feladót is cserélt, Kaszap Tamás helyére érkezett Bitó Attila.

Hogy mi történt a harmadik szettben remeklő magyar válogatottal a negyedik felvonás előtti rövid, háromperces szünetben, az rejtély. Ami tény: ezen a hibernált állapoton sokáig nem tudott túllendülni együttesünk (12:18). Amikor megtört a jég, végre újra gyönyörű megoldásokat produkáltak a magyarok. Vasina edző kétszer is időt kért, mert Csehország vezetése gyorsan csökkent (16:18)! Egyre jobb hangulat kezdett kialakulni a lelátón, az ismét bántóan kevés néző nagyszerű atmoszférát és hangzavart teremtett a csarnokban. 20:19-es cseh vezetésnél az ellenfél támadása után Oláh Balázs vonalbíró jelezte, hogy a vonalon kívül ért földet a labda, de az ukrán első játékvezető felülbírálta. Ez sem törte meg a magyarok elképesztő lendületét, hamarosan már együttesünk vezetett (22:21)! Rontott Csehország (23:21), majd Baróti Árpád blokkoló kezéről kipattant a labda (23:22). Baróti gyönyörű, fantasztikus megoldásával meccslabdához jutott Magyarország (24:22), de Dorcsák Lajos sáncáról is kiment a labda (24:23). Elképesztő, horrorisztikus izgalmak közepette Baróti Árpád a cseh sáncról kidurrantotta a játékszert, ezzel a magyar válogatott megnyerte a hatalmas csatát (25:23, 3:1).

Együttesünknek ismét voltak gyengébb periódusaim, de összességében egyre jobban teljesített, jobban, mint Románia ellen, és újfent hatalmasat küzdött!

Folytatás pénteken, Görögország ellen!

Junior Európa-bajnoki selejtező, férfiak, D-csoport, Dunaújváros

2. forduló

Magyarország-Csehország 3:1 (-18, 16, 19, 23)

200 néző. Játékvezetők: Hulka (ukrán), Hakkarainen (finn)

Magyarország: Kaszap, Dorcsák, Csányi, Gergye, Baróti, Babanyecz. Csere: Deák (liberó), Szabó B., Pápai, Dávid Cs., Bitó. Edző: Kelemen István, Tomanóczy Tibor

Csehország: Ulc, Navlacil, Kubos, Lohr, Matejka, Hadrava. Csere: Kotek (liberó), Stefan, T. Sobek, J. Sobek, Kucera, Vobejda. Edző: Lubomir Vasina

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:8, 9:15, 15:19, 17:23. 2. játszma: 8:6, 14:9, 19:13, 23:15. 3. játszma: 8:6, 14:12, 19:15, 23:18. 4. játszma: 2:8, 7:14, 12:18, 16:18, 22:21, 23:23

Az eddigi eredmények és a további program

Április 7. szerda

Belgium-Csehország 3:0 (17, 21, 19)

Szerbia-Görögország 3:2 (19, -23, -20, 23, 7)

Magyarország-Románia 3:1 (-12, 19, 16, 24)

Április 8. csütörtök

Belgium-Szerbia 2:3 (-27, -20, 21, 18, -8)

Görögország-Románia 3:0 (23, 20, 21)

Csehország-Magyarország 1:3 (18, -16, -19, -23)

Juniorválogatott: kettőből kettő

A magyar válogatott a románok elleni forgatókönyv szerint, de a szerdainál jobb játékkal nyert 3:1-re Csehország ellen a Dunaújvárosban zajló férfi junior röplabda Európa-bajnoki selejtezőtorna második fordulójában. Az emlékezetes találkozón az 1. MCM-Diamant Kaposvár tehetséges fiataljai is szerepet kaptak.