A cselgáncs sportban is jeleskedő testvérpár nagyon sokat fejlődött ebben az évben.

Két korcsoportban százötven lány mérte össze tudását a birkózók szentesi diákolimpiai országos döntőjében.

A II-III. korcsoportos lányok között a 27 kg-os súlycsoportban Kiss Krisztina (KASI), a 45 kg-os súlycsoportban pedig nővére Kiss Alexandra (KASI) lépett szőnyegre, és a testvérek meg sem álltak a döntőig, sőt mindketten megszerezték a diákolimpiai bajnoki címet. Szandi a tavalyi ezüstérem után lépett előre egyet, húga pedig első diákolimpiai fellépésén végzett az első helyen. A III-IV. korcsoport 47 kg-os súlycsoportjában két, a végső győzelemre is esélyes kaposvári versenyző, Járfás Luca (KASI), valamint Tóth Patrícia (KNSE) lépett szőnyegre. Luca sajnos az elődöntőben vereséget szenvedett, így a várt kaposvári döntő elmaradt, azonban a bronzérmet később sikerült megszerezni.

Patrícia a megnyert elődöntőt követően a Lucát legyőző kecskeméti birkózóval találkozott a döntőben, és magabiztosan nyert, így a tavalyi ezüstérem után diákolimpiai bajnoki címet szerzett.

Banicz Vivien (KNSE) a +57 kg-ban próbált meg javítani tavalyi bronzérmes helyezésén, azonban a második fordulóban váratlan vereséget szenvedett. A vigaszágon már minden mérkőzését megnyerte, így az elmúlt évhez hasonlóan a harmadik helyen végzett.

A II. korcsoportos fiúk is Szentesen küzdöttek a bajnoki címekért, de a KASI-sok ezúttal nem állhattak a dobogóra. A 34 kg-os Járfás András (KASI) harminchét indulóból végül három megnyert és két elveszített mérkőzés után a hetedik helyen végzett, míg a 37 kg-os Aladics Gergő (KASI) harmincnyolc birkózóból két-két győztes és vesztes meccs után végzett a kilencedik helyen.

Aranyos Kiss-lányok

Kiss Krisztina és nővére, Alexandra is aranyéremmel térhetett haza a Szentesen megrendezett birkózó diákolimpia országos döntőjéről. A cselgáncs sportban is jeleskedő testvérpár nagyon sokat fejlődött ebben az évben.