A találkozó elején jól tartotta magát a tartalékos kaposvári együttes, és az első negyedet még sikerült is megnyerni egy ponttal. Amint az várható volt, a vendégek sok cserével játszottak, így frissebbek maradtak, mint ellenfelük. A második negyedben már a Kecskemét járt előrébb, és végül ötpontos előnyt szerzett a nagyszünetre (38-43).

A második félidőben a KKK továbbra is küzdött és akart, de igazából csak futott az eredmény után. Tóth Norbert triplája a lehető legjobbkor jött: az alföldiek a záró negyed előtt már nyolc ponttal vezettek.

A fáradó somogyiak az utolsó percekben sem adták fel, de mint kiderült, a lehetetlennel próbálkoztak. Egyszer még így is sikerült felzárkózni három pontra, de néhány hiba végképp megpecsételte a csapat sorsát. A KKK hazai pályán vesztette el az újabb sorsdöntőnek beharangozott találkozót, így a fiúk nagy valószínűséggel már csak az alsóházi rájátszásra készülhetnek.

Kaposvári KK–Kecskeméti KSE 68–78 (20–19, 18–24, 14–17, 16–18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Cziffra, Pálla, Török.

Kaposvári KK: Ceskovic (13/3), Vojvoda (18), Welton (14/6), Kováts R. (5) Dávid (15). Csere: Kiss K. (-), Orosz (3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Kecskeméti KSE: Ross (12/6), Wittmann (12/6), Dénes (2), Johnson (10/6), Bencze Z. (8). Csere: Csorvási (10), Tóth N. (3/3), Williams (11/9), Marciulionis (10/6). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Forrai Gábor