Dávid kosarával indult a soproni találkozó, a folytatásban azonban már a hazai csapat irányította a játékot. A házigazda Knight és Richardson kosaraival szerzett előnyt. A KKK eleinte még tartotta a lépést ellenfelével, a 9. percben, Vojvoda pontjaival 16-13 volt az állás, ezután azonban elhúzott a hazai együttes. Az első negyed után nyolc pont volt a vendégek hátránya (25-17), a folytatásban pedig tíz pont fölé nőtt a két csapat közti különbség. Molnár zsákolása után már 46-26 állt a táblán, a nagyszünet előtt Vojvoda triplájával és Dávid büntetőivel zárkózott fel a Fekete-sereg.

A második félidő 46-31-ről indult, és rövid időn belül nehéz helyzetbe került a KKK. Cseskovics gyomorrontása miatt nem vállalta a további játékot, nem sokkal később pedig Soós ujja sérült meg. A soproniak továbbra is jól céloztak, és nem engedték magukhoz közel ellenfelüket. A harmadik negyed után már 25 ponttal 68-43-ra vezetett a házigazda. A záró tízperc sem ígért túl sok jót. Az elmúlt időszakban idegenben igen szerényen teljesítő somogyiak Sopronban sem okoztak kellemes meglepetést kitartó szurkolóiknak. A fiúk erejéből csak néhány villanásra futottak, így nem kerülhették el az újabb súlyos vereséget.

A Sopron 86:63 arányban bizonyult jobbnak, így nyugodtan készülhet a jövő szerdai kaposvári visszavágóra…

Soproni KC–Kaposvári KK 86–63 (25–17, 21–14, 22–12, 18–20)
Sopron, MKB Aréna, 400 néző. V.: Hartyáni Zs., Szilas Gy., Jakab L.

Soproni KC: Richardson (24/6), Couisnard (9/3), Molnár A. (21/3), Szabó Zs. (10/6), Knight (14). Csere: Gombás (2), Pojbics (4), Keresztes (2), Halmai (-). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.
Kaposvár: Ceskovic (-), Vojvoda (11/3), Welton (16/6), Kováts R. (8), Dávid (13/3). Csere: Orosz (2), Kiss K. (10/6), Soós (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

A talélkozó részletes leírásáért kattintson!