Diamant - Kakanj

A kaposváriak nem változtattak az összeállításukon, a vendégcsapatban viszont ezúttal Horváth Ádám volt a libero. Az első játszmában a hazaiak nem engedték kibontakozni ellenfelüket: nagyszerű nyitásokkal bizonytalanították el a háló túloldalán állókat, és szemet gyönyörködtető támadásokra is futotta az erejükből. A szett közepén Kántor szerválta ki az ellenfelet, aztán Németh következett, így alig negyedóra alatt kialakult a 25:12-es végeredmény.

A térfélcsere után is a Diamant irányította a játékot. A veszprémiek küzdöttek, hajtottak, de az volt a legnagyobb sikerük, hogy a játszma derekán öt pontra felzárkóztak. Ezután újra megrázta magát a bajnok, és Csoma ütésével 25:16 arányban nyert.

A harmadik játékrész elején némi meglepetésre két ponttal meglépett a Veszprém, de Zarka Péter gyors időkérése után újra összekapta magát a somogyi gárda. Németh Ferenc két foghatatlan nyitása után Kovács Zoltán blokkja hozta újra egyenesbe a társaságot. A játszma második felében a csereként beállt Szabó Alpár rögtön ponttal mutatkozott be, majd Kovács kemény ütései juttatták még közelebb a győzelemhez a Diamantot. Az utolsó labdamanetet Hoboth Ákos fejezte be ponttal, és kezdődhetett az ünneplés…

A bajnoki döntőben a Kecskemét – Dunaferr párharc győztesével játszik majd a Diamant.

Diamant Kaposvár – Company Nyelviskola Veszprém 3:0 (12, 16, 16)
Kaposvár, 250 néző. V.: Vári, Hóbor.

Kaposvár: Kaszap 5, Hoboth 9, Csoma 10, Németh F. 13, Kántor 12, Kovács Z. 9. Csere: Laszczik (libero), Szabó A. 1. Vezetőedző: Zarka Péter.
Veszprém: Dolgos 4, Németh E. 4, Nagy A. 4, Tóth T. 4, Czintula 5, Seck 1. Csere: Horváth Á. (libero), Horváth Sz., Szilvássy 4, Kráml 2. Játékos-edző: Szabó Gábor.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 3:0, 8:4, 16:7, 19:9, 24:10. II. játszma: 8:4, 10:5, 16:8, 20:13, 20:15, 24:16. III. játszma: 2:3, 4:6, 10:6, 11:9, 16:10, 18:14, 22:15, 24:16.