A somogyiak a 9-12. helyekért kiírt szakasz harmadik fordulójában hazai pályán 3:0 arányban nyertek az Eger ellen.

Az Eger kezdte jobban a két csapat ötödik szezonbeli összecsapását. A BITT csak 0:4 után kezdett ébredezni, de 9:9 után már átvette a játék irányítását. Az elején még a vendégek rutinos centere, Zacharné termelte szorgosan a pontokat, a folytatásban viszont egyre jobban belejöttek a kaposvári lányok. A szett derekán már a házigazdánál volt az előny, 22:22 után pedig egy parádés, csaknem kétperces labdamenet végén szerzett pontot az ezúttal 9-es helyett 18-as mezben pályára lépő Rák Rebeka. A szoros csata végére Kondor Gabriella tett pontot (25:23).

A térfélcsere után már egyértelműen a somogyiak irányították a játékot. A csereként beállt Horváth Petra bátor játékával új színt hozott a meccsbe, és a többiek is nagy kedvvel, pontosan röplabdáztak. A játszma közepén már több mint tíz pont volt a két együttes közti különbség, Ihász Dóra ravasz húzása pedig kialakította a 25:15-ös végeredményt.

A harmadik játékrészt Rák Rebeka pontjai vezették be, a gyengélkedő vendégek a második technikai szünetig mindössze négy pontot gyűjtöttek. Kondor Gabriella és Czmerk Zsuzsanna minden labdát beütött a szélről, így nem kellett sokat várni a végeredményre. A szettet Horváth Petra pontjával 25:10 arányban, az alig egyórás találkozót pedig 3-0-ra nyerte a régi önmagát idéző kaposvári gárda.

BITT-Kaposvári NRC - GMR Group Agria RC Eger 3:0 (23, 15, 10)

Kaposvár, 100 néző. V.: Pőcze, Farkas L.

Kaposvár: Ihász 3, Rák 13, Harmath 3, Czmerk 13, Kondor G. 13, Kondor T. 6. Csere. Kiss A. (libero), Horváth P. 8. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Eger: Petrás 9, Kovács B. 1, Zacharné 10, Dancs 4, Imreh 5, Tóth E. 7. Csere: Nemes (libero), Izsák 1, Kolman 3. Vezetőedző: Juhászné Tóth Mária.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 0:4, 5:8, 10:10, 11:14, 16:15, 22:20, 23:22, 24:23. II. játszma: 8:4, 15:6, 16:8, 19:8, 23:15. III. játszma: 5:0, 8:2, 16:4, 18:4, 23:9.