Sajnos, a somogyiak úgy kezdték a nyíregyházi találkozót, mint a legutóbbi idegenbeli összecsapásokat: már az elején nagy hátrányba kerültek, és ezután csak futottak az eredmény után. A hazaiak 10-0-s rohammal indítottak, ezután talált a gyűrűbe Welton. A házigazda a folytatásban is lendületben maradt, az egykori válogatott Sitku Ernőt pedig egyszerűen nem tudták tartani a vendégek. A negyed második felében valamelyest összekapta magát a KKK, így nyolcpontos hátrányból várhatta a második tízpercet. A somogyi együttesen Soós Gábor triplái segítettek, így sikerült tisztes távolban maradni a nagyszünet előtt.

A második félidő 45-32-ről indult, de megint csak nem az történt a pályán, amit a nyolc közé vágyó kaposváriak szerettek volna. A 26. percben, Lekli pontjával már húsz pontra nőtt a két csapat közti különbség (58:38), és Sitku sem fogta vissza magát. A záró etap előtt 69-50 volt az állás, és a nyírségiek rátettek még egy nagy lapáttal. A hazaiaknak minden bejött, a somogyiaknak semmi. A 37. percben, Henderson kosarával már 87-57-re vezetett a szabolcsi együttes, és a gálázó csapat a végére is megőrizte tetemes előnyét. A Nyíregyháza visszavágott a decemberi 115-82-es kaposvári vereségért…

Fekete Ádám legénysége súlyos 97-67-es vereséget szenvedett, így nehéz helyzetbe került a nyolc közé jutásért folyó éles küzdelemben. A jövő szombaton, hazai pályán a Kecskemét ellen már valóban kötelező a győzelem!

Marso-Vagép NYKK–Kaposvári KK 97–67 (23–15, 22–17, 24–18, 28–17)
Bujtosi Szabadidő Csarnok, 700 néző. Vezette: Földházi, Hegedüs, Balog Gy.

NYKK: Gennie (19/9), Szarvas (11/9), Henderson (14), Lekli (17/3), Sitku (31/15). Csere: Siska (2), Nagy K. (-), Mohácsi (3). Vezetőedző: Ferenczi Tamás.
KKK: Cseskovics (12/6), Vojvoda (15/9), Welton (13/3), Kováts R. (2), Dávid (4). Csere: Orosz (2), Hendlein (2), Soós (12/9), Kiss K. (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

A találkozó részletes leírásáért kattintson!