A kaposváriak szomorú élményekkel zárták a februárt, hiszen az évad legfontosabb három mérkőzését, a Nyíregyházi Főiskola elleni középszakasz-rangadót és az Újpest elleni osztályozót, egyaránt 3:2 arányban vesztették el, így a pontvadászat záró részében „csak” a 9-12. helyekért küzdhetnek. Nagy kérdés volt, hogy mennyire lesznek motiváltak a lányok a Veszprém ellen. Mészáros Péter vezetőedző dolgát ráadásul az is megnehezítette, hogy Pálfy Marianna és Csitári Virág is hiányzott a keretből.

A hazaiak igen nehezen lendültek játékba, és alig telt el néhány perc, máris feladót cserélt a szakvezető: Ihász Dórát Horváth Zsófia váltotta a pályán. Az első és a második szettben a kaposváriak lényegében csak futottak az eredmény után. A lányok sokat hibáztak, a végig csere nélkül játszó vendégcsapat pedig kihasználta a lehetőséget. Az első játszma meglehetősen sima volt, a második viszont csak 21:21 után dőlt el - a Veszprém javára.

A BITT játékosai 0:2 után sem adták fel, és a folytatásban egyre inkább játékba lendültek. Czmerk, Rák, a két Kondor-testvér és a fiatal Horváth Petra remek pontgyártásba kezdett, és a lányok előbb magabiztosan megnyerték a harmadik játékrészt, majd nyolcpontos hátrányt ledolgozva behúzták a negyedik szettet is…

Az ötödik, rövidített játszmában a kaposváriak már nem adtak esélyt a fáradó vendégeknek. A két együttes 8:3-as állásnál cserélt térfelet, és a BITT ezúttal nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A maratoni hosszúságú csata végére a mérkőzés pontkirálynője, Rák Rebeka tett pontot.

Ez a győzelem sokkal több volt, mint egy átlagos siker: a remények szerint a lányok most visszatalálnak a helyes útra, és újra lesz önbizalmuk. A cél a kilencedik hely megszerzése, ehhez fontos lenne hétfőn délután, Miskolcon is begyűjteni a két pontot.

Mészáros Péter: - Nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát, ami érthető is, hiszen hetek óta nem játszottunk mérkőzést. Pozitívum, hogy 0:2-ről fordítottunk, amikor a játékra koncentráltunk, akkor nem volt gond.

Oláh János: - A negyedik szettben jobb összpontosítással megnyerhettük volna a mérkőzést. Az ötödik játszmában erre már nem volt esélyünk. Érdekes a versenykiírás, már harmadszor futunk neki a bajnokságnak, ráadásul több hetes szünet után, ünnepi hétvégére írtak ki dupla fordulót…

NB I, nők, rájátszás a 9-12. helyért, 1. forduló

BITT Kaposvári NRC-Veszprémi Egyetemi SC 3:2 (-20, -21, 19, 23, 11)
Kaposvár, 50 néző. V.: Mezei, Éva T.
Kaposvár: Ihász, Kondor T. 12, Kondor G. 12, Czmerk 19, Rák 26, Horváth P. 9. Csere: Kiss A. (liberó), Horváth Zs. 2. Edző: Mészáros Péter
Veszprém: Bodnár R. 1, Kovács A. 18, Pintér E. 9, Szelle 10, Földesi 23, Jezerniczki 20. Edző: Oláh János

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:8, 6:12, 11:19, 17:22. 2. játszma: 2:8, 12:12, 16:16, 20:20, 21:23. 3. játszma: 3:7, 10:10, 15:12, 17:17, 23:18. 4. játszma: 1:5, 4:12, 13:15, 14:18, 19:19, 24:21. 5. játszma: 4:2, 8:3, 10:7, 13:10