A somogyiak a jó kezdés ellenére hazai pályán 3:1 arányban kaptak ki a szlovén Salonit Anhovo gárdájától. A fiúk így a nyolcadik helyen zárták a sorozatot.

A kezdés előtt a Diamant frissen magyar bajnoki címet szerzett juniorjait köszöntötték a városi sportcsarnok parkettjén. A jó hangulatot tovább fokozta az első csapat nagyszerű kezdése a Közép-európai Liga utolsó mérkőzésén: a fiúk már 5:0-ra vezettek az Anhovo ellen, amikor az ellenfél szóhoz és ponthoz jutott. A folytatásban is a házigazda irányította a játékot, és egészen 15:7-ig tartott a szárnyalás. A vendégek ezután lendültek játékba és a kiengedő kaposváriak „díszkíséretében” néhány perc múlva egyenlíteni tudtak (21:21). Ez a fordulat már intő jel volt, de a Diamant ekkor még be tudta gyűjteni a 25:23-as szakaszsikert.

A második szett szoros, izgalmas küzdelmet hozott, de egyre jobban ment a játék az Anhovonak. A végjátékban ráadásul a szlovének állva hagyták a mieinket, és 25:20-ra nyertek. A fiatal Mijatovics többször is kiszerválta a somogyiakat, Berlot blokkja pedig kialakította a végeredményt. Tovább tetézte a bajt, hogy a szett derekán Nagy József bokája megsérült, le is kellett cserélni.

A térfélcsere után tovább szenvedett a Diamant. A csapat nyitásfogadása időnként kritikán aluli volt, és a támadások befejezésével is gondok adódtak. Egyedül a csereként beállt Csoma Krisztián próbálta lelkesíteni a társakat - a fiatal center emellett a pontok termelésébe is beszállt. A Diamant hiába vezetett a második technikai szünetben egy ponttal, végül megint csak alulmaradt. Szavicsics szinte minden akciót ponttal fejezett be, és nem adott esélyt a hazaiaknak (22:25).

A negyedik játszma volt a csapat utolsó esélye, és úgy tűnt, hogy a fiúkat nem hozza lázba igazán a hatodik hely elérésének lehetősége. A fiúk csak erőlködtek, szenvedtek, a Salonit Anhovo pedig egyre közelebb jutott az idegenbeli diadalhoz. 12:20 után már nem lehetett felállni a padlóról, de néhány pontot még gyűjtött a magyar bajnok. Az Anhovo végül 3-1-es győzelmet aratott a somogyi megyeszékhelyen, így a kaposváriak elrontották a búcsút. Kár érte.

Diamant Kaposvár - Salonit Anhovo 1-3 (23, -20, -22, -18)

Kaposvár, 250 néző. V.: Muha, Bordics (horvátok).

Kaposvár: Koch 2, Skorics 5, Nagy J. 3, Schulcz 14, Kántor 12, Kovács Z. 7. Csere: Dömötör (libero), Csoma 9, Hoboth 2, Németh F. 1, Laszczik. Vezetőedző: Zarka Péter.

Anhovo: Vidics 1, Paliska 16, Mijatovics 12, Szavicsics 23, J. Kovacsics 11, Berlot 9. Csere: Paravan (libero). Vezetőedző: Dragutin Suker.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 5:0, 8:2, 15:7, 19:16, 21:21, 24:21. II. játszma: 2:0, 7:8, 16:15, 18:20, 20:24. III. játszma: 3:7, 7:7, 7:8, 16:15, 21:24. IV. játszma: 6:11, 12:16, 12:20, 15:20, 16:23, 18:24.