A nyolc közé jutás szempontjából igen fontos meccs várt a szombathelyiekre, a kaposváriak mégis a bravúr reményében léptek pályára az impozáns arénában. A vendégek helyzetét alaposan megnehezítette, hogy Hendlein Roland az egyik edzésen ismét megsérült, így nem állhatott a szakvezetés rendelkezésére.

Rosszul kezdte a mérkőzést a KKK, és a gyenge rajt sajnos meghatározta a folytatást. A somogyiak alig két perc alatt 8–0-ás hátrányba kerültek, és csak Fekete Ádám időkérése után szerezték meg első pontjaikat az amerikai Welton révén. A kaposvári együttesnek a folytatásban sem ment a játék, így az első negyed végére már 29 pontot gyűjtött a Falco.

A második negyedben egyszer még összekapta magát a vendéggárda, és sikerült látótávolságon belülre kerülni. A szombathelyiek azonban nem hagyták magukat, és újra megszórták ellenfelüket. A nagyszünetben 19 ponttal, 51:32 arányban vezetett a házigazda, joggal köszöntötte vastaps a fiúkat.

A harmadik negyedben kiegyenlítettebb volt a játék. A kaposváriak Kováts és Vojvoda pontjaival jutottak ismét 20 pont közelébe, de ennél többre már nem futotta. A Falco játékosai nagyszerűen céloztak ezen az estén, és magabiztos, 105:82 arányú győzelmet arattak. A soproni kirándulás után tehát a szombathelyi túra sem sikerült túl fényesre…

Falco-SZOVA KC Szombathely–Kaposvári KK 105–82 (29–15, 22–17, 26–23, 28–27)

Szombathely, Arena Savaria, 2300 néző. Vezette: Földházi T., Szilas Gy., Pozsonyi L.

Falco-SZOVA KC Szombathely: Kálmán (19/9), Frazier (27/9), Pankár (10/6), Kazlauskas (19/9), Dies (19). Csere: Wilson (11/6), Hajmásy (-), Horti (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Kaposvári KK: Cseskovics (10/3), Vojvoda (14/6), Welton (21), Dávid (2), Orosz (-). Csere: Soós (18/3), Kováts R. (17/3), Kiss K. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám.