kosárlabda

Pedig jól indult a mérkőzés… Vojvoda két triplával nyitott, ezután azonban beindult a soproni henger, és már nem volt megállás. A hazaiak elkapták a fonalat, és egymás után dobták a hárompontos kosarakat. A kaposváriak ráadásul sok labdát eladtak, és még Fekete Ádám időkérése sem segített a helyzeten. A KKK a 9. percben már húszpontos hátrányba került - erre alighanem senki sem számított. A második negyed sem hozott változást, a leindításokból tetszés szerint érték el kosaraikat a soproniak, akik a 17. percben már 63-22-re vezettek az enervált vendégek ellen.

A térfélcsere után megpróbált felzárkózni a KKK, de nem járt sikerrel. A házigazda továbbra is pontosan célzott, és újra tetemes előnyhöz jutott. A találkozó utolsó részében a távolról ügyesen dobó Vojvoda próbált szépíteni valamit az eredményen, de a csapat nem tudta elkerülni a súlyos vereséget. A kaposváriak 26 ponttal maradtak alul. A bravúrgyőzelem helyett csúnya vereség lett a vége a soproni túrának…

Meszlényi Róbert: - Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, gratulálok a csapatnak.

Fekete Ádám: - Katasztrofálisan játszottunk mind támadásban, mind védekezésben. Ennek meg kell találnunk az okait. Elnézést kérek a minket elkísérő szurkolóktól.

Soproni KC-Kaposvári KK 95-69 (37-14, 31-17, 11-12, 16-26)

Sopron, MKB Aréna, 1000 néző. Vezette: Földházi, Szilas, Balogh Gy.

Soproni KC: Richardson (6/6), Brooks (22/9), Molnár A. (11/3), Szabó Zs. (14/12), Knight (8). Csere: Couisnard (6), Pojbics (11/9), Keresztes (8), Gombás (9/3), Halmai (-), Horányi (-), Ugaros (-). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Kaposvári KK: Ceskovic (17/12), Vojvoda (20/18), Welton (10), Dávid (1), Orosz (-). Csere: Hendlein (12/3), Soós (5/3), Kiss K. (-), Kováts R. (4), Kovács D. (-), Márkus (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 11-6, 7. perc: 25-9, 12. perc: 41-16, 17. perc: 63-22, 22. perc: 72-38, 27. perc: 76-41, 33. perc: 83-47, 37. perc: 89-62.