Diamant meccs

A nagyszerű napot kifogó alföldiek 3-0-ra verték a Diamant legénységét. A somogyiak akár már kedden visszavághatnak, hiszen a két hazai élgárda a városi sportcsarnokban ismét összecsap majd egymással.

A hírös város együttese régóta fente a fogát a bajnoki cím védőjére, és ezen az estén minden összejött a kecskeméti gárdának. A hazaiak 2:2 után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már 17:10-re is vezettek. A somogyiak ekkor eszméltek, és négy pontra zárkóztak, de az igen motivált hazai csapat 21:18 után eldöntötte a szett sorsát. Bagics Balázs - csakúgy, mint a tavalyi szolnoki kupadöntőben - nemes egyszerűséggel kiszerválta a vendégeket. A Diamant mindössze 19 pontig jutott.

A második játszmát a 39 esztendős Kántor Sándor kiváló szervái vezették be, aztán egyenlített a házigazda. A folytatásban felváltva estek a pontok, és a kecskemétiek ügyesen tartották két-hárompontos előnyüket. A végjátékban a kaposváriak nem tudták szorossá tenni az eredményt, 24:20 után Tóth II Gábor tett pontot a küzdelem végére.

A harmadik felvonás is szorosan indult, a somogyiak szerettek volna belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba. Szoros csata végén aztán a hajrában megint a hazaiak voltak a jobbak, Bagics kialakította a 25:22-es végeredményt, amivel eldőlt, hogy a Kalo-Méh Kecskemét nagy meglepetésre 3-0-ra elverte a bajnokot. A Kaposvár magyar csapattól legutóbb 2006 áprilisában kapott ki, akkor, a bajnoki döntő utolsó mérkőzésén, Kazincbarcikán szenvedett vereséget a gárda.

Folytatás kedden este a kaposvári városi sportcsarnokban, megint a Kecskemét ellen. Reméljük, Kántorék gyorsan visszavágnak majd a trónkövetelőnek…

Extraliga, férfiak, középszakasz, az 1-4. helyért, 3. forduló

Kalo-Méh-Kecskeméti SE-Diamant-Kaposvár 3:0 (19, 20, 22)
Kecskemét, 300 néző. Játékvezetők: Bodrogi, Csizmarik
Kecskemét: Tóth I G. 2, Somodi 2, Dorcsák 6, Tóth II G. 14, Csala 11, Bagics Balázs 16. Csere: Szabó T. (liberó). Edző: Gyurkó Sándor
Kaposvár: Koch R., Nagy J. 8, Skoric 3, Kántor S. 13, Németh F. 15, Kovács I Z. 5. Csere: Dömötör (liberó), Kaszap, Hoboth Á. 1. Edző: Zarka Péter