Az első játszmában alulmúlta önmagát a kaposvári együttes: a frissebbnek tűnő zágrábiak gyorsan begyűjtötték az első három pontot, és ezután sem nem adtak esélyt a házigazdának. A Diamant játékosainak semmi nem jött össze, és a szett derekán már 11 pontos hátrányba kerültek. Zarka Péter vezetőedző egymás után kétszer is időt kért, majd a sérült Kántor Sándort és Németh Ferencet is a pályára küldte, de ez csak arra volt elég, hogy a csapat a végén faragjon valamelyest a nagy hátrányból. A 25:18-as végeredményt Ivanisevics nagy ütése alakította ki.

A térfélcsere után megemberelte magát a magyar bajnok, és ötpontos előnyt szerzett. 9:4 után azonban a vendégek megkezdték a felzárkózást, és 13:13-nál befogták vetélytársukat. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két együttes, a hazai oldalon Kántor, a másik térfélen pedig Galics termelte főként a pontokat. A végjáték nem alakult szerencsésen kaposvári szempontból: a csapat Kántor pontjával 23:22-re vezetett, több pontot azonban már nem szerzett. Két hazai hiba véget vetett a küzdelemnek (23:25).

A harmadik játékrészben sem adta fel a Diamant, és előbb ledolgozta az elején összeszedett hárompontos hátrányát, majd átvette az irányítást. A kaposváriak a második technikai szünetben három ponttal vezettek, Németh ütése után pedig már 18:13 állt a táblán. Ezután nem volt megállás: a hazaiak pontos támadásokat vezettek, a végén pedig a két válogatott center, Nagy és Kovács befejezte a játékot (25:19).

A negyedik szettben 4:3 után zsinórban öt pontot szerzett a Mladost, nem véletlenül emelte meg a hangját Zarka Péter a technikai szünetben. Ebben a játszmában már sokat hibáztak a somogyiak, az ellenfél pedig elsősorban hatásos szerváival és a 209 centis Mihalj ponterős játékával keserítette meg a hazaiak életét. A Diamant kétszer is felzárkózott két pontra a játszma derekán, de már nem tudta megfordítani a mérkőzést.

Diamant Kaposvár – HAOK Mladost Zagreb 1:3 (-18, -23, 19, -21)

Kaposvár, 250 néző. V.: Bajci, Dovicsovics.

Kaposvár: Koch, Skorics 12, Nagy J. 9, Schulcz 3, Hoboth 1, Kovács Z. 9. Csere: Dömötör (libero), Németh F. 21, Kántor 18, Csoma. Vezetőedző: Zarka Péter.

Zágráb: Zanics, Mihalj 19, Ivanisevics 4, Galics 29, Zsukoszki 3, Csolics 3. Csere: Mirkovics (libero), Szarcsevics (libero), Nojics 2, Damjanovics 4, Sabljak 3. Vezetőedző: Radovan Malevics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:3, 5:8, 7:16, 13:23, 17:24. II. játszma: 9:4, 13:13, 16:15, 21:19, 21:22, 23:22, 23:24. III. játszma: 1:3, 4:7, 7:7, 7:8, 11:9, 15:11, 18:13, 23:17. 24:19. IV. játszma: 4:3, 4:8, 8:13, 12:15, 12:16, 15:17, 17:19, 17:21, 20:24.