A fáradtan mozgó és a kelleténél többet hibázó somogyi lányok 3:1 arányban maradtak alul a Veszprémi Egyetem otthonában. A versenyfutás így tovább folytatódik a feljutásért a BITT és a Nyíregyházi Főiskola között.

A vasárnap esti rangadó tízperces késéssel kezdődött, ugyanis ugyanazt a két játékvezetőt küldték erre a mérkőzésre, akik a Veszprém - Diamant férfi találkozót vezették egy másik sportcsarnokban.

A veszprémi feladó, Bodnár Rita ász-nyitásai vezették be a találkozót, és az első játszmában végig a házigazda irányította a játékot. A kaposváriak csak futottak az eredmény után, és mindössze 17 pontot gyűjtöttek. A második szettben is sokáig a bakonyiak vezettek, 20-15 után azonban eszmélt a BITT, és Ihász Dóra remek nyitásaival megkezdte a felzárkózást. A somogyiak előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést, és az izgalmas végjátékban Rák Rebeka pontjával kiharcolták az egyenlítést.

A térfélcsere után lendületben maradt a BITT, de a szett közepén újra lendületbe jött a Veszprém. A hazai együttesnek nem volt gyenge pontja ezekben a percekben, így ismét előnyt szerzett. A negyedik játszma is tartogatott több fordulatot, de Mészáros Péter vezetőedző hiába próbálta meg cserékkel felrázni a csapatát, ezúttal nem sikerült a bravúr. 23-23 után hazai pillanatok következtek, és Szelle Dóra pontot tett a csaknem másfélórás ütközet végére.

A kaposváriak három győzelem után elvesztették veretlenségüket, a jól küzdő Veszprém viszont első győzelmét ünnepelhette. A nagy rivális Nyíregyházi Főiskola 3-0-ra megverte az Egert, így tovább folytatódik a két csapat versenyfutása.

Veszprémi Egyetem - BITT Kaposvári NRC 3:1 (17, -24, 19, 24)

Veszprém, 100 néző. V.: Katona, Újházi.

Veszprém: Bodnár 4, Pintér 16, Jezernicki 13, Szelle 9, Földesi 12, Kovács A. 20. Csere: Vida (libero). Vezetőedző: Oláh János.

Kaposvár: Pálfy 4, Rák 20, Harmath, Czmerk 8, Kondor G. 17, Kondor T. 12. Csere: Csitári (libero), Horváth P. 3, Ihász 6, Horváth Zs. Vezetőedző: Mészáros Péter.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 5:2, 8:5, 16:13, 23:14, 24:16. II. játszma: 8:4, 16:13, 20:15, 20:21, 22:24, 24:24. III. játszma: 1:5, 5:9, 11:9, 16:13, 18:13, 18:17, 24:19. IV. játszma: 5:2, 5:5, 9:5, 9:9, 12:15, 20:20, 23:23, 24:24.