2019.09.17 - Kedd
Zsófia
15ºC / 24ºC
Borult

Téli fogathajtás 2009. December 22. - Kedd 19:00 | Címkék: teli, fogathajtás, Sport

Tizenhat induló részvételével kezdődött meg a téli fedeles fogathajtó bajnokság a kaposvári Lovasakadémián.

Fogathajtás

Akadály- és vadászhajtásban hirdettek győztest és helyezetteket, az ország minden részéből érkeztek versenyzők. A végső diadalnak egy marcali sportoló örülhetett.

Már ötödik éve rendez a kaposvári Lovasakadémia fedeles fogathajtó bajnokságot. Eleinte csak Somogy megyeiek nevezhettek, majd régiós szintűre bővült , tavaly óta pedig már országos méretű ez a versenysorozat. A fogatok két kategóriában küzdöttek: akadály-és vadászhajtásban mérték össze ügyességüket. A fedeles fogathajtás egyébként merőben más, mint a szabadtéri.

Az akadályhajtás a marcali Horváth Rajmund győzelmével ért véget, a második helyen szintén egy marcali versenyző, Magyar Zoltán végzett, míg a harmadik a siófoki Kovács Zsófia lett. Vadászhajtásban a kecskeméti Magyar Zoltán nyert.
A téli fedeles kupa következő fordulóját január 23-án rendezik.