Eddig sosem látott közelségből, 3D-ben tekinthetők meg vasárnaptól a késő római kincslelet darabjai a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) Seuso-kincs - Pannónia fénye című, ingyenes, virtuális kiállításán - írja az MTI.

A tárlat a 4iG Nyrt. Mensor3D digitalizációjának köszönhetően tekinthető meg az MNM honlapján. Az online látogatáson úgy járható be a kiállítás területe, mintha a látogató valóban jelen lenne, emellett pedig bemutatófilmek és szöveges információk is segítik a műkincsek és az azokon szereplő ábrázolások mitológiai hátterének megismerését.

Seuso-kincs

Fehér András, a 4iG Mensor3D üzletfejlesztési igazgatója kiemelte, hogy a korábban nagy pontossággal digitalizált Seuso-kincset a virtuális kiállításba integrálták. "A tárgyak 3D szkennelése önmagában nem számít ma már újdonságnak, az azonban igen, ahogy magát a kiállítási teret is lézerszkenner segítségével digitalizáltuk. Ennek köszönhetően a műkincsek eredeti kontextusba ágyazva tekinthetők meg, a tárlat látógatói eddig még soha nem tapasztalt valósághű élményt kapnak".

A közlemény szerint néhány leletet olyan aprólékosan és nagy felbontásban digitalizáltak, hogy a 3D technológiának köszönhetően az ünnepi lakomakészlet darabjai szinte kézbe vehetők, így a késő római kori, IV-V. századból származó ezüst- és réztálak mintázatain és figuráin az ötvösmunka finom részletei is kirajzolódnak.

A kiállítás tárgyi anyaga feltárja a Seuso-kincs birodalmi és pannóniai összefüggéseit, közvetíti a kései Római Birodalom elitjének mentalitását, arisztokratikus életformáját, önmagáról alkotott képét és kereszténnyé válásának folyamatát.

A kiállítás itt tekinthető meg.

Címkék: Seuso-kincsek, internet, digitális, kiállítás, kultúra