A 2013/2014-es tanévre augusztus 15-től igényelhető újra mindkét diákhitel-konstrukció: a szabad felhasználású Diákhitel1, melynek az első félévre megállapított kamatlába 7,5% és a kizárólag képzési költségekre fordítható Diákhitel2, mely állami kamattámogatott hitelként csupán 2%-os kamatterhet jelent a hallgatóknak.

Azok a hallgatók, akik úgy döntenek, hogy kiadásaik fedezésére a diákhitelt is igénybe vennék, ezt már a mai naptól megtehetik. A diákhitelek az idei tanévtől még egyszerűbben elérhetők, hiszen a diákhitel elektronikus ügyintézési felülete, a Diákhitel Direkt mellett, az egyetemek és főiskolák elektronikus tanulmányi rendszereinek hallgatói felületeiről (ETR/Neptun) is lehetőség nyílik az igénylésére.

Az ügyfélbarát változás eredményeképpen, a hitel kérelmezőinek a tanulmányi rendszerben levő személyes és tanulmányi adataikat már nem kell az igényléskor kitölteniük, hiszen a Diákhitel Direkt ezeket az adatokat automatikusan átveszi az intézmények tanulmányi rendszereiből. Ezáltal a Diákhitel Központnál és a felsőoktatási intézménynél levő hallgatói/igénylői adatok között eltérés nem lehet, ily módon a hitel folyósítása gördülékenyebbé válhat.

egyetem

Az igénylést követően a hiteligénylési adatlapokat a felsőoktatási intézmény hiteligénylési pontjain, vagy a Diákhitel Központ Személyes Ügyfélszolgálatán lehet leadni. A Diákhitel Direkt felületen közvetlenül igényelt hitelkérelmek továbbra is leadhatók a már megszokott módon, vagyis a partner pénzintézetekben, takarékszövetkezetekben, postahivatalokban, vagy a Diákhitel Központ Személyes Ügyfélszolgálatain.

A szabad felhasználású diákhitel esetében képzési formától függetlenül, havonta 15, 21, 25, 30, 40, maximum 50 ezer forinthoz juthatnak hozzá a hallgatók, a kötött felhasználású Diákhitel2 felvehető maximuma az igénylő képzési költségének összege. Azok a diákok, akik az első hiteligénylési határidőig, szeptember 16-ig leadják hitelkérelmüket, október 15-én juthatnak hozzá az igényelt összeghez, mely a Diákhitel1 esetében az igénylők bankszámlájára, a Diákhitel2 esetében közvetlen a felsőoktatási intézményhez érkezik meg.

A diákhitellel kapcsolatos minden fontos információ, tudnivaló magyar és angol nyelven a nap 24 órájában elérhető a Diákhitel Központ internetes felületén.

A Diákhitel Központ honlapján már néhány hete elérhető a „Pénzügyi tájoló” elnevezésű internetes alkalmazás, mely segítséget nyújt a felsőoktatásba bekerült hallgatóknak, szüleiknek, vagy éppen a pedagógusoknak reális képet alkotni a továbbtanulás anyagi vonzatairól. A program az egyetemi/főiskolai élet bevételi és kiadási oldalát egyaránt megmutatja az érdeklődőknek.

Címkék: egyszerű, váétozik, online, kamat, internet, diákhitel, kultúra