67-es 190819-191020 hirdetés
2019.08.23 - Péntek
Bence
19ºC / 30ºC
Tiszta égbolt

Ők Somogy megye legjobb matekosai 2019. Március 09. - Szombat 12:57 | Címkék: Zrínyi Ilona, Országos Matematikaverseny, Városháza, díjátadó, kis szines

A Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny
megyei fordulójának legjobb helyezettjeit díjazták ma a városházán.

A Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny 1990-ben indult útjára, Somogy megye pedig először 1993-ben kapcsolódott a felhíváshoz. Először a Kinizsi Lakótelepi Általános Iskola, majd a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola vállalta fel a megyei szervezői feladatokat.

A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. A feladatok a tanulók logikus gondolkodását kívánják mérni, lehetőséget biztosítva arra, hogy az iskolák 2-12. osztályos tanulói összemérhessék matematikai tudásukat. 

Idén 65 somogyi általános iskola és középiskolából összes 1243 diák vett részt a versenyen. szombaton évfolyamonként az első tíz helyezettet díjazták a kaposvári városházán.

Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny Megyei díjátadója
Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny Megyei díjátadója | További képekért kattintson ide vagy a képre!

A 2019-es év Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny Megyei díjazottjai:

A 10. helyezést elért tanulók:

2. évfolyam: Müller Linda, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Kekecsné Balogh Ágnes

3. évfolyam: Radák Zsombor, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Vejki Veronika

4. évfolyam: Troll Bálint, Somssich Imre Általános Iskola, Hetes
felkészítő tanára: Laczó Judit

5. évfolyam: Ligeti Ábel, Reich Károly Ált. Isk. és AMI, Balatonszemes
felkészítő tanára: Kazsokiné Reinhardt Katalin

6. évfolyam: Keller Krisztián József, Kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimn.
felkészítő tanára: Mikola Ferenc 

7. évfolyam: Jandzsó Marcell, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea

8. évfolyam: Frang Mercedesz, Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimn. és Ált. Isk.
felkészítő tanára: Dr. Witzlné Horváth Anita

 

A 9. helyezést elért tanulók: 

2. évfolyam: Sovák Réka, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Ratkóczy Gáborné

3. évfolyam: Novotny Márk, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Savanyó Tiborné

4. évfolyam: Nedeczky Bettina, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanárai: Szőke Valéria

5. évfolyam: Gyenes Fanni, Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Banai Zoltánné

6. évfolyam: Lengyel Petra, Marcali Noszlopy Gáspár Ált. Isk. és AMI, Marcali
felkészítő tanára: Bohár Zsófia

7. évfolyam: Bölcsik Zoltán, Zamárdi Fekete István Ált. Isk.
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó

8. évfolyam: Ottó Fruzsina, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea

 

A 8. helyezést elért tanulók:

2. évfolyam: Végh Krisztina, Benedek Elek Tagiskola, Kaposvár - Kaposfüred
felkészítő tanára: Fekete Edit

3. évfolyam: Fodor Mihály, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Szelczi Ivett

4. évfolyam: Szabó Dávid, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Petőné Mózes Gabriella

5. évfolyam: Szőcs Márton, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanárai: Sziládics Judit

6. évfolyam: Szentkuti-Kiss Örs, Zamárdi fekete István Általános Iskola, Zamárdi
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó

7. évfolyam: Szabó Dániel, Gróf Széchenyi István Ált. Isk., Balatonföldvár
felkészítő tanára: Németh Judit

8. évfolyam: Dross Izabell, Kaposvári Kodály Zoltán Központi Ált. Isk.
felkészítő tanára: Schifferer Edina, Oroszlán Mária

 

A 7. helyezést elért tanulók: 

2. évfolyam: Kovács Noémi, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Deákné Néth Rita

 3. évfolyam: Belányi Lilla, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Kassai Szilvia

4. évfolyam: Pálfi Marcell, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Szelczi Ivett

5. évfolyam: Szarka Jonka, Deák Ferenc Általános Iskola, Barcs
felkészítő tanára: Nagy Istvánné

6. évfolyam: Ligeti Blanka, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Tiborné

7. évfolyam: Kiss Benedek, Kaposvári Csokonai Mihály Ált. Isk. és Gimnázium
felkészítő tanára: Mikola Ferenc

8. évfolyam: Németh Márton, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán

 

Az 6. helyezést elért tanulók: 

 2. évfolyam: Hajgató Anna Luca, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Kis-Tart Éva

3. évfolyam: Török Noel József, Balatonfenyvesi Fekete István Általános Iskola, Bal.fenyves
felkészítő tanára: Gyanó Józsefné 

4. évfolyam: Varga Richárd, Kaposvári Csokonai Mihály Ált. Isk. és Gimn., Kaposvár
felkészítő tanára:  Siposné Kiss Aranka

5. évfolyam: Parragi Lóránt, Toponári Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Láris Tamás

6. évfolyam: Röhrig Barna, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Tiborné

7. évfolyam: Tóth Martin, Zamárdi Fekete István Ált. Isk.
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó

8. évfolyam: Szabó Viktória, Hunyadi János Általános Iskola, Kaposmérő
felkészítő tanára: Fila Gyula

 

A 5. helyezést elért tanulók:

2. évfolyam: Nagy Dorka, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Deákné Néth Rita

3. évfolyam: Kollár Júlia Rita, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Zsuponyó Norbert

4. évfolyam: Mészáros Réka, Toldi Lakótelepi Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Ferinczné Kozma Anna

5. évfolyam: Radó Barnabás Tamás, Berzsenyi Dániel Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Milánkovics Balázs

6. évfolyam: Pap Attila Bálint, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán

7. évfolyam: Őszi Janka, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanárai: Dömötör Zoltán

8. évfolyam: Szabó Vivien, Zamárdi Fekete István Általános Iskola
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó

 

A 4. helyezést elért tanulók: 

2. évfolyam: Horváth Zalán, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Taubertné Czink Szilvia

3. évfolyam: Surányi Teréz, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Szelczi Ivett

4. évfolyam: Hartmann Zsófia, Barcsi Arany János Általános Iskola, Barcs
felkészítő tanára: Racsek Józsefné

5. évfolyam: Petrók Viktor, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea

6. évfolyam: Varga Dániel, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán

7. évfolyam: Szőke Zsombor, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Tiborné

8. évfolyam: Szabó Zsombor, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Sándorné Nagy Veronika

 

A 3. helyezést elért tanulók: 

2. évfolyam: Makár Dénes, Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Pollákné Nyári Erzsébet

3. évfolyam: Kéki Liza, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Vígh Marianna

4. évfolyam: Szabó Zsombor, Gróf Széchényi Imre Általános Iskola, Balatonföldvár
felkészítő tanára: Várszegi Marianna

5. évfolyam: Sándor Katinka Zita, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Agócsné Horváth Andrea

6. évfolyam: Hegedüs Barna, Kaposvári Csokonai Mihály Ált. Isk. és Gimn., Kaposvár
felkészítő tanára: Mikola Ferenc

7. évfolyam: Hajdu Márton, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Horváth Andrea

8. évfolyam: Surányi László, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Sándorné Nagy Veronika 

9. évfolyam: Fogarasi András, Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Tóthné Berzsán Gabriella, Kubatov Antal

10. évfolyam: Kovács Zsófia, Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Szigeti Tamás, Trembeczki Csaba

11. évfolyam: Várteleki Richárd, Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Ruffné Szakály Zsuzsanna, Kubatov Antal

12. évfolyam: Ősz Zoltán, Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium
felkészítő tanára: Bognárné Lázár Magdolna, Káplár Veronika

 

A 2. helyezést elért tanulók:

2. évfolyam: Borsodi Boglárka, Honvéd Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Taubertné Czink Szilvia

3. évfolyam: Mátyás Eszter, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Vejki Veronika

4. évfolyam: Komáromy László Milám, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Kovács Imréné 

5. évfolyam: Barta Míra, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Sziládics Judit

6. évfolyam: Szarka Regő, Barcsi Deák Ferenc Általános Iskola, Barcs
felkészítő tanára: Nagy Istvánné 

7. évfolyam: Őszi Nóra, Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tan. Nyelvű Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Dömötör Zoltán

8. évfolyam: Vajda Donát, Kaposvári Kodály Zoltán Központi Ált. Isk.
felkészítő tanára: Schifferer Edina, Oroszlán Mária 

9. évfolyam: Molnár Róza, KSZC Dráva Völgye Gimnáziuma és Szakgimnáziuma, Barcs
felkészítő tanára: Madarász Katalin

10. évfolyam: Gazda Fanni, Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Szigeti Tamás, Trembeczki Csaba

11. évfolyam: Oláh Emese, Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Ruffné Szakály Zsuzsanna, Kubatov Antal

12. évfolyam: Balogh Árpád Mátyás, Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium,
felkészítő tanára: Drankovics József, Horváth László

 

Az 1. helyezést elért tanulók:

2. évfolyam: Gyurka Bence, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Ratkóczy Gáborné 

3. évfolyam: Komáromy Máté Pál, Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI, Siófok
felkészítő tanára: Zsuponyó Norbert 

4. évfolyam: Illés Balázs, Siófoki Beszédes József Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Horváthné Kincses Anita

5. évfolyam: Nyers Alexandra, Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola, Marcali
felkészítő tanára: Guriczáné Kaposi Györgyi

6. évfolyam: Fodor Ábel, Kisfaludy Utcai Tagiskola, Kaposvár
felkészítő tanára: Agócsné Horváth Andrea

7. évfolyam: Borsos Barna, Széchenyi Általános Iskola, Siófok
felkészítő tanára: Csepreginé Kovács Erzsébet

8. évfolyam: Brucker Péter, Zamárdi Fekete István Ált. Iskola
felkészítő tanára: Galóné Kárpáti Ildikó 

9. évfolyam: Tóth Bálint Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Tóthné Berzsán Gabriella, Kubatov Antal

10. évfolyam: Papp Zsombor Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Trembeczki Csaba

11. évfolyam: Balla Ábel Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Ruffné Szakály Zsuzsanna, Kubatov Antal

12. évfolyam: Balogh Marcell Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium
felkészítő tanára: Drankovics József, Horváth László

 

A szakgimnáziumi kategória legeredményesebb versenyzői:

9. évfolyam: Balla Violetta, Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium és Koll.
felkészítő tanára: Horváth Irma

10. évfolyam: Weisz Zoltán, KSZC Rudnay Gyula Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Tab
felkészítő tanára: Nagy Judit

11. évfolyam: Dávid Martin, KSZC Eötvös Lóránd Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola
felkészítő tanára: Borbényiné Molnár Hajnalka, Ferka Gabriella, Molnár Imre

12. évfolyam: Németh János, KSZC Nagyatádi Ady Endre Gimnáziuma és Szakközépiskolája
felkészítő tanára: Molnár Bernadett

 

Az iskolák közötti csapatverseny eredménye: 

2. évfolyamon első helyezést ért el a Honvéd Utcai Tagiskola csapata.
A csapat tagjai: Borsodi Boglárka, Horváth Zalán, Hajgató Anna Luca

3. évfolyamon első helyezett a Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI csapata.
A csapat tagjai: Komáromy Máté, Pál Kollár Júlia, Rita Novotny Márk

4. évfolyamon első helyezett a balatonföldvári Gróf Széchényi Imre Ált. Isk. csapata.
A csapat tagjai: Szabó Zsombor, Koncsag Máté Mihály, Ricza András

5. évfolyamon első helyezett a Siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola és AMI csapata.
A csapat tagjai: Barta Míra, Szőcs Márton, Szalai Csongor

6. évfolyamon első helyezett a Zrínyi Ilona Magy-Ang. Két Tan. Nyelvű Tagisk. csapata.
A csapat tagjai: Varga Dániel, Pap Attila Bálint, Puppi Barna

7. évfolyamon első helyezett a Zrínyi Ilona Magy-Ang. Két Tan. Nyelvű Tagisk. csapata.
A csapat tagjai: Őszi Nóra, Őszi Janka, Nedeczky Karolina

8. évfolyamon első helyezett a Kaposvári Kodály Zoltán Központi Ált. Isk. csapata.
A csapat tagjai: Vajda Donát, Dross Izabell, Loján Benedek 

9. évfolyamon: első helyezést ért el a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Tóth Bálint, Fogarasi András, Vida Zóra

10. évfolyamon: első helyezést ért el a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Papp Zsombor, Gazda Fanni, Kovács Zsófia 

11. évfolyamon: első helyezést ért el a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Balla Ábel, Oláh Emese, Várteleki Richárd 

12. évfolyamon: első helyezést ért el a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium csapata.
A csapat tagjai: Balogh Marcell, Balogh Árpád Mátyás, Ötvös Bettina

A Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei legeredményesebb általános iskolája idén a kaposvári Honvéd Utcai Tagiskola.

Az országos döntőt április 12. és 14. között rendezik Szombathelyen.

Vissza az előző oldalra

Weboldalunk a használat elősegítése és a jobb felhasználói élmény érdekében sütiket, "cookie"-kat használ.
A böngészés folytatásával jóváhagyja a sütik használatát. Bővebb információ

Bezárás